Nem. Teljesen természetes, hogy olyan emberek fizetik mások hitelét, akik direkt ezt elkerülendő nem vettek fel.
Igaza van, néhány embernek: itt nem volt rendszerváltás.
A kapitalizmus nem erről szól.
2011. nov. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/31 anonim válasza:
Nem. Eleve olyan szabályozások kellettek volna érvényben legyenek, hogy ez az egész meg se történhessen.
2011. nov. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
3/31 anonim válasza:
Eleve Gyurcsánynak nem kellett volna az összes kamattámogatott forint hitelt elvennie meg a fészekrakó hotelt elvenni stb és akkor most nem lenne ez.
2011. nov. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
4/31 anonim válasza:
Én erre azt mondom, hogy a devizahitelben benne van a kockázat. Viszont annak sincs értelme, hogy a pórul jártak azonnal elveszítik a lakásukat, és mennek az utcára. A bank kinek fogja eladni a kapott lakást, hogyha pang a lakáspiac? Akkor már jobb, hogyha visszafizetheti a szerencsétlen a hitelt egyben, forinthitelre váltva.
2011. nov. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
5/31 anonim válasza:
Igen csak a nagy átkúrás ott van hogy ugye a bankok azt mondják, hogy ők is felvették a pénzt devizában és nekik is magas a kamat tehát emelniük kell. CSAKHOGY többszöröse (valami 3xosa asszem) a kihelyezett deviza mint amit felvettek ténylegesen devizában. Tehát valójában forintban vették fel és devizában adták ki. Felvetődik hogy mért adták volna ki hisz akkoriban kevesebbet kaptak vissza mert kevesebb volt a kamat. Igen csak hát pontosan tudták, hogy vállság lesz és fel fog menni a deviza. Amúgy is a tájékoztatásban az állt, hogy valamivel nagyobb vele a kockázat mint a forintal. Hát ez hogy többb mint duplájára felment ez nem "valamivel".
2011. nov. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
6/31 anonim válasza:
02:28 nagyjából egyetértek, egy kivétellel: a bankok nem hogy tudták, hogy válság lesz, azt viszont tudták, hogy ha a forint évente 4-8%-kkal inflálódik, az euró és chf meg 1-3%-kal, akkor az hosszú távon erős leértékelődési nyomással hat a forintra. Így biztosak lehettek benne, hogy a hosszú távú "deviza"hitelezéssel óriási nyereséget tudnak bezsebelni. De az eredmény ugyanaz. Valójában forintot hiteleztek, de devizaárfolyammal számolnak el.
2011. nov. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
7/31 anonim válasza:
""Igaza van, néhány embernek: itt nem volt rendszerváltás.
A kapitalizmus nem erről szól.
Idióta!!!
A kapitalizmus motorja a hitel !
Te vagy az igazi kommunista.
2011. nov. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
8/31 anonim válasza:
Itt mellettünk a mindig is kapitalista Ausztriában Tv reklámoknak hívták fel a lakosság figyelmét a valuta hitelezés lehetséges veszélyeire.
Nem egy egy alkalommal hanem hónapokig, mert nem mindenki közgazdász!!
Ott valahogy lényeges volt a hiteles tályékoztatás,itt meg valami "((korrupt pénz)""miatt nem .
De hasonló a helyzet az Eu csatlakozásunkkal is.
2011. nov. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
9/31 anonim válasza:
#7
A kapitalizmus motorja valóban a hitel, de azt a kapitalizmusban az fizeti vissza, aki felvette, nem pedig a többiek.
Nekem elrontotta a lakáshoz jutási lehetőségeimet a hitelesek megsegítése, hiszen a kamatok ugrásszerűen megnőttek, tehát nekem már nem jó üzlet hitelt felvenni. Köszi...
2011. nov. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
10/31 anonim válasza:
Itthon is tele volt a média a devizahitel veszélyeivel. De erre alig figyelt valaki. A 30 millás fészekrakó hitelt pedig csak azok tudták felvenni,akiknek volt párszáz milliójuk.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!