Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » '98 és '02 között miként...

'98 és '02 között miként alakult a családi pótlék mértéke, értéke?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 04:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy emlékszem, hogy nem emelték négy évig, mert helyette a gyermekek után járó adókedvezményt emelték. Az MSZP-uralom 5 éve alatt talán összesen 40%-kal nőtt a csp. (semmiképp sem háromszorosára, lehet viszont, hogy három alkalommal emelték, és ezt kommunikálják így), viszont kb. annyival csökkent a gyermekek után járó adókedvezmény - vagyis az infláció miatt reálértékben csökkent a kétféle juttatás egyenlege, sőt gondoljunk bele: a Fidesz idején az járt jól, aki dolgozott és gyermeket nevelt, most pedig mindegy, hogy dolgoznak-e a gyermekes szülők.

Viszont a választókat együgyűnek gondolja mindkét nagy párt (sajnos nem alaptalanul), és egyszerűsít/csúsztat a dörgedelmes üzeneteiben. Mivel én nagycsaládos vagyok, és dolgozom, a feleségem szintén, én a Fidesz módszerét tartom jobbnak. Arról nem is beszélve, hogy ha a gyermekek a majdani nyugdíjak megtermelői, befizetői, akkor nem árt, ha dolgozó és adózó családban nőnek fel.

2009. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előttem szóló írt, az igaz ugyan,de kis szépséghibával.Az adóból csak az tudott leírni,akinek elég magas volt a jövedelme.A körnéykünkben ismerek nem egy többgyerekes családot,akinek az adóbevallásában szerpelt,hogy igénybevehető adókedvezmény 300.000.- Ft,befizetett adója (alacsony keresete miatt) 100.000.- Ft,így részére a rendszer nem volt igazán jó.Azokról már nem is beszélek,akik minibálbérért dolgoztak.Igaz,hogy nem fizettek adót,de a családipótlék sem emelkedett.

Mindennek két oldala van,csak az emberek erről nem nagyon akarnak tudomást venni.

2009. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%
De ez mintha azt a célt szolgálta volna, hogy gyereket az vállaljon, aki el is tudja tartani. Persze, lehet szeretni, lehet akarni, de sajnos luxus lett a több gyerek Magyarországon.
2009. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!