Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A svéd nyugdíjmodell milyen?...

Nem dávid kérdése:

A svéd nyugdíjmodell milyen? és fidesz azt fogja bevezetni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 15:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%

"Volt egyébként egy olyan pletyka is, hogy a jövőben csak az kapna nyugdíjat, akinek legalább 2 gyereke van, és legalább szakmunkásképző végzettséget biztosított nekik. Szerintem ez jobb lenne, mert akkor legalább lenne aki fizeti a nyugdíjakat. Persze biztos lenne, akinek ez sem tetszene."


Nekem pl. nem tetszene, csak akkor, ha én mint egyke gyerek vagy nem kellene adózzak, vagy jóval kevesebbet, mert annyit adózik az ember, mint az állat, amit kap érte az kritikán aluli, meg még anyám se kapna nyugdijat mert nem? Akkor bas.szák meg én aztán nem fizetek. Nem csak a cigányoknak nem tetszene.

2011. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Tényleg nagy teher a sok nyugdíjas az országnak. De szerintem meg kéne adóztatni egy X összeg felett. Mondjuk olyan 130ezer forint felett. Mert ha minden nyugdíjasnak csökkenne nyugdíja akkor fogyasztás is csökkenne és lehet gazdaságnak nem tenne jót.
2011. nov. 20. 23:26
 13/15 anonim ***** válasza:
A nyugdíj nem adózhat, hiszen az a te pénzed. Befizetted járulék formájában a már adózott jövedelmedből.
2011. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
62%

A svédek azt osztják vissza, amit befizetsz. 65 éves korban elmehetsz nyugdíjba és megmondod, hogy hány év alatt szeretnéd visszakapnod a befizetett pénzedet pl: 10, 15 20 .. év alatt. Ekkor tudod pontosan, hogy az általad megszabott ideig mennyit fogsz kapni - ha megéled.


Erre apám azt mondja, hogy itthon meg kell várni míg a "vegyes rendszerű" nyugdíjas meghal. Ha valaki 40 évet ledolgozott, neki nem lehet azt mondani, hogy öreg visszaveszünk a pénzedből. Ő befizette és szeretné visszakapni (a múlt rendszerben levontak a dolgozótól 20 %-ot és a cég még befizetett utána 33 %-ot, hasonlít a mostani szuper bruttóhoz). Ha nem kapja vissza, akkor azt mondja, hogy a mostaniak egyszerűen hazug disznók.


A nyugdíj "politikában" (esetleg szabadságharcban) kellene megkötni a kormányok kezét, hogy ne tudjanak lopni, átalakítani, legyen egységes elv (legalább 40 évre), mert ha nyugdíjba mész ugyanúgy fogsz háborogni, mint a mostaniak.

2011. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
10%
Ma 16:29-es, én is erre gondoltam.
2011. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!