Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki az, aki legutóbb a fideszre...

Ki az, aki legutóbb a fideszre szavazott, de most már nem szavazna rá?

Figyelt kérdés
Őszintén,és ki kire szavazna most?
2011. nov. 16. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
a béla
2011. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az édesapám. Szerintem most már a Jobbik-ra szavazna. Az biztos, hogy az MSZP és az LMP szóba sem jöhet nála.
2011. nov. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jelen o7

Ha most lennének a választások, a Jobbikra szavaznék.

Nem tudom, hogy ők mennyire lennének alkalmasak a kormányzásra, csak azt tudom, hogy akik eddig kormányoztak, azok nem váltak be.

A Jobbik programjával nagyjából egyetértek, kérdés mennyire gondolják komolyan. Remélem hatalomra kerülve meg is valósítanák, nem csak a duma megy náluk is.

2011. nov. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a Fideszre szavaztam, de inkább másik pártra szavaznék most.

Tudtam, hogy nem fogok mindennel egyetérteni velük, de hogy ennyire...

Az egykulcsos adóval mi pont jól jártunk, de inkább kitoltam volna a 36%-os kulcsot az igazán gazdagokhoz (akik milliomosok). A gyurcsány kormány alatt csökkent a jólétem, most nagyjából stagnál. A gazdaságpolitika meg néhol jónak tűnik, de szerintem nemhiába van most mélyponton a forint.

Azt tudtam, hogy új alkotmányra van szükség, de sajnos ez egy jobboldali alkotmány. A szekularizmus is veszélybe került, a "jó ügy érdekében" sorra szegik meg az egyház és az állam szétválasztásának elvét. A felsőoktatási konceptció egy rakás vacak, egy populista antiintelektualista intézkedés (pl. a büfésszak kifejezés). A röghözkötés meg csak azt mutatta meg, hogy mennyire impotens ilyen téren az állam: pl. az orvosok fizetésének megemelése helyett (amihez a pénzt máshonnan venném el, pl. gazdagok, alkohol és dohánytermék utáni járadék, egyházfinanszírozás megszüntetése), amit talán elég lett volna annyira megemelni, hogy ne haljon éhen szegény kezdó orvos (a 100 000 helyett 150-200 ezer).


Tehát egy vacak a mostani jobboldali kormány. Ugyan Orbán nem az ördög megtestetsülése, nem is Orsós az eredeti neve, de ettől függetlenül nem jó. Bár ebben az időben bármelyik pártnak nehéz lenne intézkednie gazdaságpolitikailag, hisz válság van, de a társadalmi konzervativizmus és a keresztényiség nem tetszik.

2011. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!