Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak itt libertáriusok?

Vannak itt libertáriusok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 20:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22.01-es komment: Köszönöm, ezt vállalom!
2011. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%

Inkább individualista anarchista vagyok, mint anarcho-kapitalista. Hoppe könyvével sok mindenben nem értek egyet, de zseniális könyv. Legjobban az elkülönülési jog tetszik. Ha lenne, máris élnék vele.

De gondoljatok bele, ha nem lenne állam, OV-k és GYF-ek se lennének!

2011. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 mustafa33 ***** válasza:

De ne feledd, nincs betegsegély, gyes, munkavállalói jog, munkanélküli segély, szociális segély, szóval, ha nem tudsz pénzt keresni éhen döglesz.

Ha meg nincs állam, egy hónap mulva felosztanak az oláhok és tótok.

2011. nov. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ez egy oltári nagy álom.
2011. nov. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az anarchizmusban ugyan tényleg nem az állam gondoskodik rólunk,nincsenek segélyek, nyugdíjak, hanem az emberek gondoskodnak egymásról, azaz a csoportokban lévő emberek, akik együttműködnek és együtt élnek. A csoportok pedig együttműködhetnek, sőt hadsereget is felállíthatnak támadás esetén. A történelem bizonyítja, hogy akár tízszeres túlerővel szemben is sikeresek tudott lenni az anarchista hadsereg. Csak az volt a baj, hogy több tízszeres volt a túlerő, és mind a fehérek, mind a vörösök nyírták őket, míg sikerült eltörölni őket a föld színéről. (Lásd Mahnovisták Ukrajna területén.) Nem véletlen, hogy az iskolában szart se tanítanak az anarchizmusról, mert az egyetlen rendszer, amely méltó egy szabadságra törekvő emberhez. Ám akkor ki maradna meg bérrabszolgának, ha lehet másképp?
2011. nov. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

ma 09:34


Pontosan, az, hogy nincs állami szolidaritás, az nem azt jelenti, hogy nincs semmilyen. Csak épp szabadon választhatod meg, hogy kivel vagy szolidáris, azaz milyen szempontok szerint. Azaz megeshet a szíved a szegényeken, de nem az állam kényszerít az eltartására teljesítmény nélkül, hanem ha nagyon megsajnálod, akkor eldöntheted, hogy adsz neki, cserébe támasztasz elvárásokat (tanuljon, törkedjen), vagy éppen választhatsz, hogy melyik az a karitatív egyesület, ami a legjobban használná azt fel.

Nem egymás kinyírásáról szól ez az egész, hanem a polgárok legteljesebb szabadságáról a döntésekben.


Én azért az anarchizmusig nem mennék el, de a hadseregen, rendvédelmen, jogszolgáltatáson kívül nincs szükség több államra. Ez meg kijön a GDP 5%-ból a mostani 50 helyett.

2011. nov. 17. 10:12
 17/21 anonim ***** válasza:

A kérdés nem is az, hogy vajon az anarchizmus-e az a politikai forma, amely a legnagyobb szabadságot biztosítja, hanem az, hogy az emberek alkalmasak-e rá, hogy így éljenek. A válaszom pedig egyértelműen: nem.

Viszont talán-talán lehetnek néhányan az országban, akik képesek lennének egy kis csoportban megvalósítani, akár van elkülönülési jog az alkotmányban, akár nincs.

2011. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%

09:34

Tanítják az iskolákban, az a fene nagy helyzet. Megmondom mit értek el az anarchisták:

-robbantgattak

-híres embereket lőttek agyon

-polgárháborút provokáltak

Kösz, nekem egy ilyen ideológia nem kell. Egy országból csinálna 5000 önigazgató közösséget, ahol aztán fogná magát 10 ember akinek van fegyvere és rettegésben tartaná az egész csoportot. Ez egy nagyon rossz utópia az a helyzet.


Amit meg én itt ki tudtam venni ebből a "libertárius" ideológiából, az annyi, hogy ez gyakorlatilag az eredeti, 1700-as évek vége felé kialakult liberalizmus, amiről már maguk a liberálisok is régen lemondtak, mert belátták, hogy a gondoskodó állam jobb megoldás.

2011. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kedves előttem író, pont erről beszélek. Fogalmad sincs az egészről, csak azt szajkózod, ami nem igaz, de köztudott. Talán utána kellene ténylegesen nézned, olvasnod a témáról.
2011. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A meg nem értett (igazából szemétbe való) ideológiák követői mindig ezzel jönnek: nézz utána. Utánanéztem. Ennyi. Másról nem szól. Pár alkesz kitalálja, hogy "nem tetszik a rendszer", aztán forradalmat próbál csinálni, csak az a gond, hogy pár tucat majmon kívül nem igazán mozgat meg az, hogy visszakerüljünk a kőkorba társadalmilag, ezért puffogtatnak. Milyen kár, hogy sosem jött ez a rendszer létre, maximum átmenetileg polgárháborús körülmények között... hát ez van... utópia.
2011. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!