Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha csődbe menne az ország,...

Ha csődbe menne az ország, akkor mi lenne? A köznapi életben milyen változásokat érzékelnénk? Ezenkívül az emberek hiteleivel mi lenne?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
remélem az mindenképpen, hogy nem tennének fel naponta tíz ilyen kérdést...
2011. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hiteleket akkor is behajtanák, viszont a nyugdíjasok nem kapnának nyugdíjat, az állami alkalmazottak meg fizetést. Ezenkívül megszünne az egészségügyi ellátás, a mentőszolgálat, az állami tv/rádióműsor, tűzoltóság, ha pedig az állam a rendőröket sem tudná fizetni, akkor anarchia és szabad rablás. Aki nem tud fizetni a védelemért, az áldozatul esne. Ennyi.
2011. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hiteleket akkor is behajtanák, viszont a nyugdíjasok nem kapnának nyugdíjat, az állami alkalmazottak meg fizetést. Ezenkívül megszünne az egészségügyi ellátás, a mentőszolgálat, az állami tv/rádióműsor, tűzoltóság, ha pedig az állam a rendőröket sem tudná fizetni, akkor anarchia és szabad rablás. Aki nem tud fizetni a védelemért, az áldozatul esne. Ennyi.



De miért?

Eltünne az ország költségvetése, vagy mi?


Ok, hogy valamire nem tellene, de amit írsz az hatalmas túlzás, másr másr rémísztgetés.


Igen, lennének gondok, főleg a külkereskedelemben.

De pld benzin stb lenne, csak az importőröknek előre kellene letétezni. Prsze hogy a kereskedelemben a pénz a fontos, de ha valakiknek kell valami tőlünk és fordítva az attól nem állna meg. A Ft pillanatok alatt elinflálódna, de az sem lenne veszélyes, hisz ma is az adósságunk és az import ami miatt aggódunk a FT ért.


4-5 év és egyenesbe jönnénk, lehetne az új kapcsolatokat építgetni """" SZABADON"""" ami nagyon fontos.



Egyre jobban az rajzolódik ki sajnos és a SAJNOS kiemelve, hogy talán a legjobb lenne az újrakezdés, mert ami most van az csak egyre jobban lezűlleszti és elszegényíti a társadalmat.


Egy méllyebben lepusztúlt társadalom meg nehezebben áll fel.

2011. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

""A hiteleket akkor is behajtanák



És hogy?

Fegyverrel?

Senki nem kényszerítette a befektetőket hogy adják ide a pénzüket.


Ha te nem jóhelyre teszed a pénzed, és becsődöl ahová raktad, te is csak törhetsz a buktából, és semmi másra nincs lehetőséged. Viheted az ügyet a bíróságelé, ki is mondhatják hogy igazad van, de kb ennyi.

2011. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Különböztessük meg a hiteleket.

Az állam külföldi adósságait nem fegyverrel hajtják be. Itthon lehetnek ennyire hülyék az emberek, de a külföldi hitelező okosabb. Ez a csőd azt jelenti, nincs deviza. Adni csak termékért adnak, viszont nem működik a termelés, mert ahhoz külföldi termék kell, amit nem tudunk megvenni.

Azt mondják, adnak kölcsönt, de ők írják a költségvetésünket, idetelepül egy alkalmas felügyelő gárda és napi szinten ellenőrzik a kormány tevékenységét. Persze a saját szempontjaik szerint.


Az állam belföldi adósságai azt jelentik, hogy az emberek megtakarításait elhasználta, a kibocsátott kötvényeit nem vásárolja vissza, teljes lesz a bizonytalanság, mindenki ki akarja venni a bankból a pénzét, amitől a bankrendszer összeomlik, megbénul a gazdaság, nem tud senki kereskedni.

Az infláció nem segít, egy bizonyos szinten felül senki nem fogad el pénzt. 1946 első felében a gyárakban naponta reggel adtak fizetést, semmit sem tudtak tenni, mindenki kiszaladt a legközelebbi boltba, megvette ami volt, aztán megindult az árucsere. Ez így ment 4-5 hónapig, amíg ki nem jött a forint. Azóta volt két részleges bankcsőd, az emberek akkor is megrohamozták a bankokat. Az egyik a nyolcvanas években az OTP-nél, a másik a Postabanknál.


A magánszemélyek és vállalkozások adósságait a hitelezők behajtják, az államnak az az érdeke, hogy ez megtörténjen, mert ha a hitelezők (bankok) működése bénul meg, az az országnak rosszabb, mintha egy csomó ember az utcára kerül. Nem is beszélve arról, ez a politikusnak mennyivel rosszabb.


A csőd sohasem egyik pillanatról következik be, és sohasem totálisan. Ezért nem is lehet pontosan meghatározni a bekövetkezését, akik egy gazdaság működésére szigorúbb kritériumokat határoznak meg, már ma is csődhelyzetről beszélnek. Csak még kis mértékű és elvileg visszafordítható. Az igazi csőd nem fordítható vissza, új szabályok keletkeznek.

2011. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Izland tavaly csődbe ment. Ott élő ismerőseim szerint ebből az emberek nem éreztek semmit, ők is csak a tévéből tudták meg, hogy gáz van. Persze ez nyilván azon is múlik, mennyi ideig van csődben az ország, milyen hamar segíti ki az EU kölcsönnel/támogatással.
2011. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A jómunkásemberek tapsikolnának az államcsőd bekövetkezésekor, azt hiszik, majd a gazdagok elbukják a vagyonukat, és akkor majd a képükbe röhöghetnek. A gond, hogy annyira ostobák, hogy nem fogják fel, hogy ők szopnák a legnagyobbat. Mikor majd a fizetésük másfél hétnyi élelemre lesz elegendő, na majd akkor tapsikolhatnak.
2011. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
és amikor a fizetés 1 hétre elég csak, akkor jön az erőszakhullám. ezt nem részletezném, mert eddig sem vitte senki ebbe az irányba a témát. pedig ez mennyire egyértelmű.
2011. nov. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!