Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet őszintén...

Miért nem lehet őszintén beszélni a cigányok problémájáról?

Figyelt kérdés
Mikor így is lehet:"A felnőtt cigány lakosság igenis tehet arról, hogy az életkörülményei olyanok, amilyenek, hogy a legális munka helyett a segélyezésre számítanak csupán - állítja a cigány családokkal nap mint nap kapcsolatba kerülő pedagógus. L. Ritók Nóra szerint ezt ki kell mondani, nem szabad álságosan az emberi jogokba vagy a misztikus cigány kultúrába bújtatni a problémákat."
2009. máj. 9. 05:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok erről őszintén beszélni, sőt cigány ismerősöm (diplomás) is tud.

De valószínüleg, ha a kettőnk beszélgetésének hangfelvételét bemutatnák a tévében, akkor 200 szervezet kiáltana rasszizmust azokra a mondatokra is, amit a cigány ismerős mondott.


Szerintem itt sokan jól keresnek mint fajvédők, vagy mit tudém én kik, ez egy kártya amit mindíg elő lehet húzni, aki nem dolgozik, hatszor ült börtönben és 15 gyereke utáni csp-ból él az pedig persze, hogy egyetért azzal, hogy őt pozitívan kell diszkriminálni (bár se leírni, se kimondani nem tudja)


Remélem lassan megváltozik a helyzet, mert megoldás csak akkor születhet, ha megismerjük, kimondjuk a problémát és elgondolkozunk rajta.

2009. máj. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
evek ota csak beszelnek rola, mit ernek el vele? torvenyeket kell hozni, ami a magyarokat vedi .
2009. máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még a kutyák is tudják, hogy problémák vannak. Ma pl. az én kutyám meg akart támadni egy cigányt, pedig nem csinált semmi rosszat és másoktól is hallottam ilyet. Le lehet tagadni, de tény, hogy közülük sokan vannak bűnözők. Én nem utálom őket, az a véleményem, hogy segíteni kell a felzárkóztatásukat. De ezt csak akkor lehet megtenni, ha elismerjük, hogy VANNAK problémák. És persze meg kell szüntetni a diszkriminációt is, de mindkét oldalnak sokat kell tenni azért, hogy ők is hasznos, teljes jogú tagjai legyenek a társadalmunknak.
2009. máj. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt nem beszélni kell, hanem tenni valamit. Amíg nem látom azt, hogy az összes cigány melózik, vagy legalább hajlanak a tisztességes életre ( már az is haladás lenne ha a saját putrijukat rendben tudnák tartani, de ez nem megy kb. pár száz éve), addig dumálhat itt nekem akármelyik vajda vagy kisebbségi politikus, vagy akár liberális pártelnök...
2009. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!