Nem furcsa hogy akik sokan ide kommentelnek, azok sincsenek tisztába a makrogazdaság alapjaival, és nem értik miként lehet 1+1=3?
""doboszoli válasza:
A jelenleg elfogadott matematikai axiómák szerint 1+1, az sohasem három.
Más.
Én sem tudok tojást tojni, de el tudom dönteni, hogy az adott tojás friss, vagy záp.
A probléma ott kezdődik hogy nem matekról, hanem közgázról beszélünk. Ahol hatások is tapadnak a száraz számok relációira. Az az 1+1+ annak a multiplikációs és komperetív hatása lehet hogy nem egy év alatt de könnyen lehet 3 és ha 10 évben gondolkodunk akkor a kumulált hatásai miatt akár 5-6-7 vagy még sokkal több is lehet.
Persze, ha nem értesz a közgázhoz akkor hiába fárasztom magam.
Azért igazán belinkelhetnéd ide azt a közgazdasági tételt, amelyik azt állítja, hogy 1+1=3. Csak hogy lássak már valami érdekeset - hátha röhögök egy jót. Vagy a tételen, vagy rajtad...
Műszaki értelmiségiként nem igazán tudok elképzelni olyan tudományos értékű művet, amely ezt a következtetést meg merné engedni magának. Még "makrogazdasági" szinten sem.
Pedro
Te az a kérdező vagy aki rendszeresen ilyen kérdéseket posztol ki, amiben előadja, hogy milyen nagy közgazdász, közben tudományos kifejezéseket használ rosszul és rosszkor és bármit kellene elmagyaráznia, hogy hogy érti akkor csak ködösit és inkább nem is válaszol többet?
Azért ezt az 1+1=3 dolgot tényleg kifejthetnéd. Ja és légyszi' ne rakd tele flancos kifejezésekkel, mert van aki tényleg tudja mi az és hülyét csinálsz magadból.
A komparatív előnyök nagyjából arról szólnak, hogy ha olyan termékeket állítunk elő és ezt támogatja az állam, ami magas hozzáadott értékkel készűlnek, és nem támogatunk olyan dolgokat akik csak összeszereltetni akarnak, hanem a végtermékeket értékesítjük egymás felé, akkor jobban járunk.
Nem tökéletes, és nem lehet mindenben követni, de sok hasznot hozhat.
De olvasd el!
Aki nem ismeri Keynes-i gazdasági elméleteit azzal felesleges gazdaságról vitatkozni.
""Beruházási multiplikátor [szerkesztés]
A gazdaságban végrehajtott egyszeri beruházás természetesen ugyanekkora mértékben növeli a jövedelmet. Csakhogy a jövedelem emelkedése keresletként jelenik meg a piacon, így további fogyasztáshoz, illetve beruházásokhoz vezet, amik újból növelik a jövedelmet. Ez a folyamat elviekben a végtelenségig tart, de az egymást követő jövedelemnövekedések persze egyre kisebb mértékűek. A beruházási multiplikátor azt mutatja meg, hogy a gazdaságba bevitt egységnyi beruházás összességében hány egységnyi jövedelemnövekedést eredményez.
Keynes úgy vélte, hogy a multiplikátor stabil, nem ingadozik rövid távon, hanem csak a – szintén stabil – fogyasztási határhajlandóság függvénye, méghozzá a következőképpen: ha a beruházási multiplikátor k, akkor a fogyasztási határhajlandóság:
MRC=1-\frac{1}{k}
(A valóságban nyilvánvalóan a fogyasztási határhajlandóság határozza meg a multiplikátort, nem pedig fordítva.)""
És egy kis matek, ha már annyira szeretitek.
Persze ismerni kellene a klaszte és a szinergikus hatásokat is, de keresgessetek ti is, hiszen ti nem tudjátok hogy én miről beszélek!
Matolcsy sem ismeri.
Ugyanis ebbe bukptt a fidesz!
(A valóságban nyilvánvalóan a fogyasztási határhajlandóság határozza meg a multiplikátort, nem pedig fordítva.)""
Nagyon szépen leírtad, sőt megkaptam privátban is, de most sem látom értelmét az ilyen fejtegetésnek. Lehet, hogy működik, laboratóriumban, adott páratartalomnál,és szélsebességnél. De jöhet nagyobb szél, jöhet eső...
Én józan(?) paraszti ésszel így számolok:
Vettem alapanyagot 10-ért. Feldolgozás, szállítás, értékesítési költségek, másik tíz. Ha 20 alatt adtam el, akkor veszteséges, húsznál rentábilis, fölötte nyereséges a mutatvány. Ennyire egyszerű, mindenféle képlet, és csűrés-csavarás nélkül.
Államadósság újratárgyalása, EU ból kifele,
saját pénz kiadása új forint, gazdasági
rendszerek leváltása. Két év, új erős ország.
Jobbik!
"Államadósság újratárgyalása,"
Persze, ahogy azt Móricka szeretné. Szerinted ki fog tárgyalni erről? Ha hitelt vettünk fel, tessék visszafizetni és kész.
"EU ból kifele,"
Meg lehet tenni, de sok negatív vonzata lenne. Például azonnal teljesen elértéktelenedne a Forint. Egy havi fizetésedből Szlovákiában nyalhatnál egy fagyit.
"saját pénz kiadása új forint,"
Hiába adsz ki új pénzt, annak az értékét a valutatőzsde fogja megszabni. Pont olyan értéktelen lesz, mint az előző.
gazdasági rendszerek leváltása."
Az ortodox gazdaságpolitika nem jött be.
Az unortodox gazdaságpolitika nem jött be.
Neked is van egy jó ötleted?
Köszi, inkább már nem kellene újabb.
"Két év, új erős ország. Jobbik!"
Hát persze. Mondd, te olvasod is amit írsz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!