Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire, kire szavazunk-e június...

Mire, kire szavazunk-e június 7-én? Az a valami része-e az államigazgatás két, egymástól független szintjének?

Figyelt kérdés

t.i:

- országgyűlés = törvényhozás, kormányzás = országos szintű népképviselet

- önkormányzati rendszer = helyi népképviselet


Az Európai Parlament egy harmadik - a mi életünkben 2004 óta létező -, új kategória. Ott csak pártszimpátia van, és csak egyetlen választó körzet. Miért állítják egyes pártok, hogy a nép a kormányról mond kritikát. Közjogilag miért befolyásolná az a négy esztendőre megválasztott országgyűlési képviselők mandátumának legitimitását? Nem egy irányított "hozzáértés elterelésről" van szó? A kérdésem - remélem - allegórikusan is érthető, csakúgy mint az én személyes pártszimpátiám. Megkérek mindenkit, hogy a trágárságot, személyeskedést, "anyázást" kerülje!! Én a honfitársaim véleményére vagyok kíváncsi, nem a magyar nyelv "gazdagságára". Volt már rá példa, hogy ellentétes pártérdekek ellenére ilyen kérdésről meglepően európai módon kultúráltan is szót /véleményt/ lehetett váltani!!!


2009. máj. 8. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Azért a kormányról mondd kritikát aki szavaz, mert azokra a pártokra szavazunk, akik Magyarországon kormányt alakítottak, vagy ellenzékben vannak.

Nyilván, ha a kormánypárt jól végzi a dolgát, sok szavazatot kap . Ha nem, akkor az ellenzék pártjaira szavaz a többség.


(Én meg senkire, mert nem fogok újabb ingyenélőknek megszavazni 30 milliós fizetés állásokat!!)

2009. máj. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
1.: De aztán ne is reklamálj, ha valami nem tetszik!
2009. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Aki nem szavaz, az azt mondja ki, hogy szerinte teljesen mindegy, hogy ki kapja a 30 milkát. Nem akarja befolyásolni a többi szavazó döntését. Ez struccpolitika. Ha másként nem szavazhatsz kizárásos alapon is. Arra nem akit nem akarsz ennyi pénzzel a zsebében látni. Akiben nem hiszel, hogy jól képviseli hazánkat.
2009. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg a parlamentben lehet tartózkodni a szavazáskor bármilyen döntéshozatalban, addig, senkinek nincs joga megszólni azt, aki a távolmaradásával tüntet!

Mert ez egy vélemény, az összes hóbelebancról!

2009. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megfogadtátok kérésemet, és kultúrált módon reagáltatok.


Sajnos, még senki sem írt olyan hozzászólást, ami tényleg válasz a kérdésemre.


Az utolsó kedves hozzászólónak: A távolmaradással történő tiltakozásnak nem az Országgyűlés a színtere. Az illetőnek az a főállású munkahelye. Az aktív részvétel nem kötelező (nincs benne a munkaköri leírásban, nem munkaköri kötelesség), de az jelenlét igen, mert azért kapja az illetményét, hogy többek közöt a munafegyelmet is betartsa. Te, kedves hozzászóló, elhagyhatod a munavégzésed helyét, ha ellenszenves partner, kollega lép be?? Ugye nem?

2009. máj. 8. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!