Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen debil logikával rendelk...

Milyen debil logikával rendelkezik az aki azt álítja?

Figyelt kérdés

"Tanulj képezd magad stb és akkor jobb lesz.


1, Ha mindenki magasan képzett, akkor ki fog itt effektív termelő munkát végezni.

2, Ha nem közép vagy csúcs vezető vagy, akkor már nem is lehet igényed egy átlagos kiegyensúlyozott életet élni, csak a hóvégi gyötrődés.

3, Fel sem merül az ilyen debilekben, hogy a társadalom minden szegmensének meg kellene élni a jövedelméből.



A másik:


"Dolgozz keményebben és többet.


Fel sem merűl a debilekben hogy már így is a magyarok dolgoznak a legtöbbet az Eu ban, és ha lehetne növelni a teljesítményt az csak azt eredményezné hogy nőne a norma. Az az, értéktelenebb lenne a munka, és semmivel nem keresne többet. " ez az elmúlt 21 év tapasztalata.


2011. nov. 6. 12:48
1 2
 1/20 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

Igazad van, s.ggfejnek lenni sokkal jobb....


"1, Ha mindenki magasan képzett, akkor ki fog itt effektív termelő munkát végezni."

Ugyanazok, akik eddig is, de legalább ÉRTENI fogják, hogy mit miért kell úgy csinálni, ahogy - és talán kevésbá b@sszák el a dolgokat...


"2, Ha nem közép vagy csúcs vezető vagy, akkor már nem is lehet igényed egy átlagos kiegyensúlyozott életet élni, csak a hóvégi gyötrődés."

Ez MARHASÁG. Nem kell csúcsvezetőnek lenni ahhoz, hogy az ember értelmes, és viszonylag jól fizető állást találjon. Csak mondjuk egy diploma nem árt hozzá...


"3, Fel sem merül az ilyen debilekben, hogy a társadalom minden szegmensének meg kellene élni a jövedelméből."

Valóban, minimálbérből elég nehéz megélni. Tanulni kell, és a segédmunka helyett szakmunkát, vagy magasabb beosztást találni - máris könnyebben megélsz.


Pedro

2011. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

"Tanulj képezd magad stb és akkor jobb lesz. "

Milyen debil logikával rendelkezik az aki azt álítja, hogy nem kell tanulni? Ha nem képzed az embereket, világ életében csavarokat fog pakolni 10centire! Ha tanul, akkor komolyabb feladatokat is rá lehet bízni, olyat mondjuk, ami nem 0,1forintot ér, hanem 100forintot. Azt szeretnénk, ha a mi gazdaságunk futószalagok melletti összeszerelésről szólna, vagy arról, hogy mi találjuk ki, hogy mások mit szereljenek össze? Lehet azt mondani, hogy egy telefonszerelőnek nem kell sok ész, de akkor hogy szereli be nekem az új IP telefont, ha nem tanul?


Szóval tessék tanulni, képezni magadat, és igenis jobb lesz. (És gondolkodni, hogy ne céltalanul, hanem ÉRTELMESEN képezd magad tovább!)

2011. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

Kezdjük a végével. Az a debil magyar, aki napjában négyszer átlapátol egy köbméter homokot ide-oda, estére iszonyatosan elfárad. Aki ezt tagadja, próbálja ki! Viszont derék magyarunk egy fia munkát nem végzett, a homok ugyanott van ahol reggel. Aki ezt tagadja, éljen meg az ilyen munkából - külföldön!

Lehet hogy néhányan felismerik: itt nem a teljesítményt kell növelni, mert a hatszori lapátolás is ugyanazt eredményezi. Talán gondolkodni kéne, tervezni, szervezni. Kiművelt emberfővel.


Az elsővel folytatva.

A termelő munkának sokféle színvonala van. Néhány tevékenység legalacsonyabb szintjéhez elhanyagolhatóan kevés ismeret kell. Elég egy lapát felismerése. Agy CMC vezérelt síkesztergához az előbbi magyart nem érdemes odaállítani, mert a) el sem tudja indítani, b) öt perc múlva nem lesznek ujjai és ez a jobbik eset. Ez egy primitív példa volt.

Ma egyes termelő munkákhoz öt év egyetem szükségeltetik, a 3 év főiskola már kevés. Ha ilyen munkák közelébe engedünk kevésbé képzett embereket, perceken belül jó esetben milliós károk keletkeznek, rosszabb, ha tízezres emberveszteség.

Más. Ma Magyarországon sokan vannak, akik úgy képzelik, a diploma minimum középvezetői beosztást jelent, de ez igazából már megalázás. Ez sajnálatos tévedés, a diploma szükséges, de nem elégséges követelmény. A vezetői poszthoz még sok más is szükséges.

Más. A "jobb lesz" sokak számára azt jelenti, "több pénzed lesz". Ez is sajnálatos tévedés. A "jobb" azt jelenti, jobban megértem a környezetem működését, kevesebb rémhírnem dőlök be, több ötletem van arra, mit tegyek. Például, ha jön a média a sok adóemeléssel, figyelmesen átgondolom, megállapítom mi vonatkozik rám, sőt azt is, mi ellen tudok tenni. Nem minden ellen, de azért van, ami ellen igen. Például megértem hogyan működik a piac, ezért olcsóbban tudok élni, ha kell, és jobban megtalálom, hol tudok több jövedelemhez jutni. Mert képeztem magam, és jobban átlátom, hol akarnak átverni, hogyan tudok védekezni. Összességében már ettől is gondtalanabb az életem.

De ezt nem kötelező elfogadni, nekem elég, ha tudom, magamnak könnyebb életet teremthetek.

2011. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ti kiforgatjátok a szavakat!


Egy átlagos telefonszerelő tanult vagy nem, esetleg egy heggesztő, vagy egy kőműves, és még is alig kap valamit.


Ok hogy sm ekkel nem lehet gazdasot fejlezteni, de senki nem beszélt sm ekről. A szakik és a technikusok nem képesekkijönni a fizuból ma már, nélkülük meg nehéz a gazdaságnak működni.

2011. nov. 6. 15:36
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Nos... Szóval ezzel azt akarod mondani, hogy jogod van s.egghülyének lenni... Ez igaz, de akkor ne várd, hogy segédmunkási álláson kívül találni fogsz vmi olyan melót, ami menne is. Ugyanakkor most lehúztad a munkásréteget, ugyanis az ember azt a konzekvenciát vonta le, hogy az a réteg hót hülye - mondjuk itt, Magyarországon sajnos igaz, aki meg jó szakmunkás, az kimegy külföldre, maradnak a hülyék, olyanok, mint te. A "Tanulj képezd magad stb és akkor jobb lesz." ugyanúgy vonatkozik arra, aki asztalosnak készül, gépésznek, hegesztőnek, kovácsnak, stb., náluk sem előnyös túlságosan a műveletlenség ill. a debil gondolkodásmód.
2011. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
OK, látom már, h írtál választ, akkor előző visszavonva..
2011. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

CMC eszterga, minősített heggesztő, és egysor "hiányszakma"! Ami nem lenne hiány, mert van ember állomány rá. Csak tudod havi 120e ért senki nem csinálja. Inkább elmegy külföldre, 4-5× annyiért, mert ezek a szakmák külföldön is nagyon keresettek. Már ma is rengetegen kinnt vannak, csak ez nem akkora sláger mint az orvosok esete.


A másik!


Kíváncsi lennék hogy egy építész mérnök,mikor fog neked falatrakni, csak mert a képzettségének megfelelő munkát nem talált. "persze a falra is kíváncsi lennék"


A harmadik eset az ács, a kőműves, akik szintén lennének, de havi 120e helyet a 100at választja mint portás, mert negyedét sem dolgozza, és nem ostoba 20e ért megölni magát a munkával.


Meg kellene érteni, az embert csak ösztönözni lehet, az ösztönzés eszköze meg manapság a pénz.

Amíg ennyire alacsonyak lesznek a jövedelmek a termelő szférában, addig semmi nem fog váltoni, sem a hozzáállásban, sem a gazdaságunk fejlődésében.

2011. nov. 6. 15:49
 8/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem. Sok kőműves, villanyszerelő, meg egyéb szakmunkás ismerősöm van - akik igaz, maszekban működnek -, degeszre keresik magukat.
2011. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Nem értem. Sok kőműves, villanyszerelő, meg egyéb szakmunkás ismerősöm van - akik igaz, maszekban működnek -, degeszre keresik magukat."

És tessék mondani, ADÓT is fizetnek? Vagy abból keresik halálra magukat, hogy mi fizetjük helyettük az ország fenntartását?


Pedro

2011. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

""Nem értem. Sok kőműves, villanyszerelő, meg egyéb szakmunkás ismerősöm van - akik igaz, maszekban működnek -, degeszre keresik magukat.



Te hollaksz, barátom?

Ahol a szkmák degeszre keresik magukat, oda kell hogy menjek!


Én Debreceni vagyok, és ma már ott tart a dolog hogy nincs értelme hírdetni, mert nem hozza visza az árát.

A nyár még valahogy eldöcögött, de olyan 10 éves mély munkadíjjakkal, amik már kimerítik a kockázatosság határát. Az az, ha eg hétből egy nem jólsikerült nap akadt, akkor azon a héten bizony nem kerestem.

Néha már az az érzésem volt, hogy nincs értelme az egésznek, mert ha egy közepes színvonalon végzem a munkám "ami alá nem lehet menni" akkor nem marad belőle semmi jövedelmem.


Hová menjek munkaután, leírod hollaksz?

2011. nov. 6. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!