Miért nem tudtuk az eurót bevezetni?
Szeretném felhívni a figyelmet hogy az egyetlen zöld mező is csak az MNYP vagyon pillanatnyi belelöése miatt volt úgy, azóta az eredetinél is magasabbra emelkedett az adósság.
Ezek a kritériumok azért kellenek hogy az euró mint fizetőeszköz stabil maradhasson. Ha egy ország nem tudja ezeket teljesíteni akkor nem elég jó a gazdasági helyzete így kedvezőtlen hatással lenne az euróra.
Bevezetni be lehetne, mint kettős valutarendszer.
Az euro zónának a tagjai nem lehetünk ahol az egyedüli hivatalos fizetőeszköz az euro.
Márpedig az euró nagyságrendekkel jobb valuta, mint a forint. Igaz, most krízisben van, de még leggyengébb állapotában is stabilabb, mint a forint.
Azt se felejtsük el-bár ebben más okok is közrejátszottak-, hogy a világtörténelem legbrutálisabb inflációját a forint produkálta '46-ban.
01-31. 46-ban NEM a forint produkált inflációt,hanem a pengő. A forint lett a stabil valuta. Sokkal többet ért,mint most.
Az pedig most haszon,hogy nem vezettük be az eurót.
a forint a '70-es évek óta kb. a százszorosára romlott. én nem ezt nevezném stabil valutának.
egyébként (a kérdezőnek) az € bevezetésének elég sok kritériuma van, egy oldalon így sorolják:
- Árstabilitás (az árnövekedés maximum 1,5 százalékponttal lehet több a három legalacsonyabb inflációs rátájú ország átlagánál);
- A hosszú lejáratú kamatok maximum 2 százalékponttal lehetnek magasabbak a három legalacsonyabb inflációjú ország átlagáénál;
- Árfolyam-stabilitás (a nemzeti valutának a monetáris unióhoz való csatlakozás előtti két évben az ERM-ben – 1999-től az ERM II.-ben – leértékelés és komolyabb feszültségek nélkül részt kell vennie);
- Az államháztartási hiány nem haladhatja meg a GDP 3 százalékát;
- A bruttó államadósság nem haladhatja meg a GDP 60 százalékát (átmenetileg meghaladhatja, ha csökkenő tendenciát mutat).
persze ezek csak iránymutató szabályok, de általában ezekhez kötik a csatlakozási feltételt.
Ezt kifejtenéd bővebben?
a gazdagnak van pénze ami rosszabul fog kamatozni (3%al) de eleve még az infláción is sokat kéne csökkenteni és a kamatok is módosulnak tehát 3%nál is kevesebb a lesz különbség. A szegényeknek meg annyi mert a nemlétező pénzük rossszabul fog kamatozni? most van 4% inflációval szemben 5%kamat, mire belépnénk csak 2,5% infláció lenne és az euró kamatát igyekeznének e fölé vinni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!