Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogyha valaki...

Mit jelent az, hogyha valaki "érzelemből politizál"?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 18:28
 1/7 Dick Esmen ***** válasza:
Lásd:Első válaszoló.
2011. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem bír érvelni, aztán elkezd személyeskedni.
2011. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Akik gondolkodás nélkül szajkózzák a preferált pártjuk szövegeit.
2011. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy nemcsak a számokat adatokat nézi hanem mögötte lévő embereket is .Az emberek meg érzelmekkel is működnek.Ha csak a számokat grafikonokat gazdasági mutatókat néznék akkor egy számítógépet is elvezethetné az országot ,statisztikát vonna, osztana szorozna aztán rájönne ,hogy ki kell irtani az összes embert mert úgy hatékonyabban működne a világ :D
2011. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mit jelent az, hogyha valaki "érzelemből politizál"?"


Azt, hogy érzelmekra ható politikai retorikája van, vagy érzelmi alapon köteleződik el egy politikai program mellett. A politikában ez mindig jelen van, csak változó mértékben.


"Hogy nemcsak a számokat adatokat nézi"


Aki folyton számokra és adatokra hivatkozik, az is az érzelmekre próbál hatni. Azzal próbálja elérni a hallgatósága érzelmi azonosulását, hogy azt ígéri, ő nem érzelemből, hanem hideg és pártatlan racionalitásból politizál. Ami hazugság, mert a politika szerkezete ezt nem teszi lehetővé.

2011. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, nemcsak az létezik, amit az utóbbi időben tapasztalsz. van racionális politika, ami nem keverendő azzal, hogy ugyanannak az embernek vannak érzelmei.

A racionális érvelés nem az érzelmekre hat, hanem az értelemre. Ettől még érzelemből is mellé lehet állni, vagy ellenezni.

Érzelemből lehet kötődni valami mellé, ekkor a racionális gondolkodást (ha van egyáltalán) felülírja az érzelmi kötődés. Másik dolog, ha úgy akar valaki politizálni, hogy valakiknek az érzelmeire hat. Ekkor (akár hideg racionális számításból) úgy fogalmaz, hogy a célközönség érzelmeire hasson a támogatás elnyerése érdekében.

2011. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

22:33


"van racionális politika"


A politika a célmeghatározás és célok elfogadtatásának tudománya. A célok megválasztása nem racionális, mert értékeken vagy érdekeken nyugszik. A retorika lehet (kvázi)racionális szerkezetű, de sohasem teljsen racionális. A "racionális politika" ígérete persze egy olyan szöveg, amivel sok mindenki érzelmeire lehet hatni, főleg informatikusokat és más műszaki embereket lehet ezzel hülyíteni.


"A racionális érvelés nem az érzelmekre hat, hanem az értelemre."


Igen, de nem minden politikai cél mellett lehet racionálisan érvelni. Sőt, a politika legmagasabb szintjén a racionális érvelés már ritkaság, mert végcélok elfogadtatásáról van inkább szó.


A racionalitás szerepe csak a szakpolitikákban (pl.: gazdaságpolitikán belüli ágazati politikák valamelyik szakkérdése) jelentős.

2011. okt. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!