Ki lesz a kormányváltó erő, párt 2014-ben?
" márpedig a Jobbik 20%-on van"
41%-on áll jelenleg az országoson a Jobbik. Ne írkálj valótlan adatokat.
"Tavaly tavasszal Vona még azt hőbörögte, hogy az ország 90%-a jobbikos, csak nem tud róla, illetve, hogy a Fidesz veszélyezteti a Jobbik 2/3-át :))"
Ez bizony így is van. Bár látom ez neked igen fájó momentum. :)
Ha mindenkit(de tényleg mindenkit,nem csak a szavazásra jogosultakat)megkérdeznénk,akkor se állna 41%-on a jobbik.Lehet hogy a gyk-n annyin áll de a valóságban nem.
Kormányváltó erő pedig nem lesz:
25%Fidesz
21%Mszp
21%Jobbik
13%Lmp
7%Gyurcsány párt(Demokratikus koalíció?)
5%Szolidaritás
a többi független(kérdés hogy a függetlenek hova állnak)
1.lehetőség:Fidesz-Jobbik-Függetlenek:59%
2.lehetőség:Mszp-Lmp-Szolidaritás(-DK?)-Függetlenek:52%-59%
De az első lehetőség a valószínűbb.
"41%-on áll jelenleg az országoson a Jobbik. Ne írkálj valótlan adatokat."
Arra válaszolj márt te agyas hogy honnan veszed ezt a hülye számot?? Mert nem így van. Csak 17% áll. Fáj beismerni??
ma 19:09
Ő csak az egyik közismert troll itt. Ő az, aki "korcs"-ozni szokott. Nem kell komolyan venni, amit ír, nem is szánja annak.
"Te nagyon félrebeszélsz. 17% a támogatottsága. Honnan veszed hogy 41??"
Onnan, hogy csak te próbálsz minden erőddel tényeket cáfolni. Mások már elfogadták, hogy kedvenc Fideszük megbukott.
"Onnan, hogy csak te próbálsz minden erőddel tényeket cáfolni. Mások már elfogadták, hogy kedvenc Fideszük megbukott."
Nem mondtam, hogy kedvenc. Még hogy tények??? Mese habbal. Az, hogy a jobbik 17 százalékon áll az tény.
Azért várjuk ki a végét, mielőtt elhamarkodva kimondjuk, hogy nem lesz koalíciós kormány. Orbán támogatottsága esni fog, mint mondtam, de ahhoz, hogy a Jobbik egyedül nyerjen, Orbánnak úgy kell kormányoznia, mint Gyurcsánynak, és azért ő vigyáz olyan apró dolgokra, hogy mondjuk ne szivárogjon ki hanganyag, hogy elk'rtuk, vagy hogy ne veresse szét tüntetők százait. Azért van szigor meg keménység, meg minden, de Gyurcsány idején kialakult egy általános ellenszenv a miniszterelnök személyével szemben és még a mérsékeltebb körökben is. Orbán idején nem lesz ilyen széleskörű ellenszenv a Fidesszel és vele szemben. Be tudnám Gyurcsány néhány nyilatkozatát linkelni, ami alapján megértenétek, miről beszélek, amit normális miniszterelnök nem nyilatkozik (mármint aki komolyan gondolja, komoly politikai karriert akar befutni a következő választás után is). Viszont így is sok ember kiábrándul, és mivel akik a Fideszre szavaztak, azok nagy része sosem állna az MSZP mellé (talán lesz néhány aki átszivárog, de ez nem lesz jelentős), inkább áll a Jobbik mellé. Főleg, akik leszegényednek, lecsúsznak, vagy olyan helyen élnek, ahol sok a cigány (ezt mindenképpen számításba kell venni).
A Jobbik viszont a Fidesz radikális csökkenése nélkül nem lesz önálló kormányképes-erő. Érdemes megnézni 2006-ot, ahol a Fidesz 40% felett végzett, de az MSZP az SZDSZ-szel együtt kormányt tudott alakítani. Hát hasonló számarányok várhatók 2014-re, vagy gyengébben teljesítő pártok. Akik biztosan parlamentben lesznek, az a Fidesz (együtt a KDNP-vel), a Jobbik, az MSZP és az LMP. Ők jó eséllyel befutók. Most csak az összes lehetőséget meg kell nézni a koalícióra. Azt én már most biztosra veszem, hogy egyiknek sem lesz meg önmagában a kormánytöbbsége, de tegyük fel, hogy olyan arányban jutnak be, hogy az alábbiak közül bármelyik megvalósítható (ez persze matematikailag lehetetlen, csak a gondolattal játsszunk el).
Egy Jobbik-LMP koalíció teljesen elképzelhetetlen. A két párt teljesen távol áll egymástól. A szavazóik utálják egymást. Az egyik kártékony neoliberálisnak, a másik pedig szélsőjobboldalinak tekinti a másikat. Hát ilyen formák között ez lehetetlen.
Jobbik-MSZP: Ezt magyarázni is teljesen felesleges lenne. Az MSZP már parlamentbe jutása előtt hevesen támadta a Jobbikot, a Jobbik pedig eredetileg elsősorban az MSZP-vel szemben jött létre (azért elsősorban, mert minden parlamenti pártot felelőssé tett a kudarcokért, de azért belátható, hogy szavazói leginkább a szocialistákat akarták megbuktatni).
MSZP-LMP: Ez már egy valószínű formáció lenne. Ők ketten még össze is állnának egymással. Az MSZP már most közeledik az LMP-hez, amelyik még elutasító, de ne feledjük 1994-et, amikor az addig a szocialistákkal szemben fellépő SZDSZ koalícióba lépett velük. Ugyanez meg is történhet. Ennek akadálya lehet, hogy együttesen nem kapják meg a kormányalakításhoz szükséges többséget (ami nagyon valószínű forgatókönyv).
MSZP-Fidesz: Na, ez az aminek a létrejötte a legkisebb valószínűségű. A két párt évek óta szemben áll egymással, és ha még igazak is lennének a pletykák (hogy a háttérben összedolgoznak), akkor is már csak a látszat kedvéért sem állnának össze, és az mindkét párttól elvinné az összes szavazót.
Fidesz-LMP: Ez még nagyon kérdéses, mert a Fidesz viszonya az LMP-vel nem tisztázódott teljesen. Az LMP egyértelműen a kormány ellen van, de ha arról lenne szó, hogy kormányba kerülhetnek, talán segítőkész lenne. Mindenképpen kiábrándító formáció, de ne feledjük, hogy kerültek elő olyan anyagok, mely szerint a Fidesz korábban az SZDSZ-t is megpróbálta megkörnyékezni. Talán az LMP-vel sem lesz másképp, de ezt csak akkor teszi, ha lementek a választások, és koalíciós kényszer van (előtte semmiképp, mert szavazatokat vesztene).
Fidesz-Jobbik: A két párt jelenleg hevesen támadja egymást, de ideológiailag ők a legközelebb állók. Noha a Fidesznek jelenleg érdeke lemorzsolni a Jobbikot ('Egy a tábor egy a zászló' jelszó alatt), de ha úgy adja helyzet, koalícióra lépnek vele. Persze utána Orbán megpróbálja bedarálni, de ebbe még Vona is belemenne. De ezt nehéz megmondani még ilyenkor.
ma 00:11
Az LMP 2009-ben alakult, gyakorlatilag a Gyurcsány-korszak egyik ellenzéki pártjaként. Vonzereje részben arra épül, hogy ők "mások", nem paktálnak le az MSZP-vel, de a Fidesszel sem. Ezért 2014-ben csak a választás után, meglepetésszerűen, egészen a választásig tagadva ennek a lehetőségét, léphetnek be egy MSZP-DK-LMP koalícióba, azaz ülhetnek egy kormányba Gyurcsánnyal. Ahogy ez megtörténne, elvesztenék a szavazóbázisuk nagy részét, Schiffer, aki a Gyurcsánnyal szembeni feljelentésével kezdte a politikusi pályafutását, ezzel politikai hullává válna. Ha pedig a helyzet rosszabb, és már a választás előtt is össze kell fognia (az egyéni jelöltek miatt) az LMP-nek az MSZP-DK-val, akkor pedig egyszerűen nem megy el a legtöbb korábbi szavazójuk és már azon a választáson lenullázzák magukat.
Vagy nyer önállóan az MSZP-DK, és akkor csak nagyon kis eséllyel van szükség az LMP-re, vagy nagyon nem nyer, és ezen az LMP sem segíthet. Gondold végig a dolog matematikáját.
Ugyanez a baj az LMP és a Fidesz közti összefogással. Nagyon kicsi az az eredményintervallum, amiben már szükség van az LMP-re, és még van esélye a Fidesznek.
Ha mégis koalíciós kényszer lenne, szinte biztos, hogy kisebbségi kormány alakulna egyszeri LMP támogatással, és az LMP eljátszaná (meg a Jobbik), hogy eseti támogatást nyújtana az egyes kormányintézkedésekhez. Nagyon érdekes helyzet lenne, amiből az LMP rengeteget tudna profitálni.
Különben az is fontos, hogy az LMP-n belül nagyon erős harc dúl a Fidesz-pártiak és Fidesz-ellenesek között. Szinte két párt van az LMP-ben.
A Fidesz-MSZP összefogás természetesen lehetetlen, politikai öngyilkosság lenne mindkettő számára. Ugyanakkor a Fidesz-Jobbik is lehetetlen, nemcsak azért, mert a Jobbikot ez megsemmisítené (árulónak tartaná a szavazótábora), hanem azért is, mert a Fidesz tudja, hogy ettől annyira romolna az ország viszonya a külfölddel, hogy ezt nem kockáztathatja meg. Külföldi tényezők igyekeznének tönkretenni az országot, hogy a kormány megbukjon. A Fidesz-Jobbik koalíciós kényszer igazából a létező legjobb forgatókönyv a baloldalnak, de erről a Fidesz is tud, ezért ebbe nem mennének bele, hanem új választást kérnének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!