Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is nincs szólásszabadság?

Miért is nincs szólásszabadság?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szólásszabadság van, csak az igazmondásnak nincs következménye. Ez nem jogi probléma, hanem gyakorlati.

Nem elég mondani helyesnek vélt dolgokat, el is kell tudni fogadtatni őket a többséggel, ez nem megy pillanatnyilag.

2009. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Hát én ezzel nem igazán értek egyet, nálunk ma sajnos egyáltalán nincs szólásszabadság, csak persze az érintettek nyilván nem tudják kifejteni a véleményüket e kérdéskörről.

Ez még amolyan balkáni módon értelmezett demokrácia sajnos, de talán egyszer .....

2009. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Ha volna nagyon sok embernek fájna az igazság.Ezért próbálják valamilyen mondva csinált módon korlátozni(pl:gyűlöletbeszéd nevű agyrém,a magyarok elleni rasszista támadások, média törvény. stb)
2009. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem volna, ez a kérdés mára eltűnt volna innen.
2009. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát meg fogsz lepődni, nem akarom kimondani a fórumnak a nevét, ahol olyan szinten megy acenzúra (magyar fórum amúgy), hogy az már horror, beírok egy olyat ami egy cseppet is nem tetszik nekik, és alig írtam be, máris eltűnt. .... Valóban ezen az oldalon még nem tapasztaltam, aztán persze IP címek alapján ki tudja éppen kiket és hogyan figyelnek, de szal itt legalább megjelenik valóban. Eddig kettő olyan magyar hasonló fórumot ismerek, ahol viszont határozottan NEM. Tudja fene, de végül is ez megy itt ma, van is meg nincs is ... csupán a realitást tükrözi ez is.
2009. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, mely fórumokról van szó, de azért kettő darab internetes fórumból talán még nem kellene messzemenő következtetéseket levonni. Ha ott valóban és rendszeresen nem kap teret az szólás szabadsága, az a fórum gazdáját minősíti.

Magam is voltam fórumgazda, és bizony, a témába nagyon nem illő, vagy a többieket súlyosan sértő hozzászólásokat és is kikapáltam.

2009. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy lehet holokausztot tagadni, büntetlenül az nem elég nagy szólásszabadság neked?

Mellesleg egész Európában (kivéve Magyarország :) )büntetik a holokauszt tagadást, akkor ezek szerint EGÉSZ EURÓPÁBAN DIKTATÚRA és ELNYOMÁS VAN?

2009. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Elöző válaszoló, igen. Akkor lehessen büntetni a "holokauszt" áldozatok számára vonatkozó politikai hamisítást is.
2009. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

A holokauszt tagadást nálunk is büntethetővé fogják tenni. Mivel ez ügyben így saját gondolatod nem lehet, csak azt gondolhatod amit mások előírnak számodra, így máris csorbul a szólás szabadsága.

Viszont ha Magyarországon felemeled a szavad például egy adott kissebbségi csoport viselkedésével kapcsolatban, akkor rögtön rasszistának bélyegez meg a közvélemény. Ismét a döfés a szólás szabadságába. Egyébként:


Az Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata úgy fogalmaz, hogy „a szólás szabadsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, amelyeket az emberek jó néven vesznek […], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják […] a lakosság bármely részét”.

2009. máj. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!