Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen egyetemi felvételi...

Milyen egyetemi felvételi rendszert tartanátok jónak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 16:52
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
53%

Azt értem bizony!

persze azzal a kitétellel, hogy évente megpróbálhatja újra.

Ha mondjuk harmadszorra is elutasítják, akkor arra a szakra ne vegyék fel sehogy sem.


ja és eleve elhibázottnak látom azt,hogy azért kap valaki plusz 50 pontot a jelenlegi rendszerben, mert 6 ujjal született, cigány stb...


Jövedelmi helyzetet vegyék figyelembe és a tényleg kirivó egészségkárosodásban szenvedőknek legyen egy nagy állami egyetem.


Az ösztöndíj rendszert is át kéne formálni, hogy végre ténylegesen telj. alapú legyen!

2011. okt. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
OK, You Mad:-D
2011. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

"Jövedelmi helyzetet vegyék figyelembe"


Tehát most egy rosszabb képességű ember azért kapjon több pontot mert a szülei mondjuk összesen 100E-t keres, míg aki jó képességű, de a szülei 6-700E-t keres az ne kapjon.

2011. okt. 20. 18:40
 44/53 anonim ***** válasza:
Jövedelmi helyzet, hat ujj, cigányság... ne vicceljünk már. Egy valamit kell figyelembe venni: a tudást. Legalábbis a felvételinél. Aztán támogatásoknál, kollégiumoknál lehet nézni, hogy kinek mennyivel kell gazdálkodnia.
2011. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 doboszoli ***** válasza:

Természetesen az illető egyetem profiljába tartozó tantárgyakat értettem. Ének-zene hármassal még lehet valaki remek fizikus. Vagy akár történelemmel is.

Aki járt/jár felsőoktatási intézménybe, tudja, hogy ott az első félév milyen "nagylyukú" rosta, kihull a selejt.

2011. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
41%

Ész alapú felvételi. Visszavezetném a külön felvételit, de nem névvel, és alaposan utánanéznék minden egyes embernél annak, hogy jogosult-e pl. a hátrányos helyzetért járó pluszpontra, meg hogyha van pl. diszes papírja, akkor valóban diszese, vagy csak megvette a papírt.

Arra is nagyon figyelnék, hogy a szociális ösztöndíjak hova mennek, mert furcsa módon gyakran jómódú diákok kapják meg.

2011. okt. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
41%
Én először is megszüntetném a büfészakokat v. a keret nagyon alacsony lenne, mert ők vannak a legtöbben akik nem kapnak munkát. Másodsorban felvinném az alapponthatárt 300-350 közé és 400 alatt nem lenne állami támogatás semmilyen szakon. 400 ponthoz már kell nyelvvizsga vagy emelt szint általában. Az e fölött lévő rendszert nem bántanám.
2011. okt. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

"és 400 alatt nem lenne állami támogatás semmilyen szakon."


Azért az elég magas. Általában egy mérnöki, infó karon 320-330 a ponthatár. Így is kevesen vannak ezek az emberek.

2011. okt. 21. 13:14
 49/53 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: pont ezért! Aki a 400 pontot eléri, az már tanulás eredménye. Mérnöki szakon 330-350 a határ és mennyien ki is esnek az első félévben, de az egyetem felveszi értük a támogatást + mennyit bukik rajta a kormány minden évben. Aki tényleg tud, az az érettségit is jól írja meg, 400 pontot vígan össze tudna hozni. Megértem, hogy hiányszakma, de sajnos ez más miatt van. Így jelentősen csökkenne az állami támogatottak száma és az egyetemisták száma. Na mindegy, ez az én szubjektív véleményem, szerintem így lehetne csökkenteni az egyetemisták számát és biztosítani, hogy csak a jók kerüljenek be.
2011. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy középiskolai eredmények alapján döntünk. Az egyetemen mutassa meg mindenki, mit tud.
2011. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!