Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen egyetemi felvételi...

Milyen egyetemi felvételi rendszert tartanátok jónak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 16:52
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
?=!
2011. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
73%

Évvégi jegyek alapján számolni a pontokat tényleg hatalmas baromság lenne. Több okból is: -gimi és gimi között különbség van

-valaki későn kap észbe, mint pl. én, de ez nem jelenti azt, hogy hülye lenne vagy rossz tanuló, vagy lusta, vagy mind3.

-a másik, meg mit számít az hogy magyarból, vagy töriből 2es, ha úgyis természettudományokhoz ért, és arra fele is szeretne továbbtanulni? most emiatt a két értelmetlen tárgy miatt bukja a jobb életet?

És még biztos van több ok, is, de ezek talán a legfontosabbak.


Az első félév fizetős is baromság, mert évekig kell gyűjteni egy magyar embernek, hogy összejöjjön az a 200e ft (jóesetben), az első félévre, na de mivan egy orvossal, akinek egy milliót kéne összekaparnia majdnem, vagy egy gyógyszerésszel, ők is hasonló helyzetben vannak, itt is akár 10 évvel ezelőtte kell tervezni, hogy összejöjjön a pénz, aztán az hogy valaki megbukik, mert baromi könnyű itt megbukni, még annak is aki szorgalmas és okos, és akkor bukja a pénzt? Baromság.


Szerintem a jelenlegi rendszer nem rossz, talán a minimum ponthatárt kéne felvenni 300ra. Ennyit változtatnék.

2011. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
41%

Én először is fontosnak tartanám az érettségit megelőző évek eredményeit, ebből kiderül, hogy mennyire egyenletes a teljesítmény.


Az érettségit, ami kizárólag a mostani emelt szintű érettséginek felelne meg, és ugyan úgy idegen vizsgabizottság előtt kellene letenni. Ezzel elkerülhető a kivételezés és kiderül nyomás alatt hogy teljesít a jövőbeni hallgató.


Vagy megmarad a hagyományos saját tanárok előtt vizsgázós cucc, ez esetben az kisebb súllyal esik latba, de bekerül egy egyetemi felvételi, hogy kiderüljön hol válik el a szar a franciakrémestől.

2011. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
6%
Azért más mucsai Bamba Piri előtt vizsgázni, és más az elitgimnáziumok vezetőtanárai előtt. Nem lenne meg az esélyegyenlőség. Döntsön az egyetem, ahogy korábban is írtam, egy első félév során, amit utólag kéne kifizetni (nem piaci árban)...
2011. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
83%
Én meg a tanárokat cserélném ki idegenekre, vagy elküldeném a diákokat egy másik gimibe érettségizni, hogy ne azok a tanárok legyenek ott, akik tanították őket. Így nem fordulhatna elő az, ami nálam előfordult, hogy az egyik osztálytársamnak lediktált a tanár egy pár feladatot matek írásbelin, töri szóbelin meg kiküldték az elnököt vécére, vagy kávézni, vagy mittoménhova, hogy átrúgdossanak egy másik oszt. társamat.
2011. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
50%
Ha csak olyanokat vennének fel aki tudja mikor volt a második világháború, el tud számolni százig és folyamatosan képes olvasni.
2011. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
Erre a szűrésre az egyetemek pont a fejkvóta miatt nem alkalmasak.
2011. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
8%
Egyetértek a másik tanár vizsgáztatásával. De még mindig óriási baromságnak tartom az évvégi jegyeket beszámolni, kötelezően, mint már mondtam, nem lenne se esélyegyenlőség, bizonyos tárgyak eredményei pedig teljesen irrelevánsak. ennyi. Aki nem tanul egyetemen úgyis kihullik, tehát nem egészen értem, mi a probléma, miért kéne ennyire durva feltételeket teremteni?
2011. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
41%

Bizonyos mértékben jobb volt a régi.

Ott legalább jobban meg lehetett szűrni a jelentkezőket.

2011. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
0%

"Egy ekkora országnak elég három 15.000 fős állami egyetem"


Egy ekkora országnak egy ötezerfős elég.

2011. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!