Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás után miért...

A rendszerváltás után miért kellett tönkre tenni az ipart, a mezőgazdaságot, a rendőrséget és kiárulni az országot?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Há mer jaóó zsé vót az pár embernek!
2009. máj. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
na feltetted a nagy kérdést:)))))))
2009. máj. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Remélem abban is egyetértünk, hogy az EGÉSZ POLITIKAI ELIT tehet erről KIVÉTEL NÉLKÜL!!!!!!!!!!!!!!!
2009. máj. 3. 10:48
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem direkt tették tönkre, csak elloptak mindent amit lehetett és ennek a mellékhatásaként bedőlt minden...
2009. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Meg ráadásul Antalléknak anyni eszük sem volt mint egy marék lepkének és nem értettek semmihez persze, h mindent tönkretettek. Megszakítottak minden kapcsolatot az oroszokkal pedig ők felvásároltak tőlünk sok dolgot és továbbra is vették volna. Vitték a konzerveket amit a sok konzervgyár csinált, kaptunk tőlük ennek fejében olcsób gázt áramot stb.
2009. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát az Antalli politikának a hatásait még 20 év múltán is érezzük keményen, na meg a többiéket is.
2009. máj. 3. 12:52
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

A tűz közelében tartózkodó erők a szabadrablást akarták, a népet nem képviselte értelmes kormány. 4 évvel később a többség Hornra szavazott, aki folytatta, sőt fokozta a szabadrablást. 8 év múlva a Fidesz lényegében leállította a kiárusítást(persze azért magának szemezgetve a tilosból). Aztán 12 év múlva a többség ismét a szabadrablás lovagjait választotta, és 19 év elteltével még mindig hatalmon tartja.

Nem egyszerűen arról van tehát szó, hogy a kormány nem képviseli a választóit, hanem hogy a választók többsége nincs tisztában a saját érdekeivel, és hátramozdítóit választja ismétlődően akkor is, ha "szabadon" dönt.

Persze úgy is megfogalmazható ez, hogy a társadalom érdekeit jobban képviselő pártok olyan pancser módon kommunikálják érdemeiket, hogy a többség nem akarja rájuk bízni az érdekei képviseletét. Mindkét megfogalmazás alapján van mit végiggondolni, elemezni.

2009. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Antalléknál nem volt kétbalkezesebb kormányunk z biztos. Semmi realitásérzéke nem volt, szó nélkül átvállalta az államadósságot, egyszerűen bemondásra elhitte, h annyi. Lengyelországnak pl. volt annyi esze, h legalább visszakérdezzen ,h biztosan annyi, számoljuk már meg. Mit ad Isten mindjárt kevesebb lett sőt méltányosságot is kértek így egy részét szó nélkül el is engedték, csak kérni kellett. Ezt mi is megtehettük volna.
2009. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszem,hogy direkt módon történt ez a gaztett.Egyszerűen,amíg tömték a zsebüket nem foglalkoztak a következményekkel.Persze ez mit sem szépít a bűnükön!
2009. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy "tönkrement" a magyar ipar, mely jelenleg sokkal többet termel, mint 1989-ben.


Más kérdés, hogy a külföldi tulajdon lett benne meghatározó. Sok vita van azon, hogy mi lett volna a helyes módja a privatizációnak. Sokan úgy gondolják, hogy ezt lassabban és körültekintőbben kellett volna végezni. A gyors privatizáció mellett az "szólt", hogy a súlyos eladósodás miatt az államnak gyorsan szüksége volt jelentős (deviza)-bevételekre. Másrészt az 1994 és 1998 közötti kormány liberális ideológiája ("Az állam rossz gazda!") is siettette az állami vagyon "leépítését". Az is tény, hogy minden kormány alatt jó üzlet volt a privatizációval összefüggő korrupció.


A rendőrség nem ment tönkre (ha nem tetszik, akkor a kérdezőt megnyugtatom, hogy 1989 előtt sem szerették sokan). 1989 előtt azért volt kevesebb bcs., mert a zárt határok és a magánszektor kis szerepe miatt egyszerűen kevesebb lehetőség és motiváció volt bcs-k elkövetésére. Nem azért, mert akkor bezzeg jó volt a rendőrség, ma meg rossz.

2009. máj. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!