Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen paranoiásak az...

Miért ilyen paranoiásak az emberek?

Figyelt kérdés
Ahányszor ilyen kérdőív van, mint a népszámlálás vagy a nemzeti együttműködés akkor egyesek rögtön kormány összeesküvését szimatolják.
2011. okt. 13. 07:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Bennük van még AZ a negyvenöt év...
2011. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Mert az unalmas, egyszerű kis életükbe csak az ilyen összeesküvések szimatolása - legyen szó a szomszéd Mari szeretőjéről vagy a kormányról - hoz némi változatosságot.


Érdemes megfigyelni, aki intelligensebb, az szinte soha nem akad fenn ilyeneken.

2011. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 hollófernyiges ***** válasza:
61%
Az utóbbi másfél év van bennük.
2011. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert Magyarországon már időtlen idők óta olyan kormány van, ami egyfolytában a magyarokkal akar kicseszni, vagy legalábbis nem érdekli őt a magyarok sorsa, ellenük építkezik. Így idővel kialakult, hogy nem bízunk a vezetésben, ami teljesen természetes.


Még a kutyának is van annyi esze, hogy nem bízik abban, aki egyfolytában veri őt. Ha egy emberben ez nem tud kialakulni, akkor még egy kutya szintjét sem éri el értelemben.

2011. okt. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem paranoia. Sajnos a magyaroknak okuk van, hogy ilyenre gondoljanak. Nem összeesküvés elmélet ez, hanem csak idő kérdése, hogy valóság legyen.
2011. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Ez még hagyján!

Olyan híreket terjesztenek, akár itt is a Gyakorin, hogy nem tudom, sírjak vagy nevessek.

"Lehetséges, hogy a kormány ezt vagy azt tesz, stb..."

Unatkoznak az emberek, és ezzel lefoglalják az agyukat.

2011. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%

"Mert az unalmas, egyszerű kis életükbe csak az ilyen összeesküvések szimatolása - legyen szó a szomszéd Mari szeretőjéről vagy a kormányról - hoz némi változatosságot.


Érdemes megfigyelni, aki intelligensebb, az szinte soha nem akad fenn ilyeneken."


Pontosan, az egyetemen még egy embertől sem hallottam, hogy összeesküvés-elméleteket gyártott volna magában. Mindenki szépen csendben kitölti, amit kell, és leendő közgazdászokként felfogjuk, hogy ez csupán statisztikai célokat szolgál (engem inkább az bosszant, hogy fogják meghamisítani ezt). Eszünkbe nem jutna olyanon agyalni, hogy uhh, mikor jön el értünk a rendőrség és csuknak le, azért, mert kitöltöttünk egy kérdőívet. Sőt azon sem agyalunk, hogy az adatainkat hogy fogják ellenünk fordítani, hogy vernek át, hogy fognak kihasználni. Ez az egész badarság, a KSH indítványozott egy népszámlálást statisztikai okokból, szerintem ilyen mindenhol máshol előfordul. Nem naiv vagyok, csak realista.

Egy kis faluban élek az Isten háta mögött kb. Az emberek nem a tanultságukról, sem az eszükről nem híresek (sajnos személyes tapasztalat, sokan még egy összetett mondaton is csak tátják a szájukat, meg sem értik). Apám révén sok falubelivel találkozok, beszélek, mindenki fel van háborodva a faluban, hogy ez a szemét kormány már megint mit akar az emberekkel, biztos erre meg arra készülnek, ahhoz kell a népszámlálás, meg hogy majd mit fognak kihozni belőle, biztosan új megszorításokat akarnak bevezetni az eredmények után... meg hogy minek népszámlálás, mikor megvan nekik, hány ember van az országban (hát igen, a rossz elnevezés...)! Csak nevetek magamban, miket hordanak össze az emberek, sorra gyártják a kis elméleteiket, hogy majd mit fog csinálni a kormány a kérdőívek után az emberekkel. Röhej az egész, mindenki teljesen be van ijedve. :D

A kérdésedre a választ azonban sajnos nem tudom biztosan, de ez tényleg a tanulatlanabb emberek sajátossága. Nem tudják rendesen, reálisan felmérni az egyes helyzeteket és ösztönösen félnek minden ismeretlentől.

2011. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Én meg azokat nem értem, akik a Fideszt vagy az MSZP-t úgy kezelik, mintha egyenesen a Mennyországból ereszkedtek volna alá megmenteni minket.


Az emberek szűklátókörűek és mindent elhisznek.

2011. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Bennük van még AZ a negyvenöt év..."


Szerintem több is, mint 45. :)

2011. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Pontosan, az egyetemen még egy embertől sem hallottam, hogy összeesküvés-elméleteket gyártott volna magában. Mindenki szépen csendben kitölti, amit kell, és leendő közgazdászokként felfogjuk, hogy ez csupán statisztikai célokat szolgál"


Na jó, de az egyetem tudatlan ostoba emberekkel van tele, ők azért legelik be még ezt is.

2011. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!