Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen pozitív hatása van a...

Milyen pozitív hatása van a chips/különadóknak?

Figyelt kérdés

Szerintem pont az ellenkezőjét érték el ezzel! Egy újabb baklövés, ahogy gondoltuk!


Érdekes volt, most hétvégén a hipermarketben nagyon sokan voltunk, sok ember kosarát/kocsiját láttam. Csaknem mindenki folyamatosan lengyel termékeket pakoltunk a futószalagra. Hát szép.


Mire volt jó ez a további adó?? ..mert hogy egészséges életet nem eredményez, magyar termékek eladása nem fog nőni(inkább csökkenni). Lassan mindenki az adóval együtt is a felébe kerülő külföldit veszi meg, de akkor már nem is egyet belőle...


2011. okt. 12. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Tőlem például plusz pénzük lesz. Kb. 3-4 havonta veszek chipset, annyi plusz költség nekem belefér.

Más kérdés, hogy a hozzám hasonlóktól befolyó plusz költség elhanyagolható.

2011. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*adó költség helyett, természetesen :)
2011. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Értelmetlenek az adóemelések és megszorítások egy olyan társadalomban ahol a lakosság nagyrészének nincsenek megtakarításaik. Ugyanis nem fog több befolyni csak papíron a költségvetésbe, és jöhetnek az újabb érteletlen megszorítások.


Valahogy nem érti meg az állam "fidesz" hogy a 150e res jövedelmemből hiába akar 50et lecsípni, ha nemkem kell mind a 150e hogy megéljek. Ha Ov földhözveri a se"gét akkor sem adok belőle, mert kell hogy megéljek én és a gyerekeim.


Nincs tovább hátra.


Ez olyan hogy ha ég a toronyház, akkor inkább a mélybeugrassz ha nincs más választásod de az elégés annyira fájdalmas hogy nem vállalod be.


Milesz a sok kontraproduktív intézkedés hatása?

A még működő magyar termékek elvesztik a versenyképességüket, a vállalkozók a fogyasztás hiánya miatt egyre többen adják be a kulcsot, egyre magasabb szintre jut a fekete és a szürkegazdaság.


Az az katasztrófa!!!

2011. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
matolcsyné végre szólhatna már a férjének, hogy vegye elő a közgazdaságtan alapjai c. tankönyvet...
2011. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Még annyit!


Értrhetetlen hogy miként lehet sorozatban ennyit hibázni!


Ugyanis a chips adó, csak egy oldala a dolgoknak ami sok kárt okoz hiszen a magyar "rágcsálnivalók" sokkal ólcsóbbak mint a márkák, az az a magyar készítőket öli a legjobban. De ez még nem is veszélyes mert csökkenti az inportot is nagyban. Viszont az egykulcs az katasztrófa, hiszen viszavetette a fogyasztását a magyar termékeknek, és az importot szinte a teljes 500millárdal amit bukott a költségvetés növeli.


Tatár, Török, Osztrák, Orosz, Orbán.

2011. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én örülök, ha a csipszeket és a hasonló egészségtelen szarokat különadóval sújtják. Más kérdés, hogy ez a költségvetést nem fogja igazán kisegíteni.
2011. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a chips az még oké, de vannak más élelmiszerek amiket nap mint nap hazssznál az ember pl delikát lekvár...
2011. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pozitív semmilyen. Vagy te láttál már olyan adót aminek pozitív hatása van?
2011. okt. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!