Tényleg elkerülhetettlen a 3. világháború, vagy ha nem is egy totális háború de egy nagy globális világégés?
A kérdés azért életszerű, mert a ma kialakúlt helyzet nagyban hasonlít a világháborúk előtti helyzetekre.
Tudom hogy súlyos dolog a háború. De sajnos ha racionálisan és érzelem mentesen gondolkodunk, ugyan olyan eleme a rendszernek mint a fejlődés és visszaesés váltakozása a gazdaságban. Túl vagyunk egy pénzügyi válságon és most ennek a válságnak a második hullámában vagyunk megrekedve. A válságot a mesterségesen fenntartott növekedésikényszer hitelből fenntartott lufija okozta, amire válaszul a világ a bankokban keletkezett lufit megtöltötte pénzzel. A bankok viszont nem hiteleznek az ingyen kapott pénzből, hanem a jegybanmkokba kamatoztatják nonszensz módon.
Az az a reálgazdaságok toporognak, hitel nincs, a termelés visszafogva a fogyasztáshoz idomúlva.
Sőt, a szerencsésebb államok, akik a protekcionizmus eszközét tudták használni, azok is kifulladtak. A W grafikon második mélypontján van a világ de sajnos úgy néz ki hogy nem lesz felfelé ívelő pálya mert beleszaladunk egy fogyasztási válságba. Így csak idő kérdése hogy a nagyhatalmak polgárai elkezdjenek elégedetlenkedni. A háború ott kezdődik ahol a diplomácia végetér, és sajnos a világban sok a neuralgikus pont.
USA- Kína, de Kína mindenütt gondot okoz. Hiszen nem értékeli fel a fizetési eszközét és így tartaja mesterségesen fenn a versenyképességét.
Az arab országok soha nem látott változáson mennek át, aminek a vége "olaj" kiszámíthatatlan. Az Eu képtelen helyzetbe sodródik, hiszen annak kellene szakadni ami kultúrálisan, földrajzilag, gazdaságilag, egésznek tekinthető. Az egész világ a fiktív tartozások hálójában vergődik miközben a materiális pénz feletti uralom maga teszi lehetetlenné a kilábalást.
"64%! Szóval te egyszerre vagy humanista okból Fidesz-ellenző és náci? Érdekes..."
Honnan vetted a kérdésemből, hogy Fidesz-ellenző vagyok?
Attól meg, hogy beismered, hogy Hitlernek igaza volt bizonyos dolgokban, még nem leszel náci. Mert ennyi erővel mindenki náci, aki vegetáriánus (mert Hitler is az volt) vagy mindenki náci, aki szereti az alpesi tehéntejet mézeskaláccsal (mert Hitler is szerette).
"Hiszen az igazi haszonélvezői nem a nemzetek, hanem bizonyos pénzügyi csoportok."
Pontosan ez a lényeg. A kapitalizmus magában rejt egy mérleget (nem egyensúlyt!). Ha valami valahonnan hiányzik, az máshol pozitívban jelenik meg. A hitelezés ezt a pluszt az emberekre tolja, de később fokozott hiányként jelentkezik (kamatok). Illetve ez igaz vertikálisan is. Pl lásd autóipar. Egyes ágak/márkák jelenleg a kihalás szélén vannak, míg mások extra profitot halmoznak föl. Egy nagy vállalatnak nem éri meg a háború, mert akkor tőle veszik el a tőkét (mert az államnak nincs), nem is fogják hagyni.
"De az erősnek hitt gazdaságok is épűlnek lefelé, csak nézd meg az USA t."
Nem a gazdaság, hanem a költségvetés van szarban. A gazdaság kimenti a tőkét értékálló jószágokba, majd amikor normalizálódik a helyzet, visszaemeli azt.
"A háborúkhoz soha nem kellett tőke, hiszen a semmiből is lehet ragyogóan háborúzni."
Ez alapvető tévedés! A háború szó szinonimája a logisztikának. A II vh-t Németország az olaj miatt veszítette el. Napoleon hadserege éhen halt Oroszországban. A Britek nem tudtak elég ellátmányt küldeni az újvilágba ezért jöhetett létre az usa.
Az utolsó két felvetéseddel sem értek egyet, mert szerintem kevered a mikro- és makrofolyamatokat.
woar válasza:
""Pontosan ez a lényeg. A kapitalizmus magában rejt egy mérleget (nem egyensúlyt!). Ha valami valahonnan hiányzik, az máshol pozitívban jelenik meg.
((Ezzel sajnos vitatkoznom kell!
Pontosan az okozta a vállságot hogy az álltalad említett 2 amúgy alapjában igaz" kapitalista rendszer megváltozott a globalizmusnak köszönhetően. Megszűnt a mérleg nyelvének alátámasztása. A profitújraelosztása nem lokálisan leosztottá vált, hanem globálisan.
A globalizmus piramisán elhelyeszkedő "csúcs ragadozok" birtokolják, ezért a nemzetállamok a fogyasztói társadalmak igényeit nem képesek a hagyományos komparatív előnyök kihasználásával egyensúlyban tartani.
""A hitelezés ezt a pluszt az emberekre tolja, de később fokozott hiányként jelentkezik (kamatok).
A hitelezést akkor lehet fentarthatóan kihasználni ha gazdasági eszközként hasznosítják, de sajnos maga a profit újraeosztás eltorzulása miatt. és a globális terjeszkedés növekedés igénye miatt, fogyasztási kritériummá silányúlt. " így a kamatok ahogy a tőke sem visszafizethető"
""Pl lásd autóipar. Egyes ágak/márkák jelenleg a kihalás szélén vannak, míg mások extra profitot halmoznak föl.
((Igen ez így van.
De nézd meg melyek ezek a cégek!
A német autók csak úgy képesek árban versenyezni más márkákkal hogy a magas technológiát " ami tőkeigényes" párosítják az imoerialista terjeszkedési motivációkkal.
Az az, a hitech et ők álítják elő, a manufakturális ősszeszereléseket meg alacsony bérmunkában, hihetetlen kedvezményeket kicsikarva a fejletlenebb nemzetállamokból áh bérért valósítják meg. A baj ott van, hogy a manufakturára épülő olcsó munkaerő kezd kihalni, vagy olyan távoli területekre összpontosúl ahol nincs megfelelő képzett munkaerő, vagy már más keleti autógyártók megtelepedtek. Csak a magyarok rögeszmélye még mindíg hogy a nagytőkét támogasa és remélje a nagytőke kegy gyakorlását az impérium gyakorlása helyett!
""Egy nagy vállalatnak nem éri meg a háború, mert akkor tőle veszik el a tőkét (mert az államnak nincs), nem is fogják hagyni.
Egy nagyvállalat nem befolyásolja érdemben hogy egy nemzet mikor indít háborút. Pontosan amiatt hogy az államok vannak nehéz helyzetbe. Egy nagy cég ha men bírja a versenyt beadja a kulcsot. Ha sok nagy vállalt beadja egy adott nemzeten belül a kulcsot, akkor az államna fizetésképtelenné válik, de a megszűnés vagy gyarmattá válás helyet könnyen a háborút választhatja.
Ebben meg nem a nagy Pld " autógyártók támogatják" hanem a pénzhatalmi háttér.
""Nem a gazdaság, hanem a költségvetés van szarban. A gazdaság kimenti a tőkét értékálló jószágokba, majd amikor normalizálódik a helyzet, visszaemeli azt.
A költségvetések azért vannak sz-ban mert a reálgazdaság nem növekszik a megfelelő mértékben ahoz hogy a globalizmus miatt kialakúlt torz profitújraelosztás okozta pénzelszívást a növekedéssek kompenzálnitudják a nemzetgazdaságok. Az az, az értékálló jószágok nem visszaforgathatóan javadalmazzák a nezetállamok polgárait, így a fogyasztás vagy csökken vagy hitelekkel fennatrtható .
""Ez alapvető tévedés! A háború szó szinonimája a logisztikának. A II vh-t Németország az olaj miatt veszítette el.
(( Igen hiszen a sivatagi róka, megtorpant.
Az az, amit hadisarcból lehetett volna finnanszírozni az megszűnt. arról nem is beszélve hogy pld az angoloknak bár mennyit is adtak volna a németek, nem kaptak volna az angol gyarmatokról olajat. Az az a pénz szerepe itt meg is szűnt.
"Napoleon hadserege éhen halt Oroszországban. A Britek nem tudtak elég ellátmányt küldeni az újvilágba ezért jöhetett létre az usa.
Szintén hasonló okok amik lefullasztották a háborúkat.
Nem a tőke hiánya okozta, hanem a logisztika nem megfelelő alkalmazása. Az az, a harcoló hadak aktívabba és aktívabban használtak vltak mint az ellátásért felelős egységek. Ha kiegyensúlyozottabbak lettek volna tovább jutnak. Vagy a harcolóalakulatok nem voltak képesek előrenyomulni a hadisarcot megszerezve.
""Az utolsó két felvetéseddel sem értek egyet, mert szerintem kevered a mikro- és makrofolyamatokat.
((Ma már az eddigi gazdasági elméletektől amikben meghatározónak számítanak a Joseph Stiglitz és Milton Friedman álltal megalkotott és kigondolt stigmák el kell rugaszkodni. Ezt maga Joseph Stiglitz is megerősítette.
Az az ha valaki értelmezni szeretne, az új paradigmához új gazdaágfilozófin kell gondolkodnia.
Köszönöm hogy értelmes vitapartnet találtam a személyedben.
Kérdésedre a válasz.
Lesz atomháború és gépek lázadása is. Hogy ezt mi megéljük? Lehetséges. De IGEn lesz III. Világháború. IV. már nem biztos. Nem lesz ki megvívja!
a 3. VH valszeg az oljaháború lesz.
Nemrég valaki kifejlesztett egy vízzel működő autót, publikussá tette az elképzeléseit, hogy lehetne emgoldani => 2 hónapra rá nyomtalanul eltűnt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!