Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi bajuk van a hungaristáknak?

Mi bajuk van a hungaristáknak?

Figyelt kérdés

Komolyabban utánanéztem az eszméjüknek és rájöttem, hogy konnacionalizmusban hisznek, vagyis abban, hogy mi a Kárpát-medence más népeivel egy nemzetet alkotunk, ergó van a magyar, szlovák, román, szerb stb. nép és mind egy nemzetnek a részei.


Most akkor mi van? A hungarizmus tulajdonképpen nem "magyarizmust" jelent? Ha igen, akkor meg mi a jó bánatosnak imádják annyira azokat, akik elvették földjeinket? Ennyi erővel ne hívják magukat hungaristának, hanem legyenek mondjuk kárpátisták, a jobban illene hozzájuk.


Ráadásul valami Dunamenti Konföderációról áradoznak, ahol majd békében és egyetértésben élhetünk a szomszédos népekkel. Ahha persze, a mesében...


2011. szept. 30. 06:01
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
a hungarizmus igazából gyűlölettel vegyített ieológiája a kommunizmusnak
2011. szept. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most nem ez volt a kérdés és egyébként is baromságot írsz.


Nekem azzal van a bajom, hogy mélymagyarnak állítják be magukat, de azért ugyanolyan fontos nekik az ellenségeink érdeke is, mint a magyaroké. Én azt nem értem, hogy mit akarnak ezzel.

2011. szept. 30. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért, annak több értelme van, ha valaki úgy álmodozik Nagymo-ról, hogy közben habzó szájjal üvölti, hogy "büdösbocskorosoláh"?

Mert ez az átlag, és nem bírja felfogni, hogy ha hirtelen egyesülne "az ezeréves ősi juss", eléggé meg lenne szeppenve, mert most épp kisebbségben lennénk.

Az a drága nacionalizmus húzta szét anno a Magyar Királyságban élő nemzetiségeket, így vagy úgy. Trianon nélkül is előbb-utóbb ugyanígy megjártuk volna, ha nem alakul át az OMM vmi föderatív dologgá.


Amúgy a konnacionalizmus a két vh közötti időkben is népszerű volt a revíziót illetően, nemcsak Szálasi-hungarista körökben, és a konföderációt magát először asszem Kossuth vetette fel.

Bár őszintén szólva jelenleg én is egy kicsit mesébeillőnek látom.

2011. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Mi baja van a kérdezőnek?
2011. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne keverd a szezont a fazonnal, légyszíves. Vannak a hungaristák, vannak a horthysták, meg azok akik csak isznak és a kocsmapult mögül üvöltik, hogy "Vesszen Trianon!" A hungaristákat Te nem nagyon ismernéd fel, ha szembe jönne veled az utcán, akik a Nagy-Magyarországos ruhákban járnak, 99%-ban nem hungaristák, és közük sincs hozzá. Igen, a hungaristák konnacionalisták, lásd. Élettér . De amúgy nem, a hungarizmus nem csupán magyarizmust jelent. Ez egy ennél sokkal összetettebb kérdés. A hungaristák egy keresztény államot szeretnének létrehozni a Kárpát-medencében, ahol megfér egymás mellett a magyar, a román, a szlovák, és minden TALAJGYÖKERES nép. Remélem elég kielégítő választ adtam! :) De ha nem, olvasd el Szálasi művét!
2012. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!