Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit költötök rezsire?

Mennyit költötök rezsire?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikkben, hogy OV szeretné megregulázni a rezsiköltségeket, mert Magyarországon a lakosság a bevételük 17-18 %-át költi rezsire, míg az EU-ban ez kb. 12 %. Erre mondja a vízdíj és a szemétszállítási díj szabályozását. Mint kiderült a gáz már régen államilag ellenőrzött (érdekes, mégis ingünk-gatyánk rámegy a téli leghidegebb hónapokban.)

Szóval én elgondolkodtam, hogy ez a felmérés megint kiknél készült? A felső tízezernél? Mi ketten keresünk a családban, de a férjem fizetése 100 %-ban a rezsire megy el télen. (Igaz, havi leolvasás alapján fizetünk a fűtésért, szóval nyáron kicsivel több marad.)


2011. szept. 28. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam minden egyedi mérős, kis lakásban lakom(50 m2), teljesen hőszigetelve van a lakás, minden berendezés energiatakarékos, csak akkor használom a dolgokat, amikor feltétlen szükséges.


Fűtés: nyáron - 6500 Huf és télen - 8000 Huf


Villany: 7000 Huf


Vízdíj: 3000 Huf


Szemétdíj benne van a közös költségben, ami: 8000 Huf


Összesen a rezsim: 18.000 Huf(télen) és 16.500 Huf(nyáron)

2011. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Az én házam 300 négyzetméteres, sok luxussal felszerelve. Nyáron olyan 50 ezer megy el havi rezsire, télen a 100 ezret is meghaladja.
2011. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Látom elég kevesen válaszoltok. Végülis nem konkrétan a számok érdekelnek, hanem inkább az, hogy hány %. Csak nálunk van 40-50 % körül? Mert a 17 %-ot azért elég kevésnek találom (mondhatni ideális.)

Az eddigi válaszokat köszönöm szépen.

2011. szept. 28. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Másnál hogy van azt nem tudom, nekem a keresetem 10 százaléka megy el általában egy téli hónapban a rezsire, ez olyan 150 ezer forint. Ennél volt kevesebb is már, de ez a jellemző. Azért is írtam csak úgy hogy a százat is meghaladja.
2011. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi átlagos fizetéssel bírunk, nem úgy mint kolop€l€:), így talán jobb összehasonlításnak.


Eleve nem tudom hogyan van értve ez a "lakosság bevételének 17%-a". Mert ha azt vesszük, akkor mi egy családban vagyunk, nekünk a rezsire elmegy 45 ezer, de mi beleszámoljuk az internetet, a tévét és a mobilt is. Ezt véve ha csak egyikünkre számoljuk, akkor mondhatnánk, hogy a bevétel 30%-a megy el rezsire, de mivel mindkettőnknek van bevétele és ez mindkettőnk rezsije (sőt, a gyereké is:)), így valójában ránk pontosan igaz (kicsit jobban utána számoltam) a 17-18%.

2011. szept. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kolpele, te úgy vagy hülye ahogy vagy. Inkább maradtál volna csendben.
2011. szept. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most miért hülye kolopele? Mert megírja a kérdésre a választ?


Mi nyáron kb olyan 20at fizetünk ki a rezsire havonta, úgy, hogy kicsi a lakás, viszont beleszámoltam a TV-t internetet mindent.

Télen a havi keresetünk kb 70%a rámegy a rezsire, ami 40ezer forint.

2011. szept. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Nyugi csuzlee, ez az 54 százalékos elsősorban azért van itt hogy engem leszóljon. Vannak olyan kérdések ahol velem példálózik, miközben nem is válaszoltam oda semmit. Csak egy rosszmájú irigy senkiházi. Még azt is megcsinálta hogy lejárasson azzal hogy egy szóközzel regisztrált be és ha valaki csak felületesen olvasott az én nevem alatt láthatott trágár válaszokat. Ezt a modikkal azóta leállíttattam.
2011. szept. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!