Hol rontottuk el rendszerváltás után?
1990 ben mindenki bizakodva tekintetta jövőbe.
Voltak működő gyáraink, mezőgazdaságunk, az ipar minden területén volt termelésünk. Volt fizetőképes kereslet a belföldi termékekre is, volt külpiacunk is, volt szakmunkásképzésnk, kiváló felsőoktatásunk, kiváló kutatói gárdánk volt.
Ki szerint hol siklott félre Magyarország?
Most meg ugye itt tartunk...
Antall József :
"Tetszetek volna forradalmat csinálni"
-- De mi nem csináltunk.
Megalkudtunk. De nagyon.
-- Így mi lettünk a megalkuvók.
Nem álltunk a Nemzetért a sarkunkra.
-- Most kiállhatunk a sarokra.
Európa legnagyobb prostituáltja lettünk.
-- Ahogy Hofi is mondta: pénzért mindent!
Szopok ,nyalok gombot varrok
-- A szemfülesek szétlopták az országot.
A maradékot eladták.
-- Most gondolkodunk.
Hogyan történhetett mindez ?
-- 386 prosti és 10 millió bólogató János.
Ennyi elég hogy elenyésszen a Magyar Virtus.
Ökörköri
Antall "forradalmi" kijelentéséhez:
Jó! De ki csinálta volna? Miért? És főleg kikkel?
Ezért a kijelentés jó hangzó mellébeszélés.
Hogy mit rontottunk el? Talán semmit. Olyan ez, mint mikor egy maratoni futó a tengerhez ér és felkiált: átúszom! De hiába a nagy hév, mert hamar belefullad.
Ahogy mi is a kapitalizmusba. Azt mondjátok, néhányuknak elég jól megy? Igen, 200 év múlva mi is bele fogunk jönni. Vagy nem.
Kádár "apánk" (és csapata) megtanította nekünk, hogy az állam mindenről gondoskodik, nekünk csak dolgozni kell. Nem jött be, mert nem dolgoztunk (kéretik mellőzni a felháborodást - akinek nem inge ne vegye... - meg aztán a munkához feltételek is kellenek), nem tanultuk meg a piacgazdaság működését, nem tudtunk szinte semmit a kapitalizmusról.
Jött Antall, aki kb. annyira értett országirányításhoz, mint Kádár, csak másképp. Egy dolog talán közös volt bennük, a szándék. Csak hát tudjuk, a pokolba vezető út is... Szóval az kevés. Főleg hozzáértés kellene. Azt azért ne feledjétek, hogy kapáláshoz más tudás kell, mint a házépítéshez. 50 ember irányításához (ennyit Antall is tudott) más ismeret kell, mint 10 millióhoz.
Volt itt igény a jobb, vagy más élethez, mert azért '90-ben sok fény már csak látszat volt (de pl. a mezőgazdaság nem az volt!), milliók akartak más rendszert, néhány jó szándékú ember azt hitte, képes jó politikát csinálni, és néhány csalárd szándékú pedig tudta, hogyan kell ezt kihasználni. A nyugatnak pedig szűz, elzárt piac kellett. Fél oldalon, mondjuk ennyiben lehet összefoglalni a mezőgazdaság szétverését, a gyárak privatizálását, az olajmaffia néven ismert naiv próbálkozást a "nemzeti nagytőke" megteremtésére.
Aki szeretné tudni, milyen ez utóbbi, először menjen be egy magyar OTP-be, kérjen el sok adatot arról, mennyiért lehet ügyfél és hitelfelvevő, aztán tegye meg ugyanezt egy román OTP-ben. Aki utána még kérdés tesz fel, a választ soha nem fogja megérteni.
14:26
"A rendszerváltást Magyarország viszonylag nagyobb baj nélkül megúszta. Nem volt hiperinfláció sem hatalmas mértékű munkanélküliség. Ez valóban a privatizációnak volt köszönhető, hiszen a külföldiek itt olcsón és szinte megkötések nélkül vásárolhattak."
Eléggé rosszul emlékszel, vagy szándékosan hazudsz. A privatizáció 1995-ben lett igazán felpörgetve, az Antall-kormány kevesebbet privatizált, mint Horn, sőt, mint Medgyessy és Gyurcsány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!