Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár szocializmusában miért...

Kádár szocializmusában miért kellett a nemzeti érzelmű, ártatlan embereket agyonverni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 16:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Az inkább Rákosinál volt nagy divat.

És nem csak agyonverték, hanem meg is kínozták őket, ami azért még rosszabb.

Mondjuk igaz, hogy Kádárnál meg kemény börtön várt a "lázadókra", ami szintén nehéz sors volt. Nagyapám és még pár barátja ült is, ők mondták, hogy azt senkinek nem kívánják.

2011. szept. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Mert a rendszer számára veszélyesnek tartották őket.
2011. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem volt divat agyonverni a "nem kívánatos elemeket". Inkább a Budapestről kitiltás, egyetemről kizárás, munkahelyről elbocsátás volt szokásban. És nem a "nemzeti érzelmű"-eket üldözték, hanem azokat, akik nem szimpatizáltak a rendszerrel. A nacionalisták ennek csak egy kis része voltak. Mellesleg voltak a rendszernek "nemzeti érzelmű" támogatói is szép számmal.
2011. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

1964-ben egy este apám véres arccal jött haza és megilyedtem, hogy esetleg valaki megverte. Erre apám mondta, hogy "elesett" a biciklivel és én 13 évesen elhittem neki. Nagyon féltett és óvott minket, nem akarta, hogy bántódásunk legyen, ezért hazudott. Később elmesélte nekem, hogy többször bevitték a tanácselnökhöz és koholt vádakkal gyanúsították meg. Egyszer a tsz-elnök, aki még a nyolc általánost sem végezte el azzal vádolta meg, hogy gépalkatrészeket lopott. Persze a tsz-elnök lopta, de nem tudott elszámolni vele.


Azért kellett szenvednie apámnak, mert nemzeti érzelmű volt!

(és most is ezért antiszemitázzák és nácizzák a nemzeti érzelműeket!) 10 éve halott, sajnos.

2011. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

rejehw mondja jól.


Aki veszélyes, azt el kell hallgattatni. Csak mondom, nekem azért nem volt sokáig munkám, mert katolikus iskolába jártam, vagyis egyetemekre szinte 0 bejutási lehetőség, és munka nuku. Szerencsére a rendszerváltáskor még elmehettem egyetemre, ezt azóta sem bánom.


Én ismertem olyan papokat, akikért egyik nap jöttek a furgonnal, aztán azóta sem látta senki.

2011. szept. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%
Csak közvetlenül a forradalom után börtönözték be azokat,akik nem szimpatizáltak a rendszerrel. A 60-as évektől csak azokat piszkálták,akik nyíltan szembeszálltak a párttal. Ezek nem nemzeti érzelműek voltak,hanem szovjet ellenesek. A kettő nem ugyanaz. A 70-es évektől már azok sem kerültek hátrányba,akik vallásosak voltak. Legfeljebb csak egyes kis falukban.
2011. szept. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

"és most is ezért antiszemitázzák és nácizzák a nemzeti érzelműeket!)"


nem egészen, most már valóban van alapja is ennek.

Miért nem tudtok úgy nemzeti érzelműek lenni, hogy nem zsidóztok, cigányoztok?

2011. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Majd ha elmennek innen és a távozásukkal eltűnik a szellemiségük is Magyarországról, akkor nem lesz velük baj. Rontsák máshol a levegőt, az engem nem érdekel.
2011. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:59


azzal véded a nemzetedet, hogy gyűlölködsz?

kitalálom: hungarista vagy :)

2011. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%

"Miért nem tudtok úgy nemzeti érzelműek lenni, hogy nem zsidóztok, cigányoztok?"

azért, mert ha nem zsidózunk cigányozunk, attól még ugyanúgy ránkfogják, hogy rassziasta antiszemita habalatya...

2011. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!