Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy igennel szavazott...

Most, hogy igennel szavazott a többség, mikortól nem ell vizitdíjat fizeni? Kinek érte volna meg a nem?

Figyelt kérdés
Vagy sokáig elhúzódhat?
2008. márc. 10. 19:51
1 2
 11/14 anonim válasza:
62%
nem biztos hogy bevezetik a vizitdíj eltörlését,de a szavazólapon az állt,hogy január egytől-ha jól emlékszem.Előttem szólók! tb-t a betegellátásért fizetjük. elég magas tb-t fizetünk ahhoz,hogy ne kelljen külön vizitdíjat fizeni. mire pocsékolta el az állam azt a sok-sok tb-pénzt? és ha évtizedeken át nem kellett vizitdíjat fizetni,és jól elvoltunk,most hirtelen miért kell? egyébként a vizitdíj csak a háziorvosok fizetését növelte,a szakorvosokét nem(ezt egy orvos mondta).
2008. márc. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

Mire költi? mire költ? az egészségügyre. De képzeljétek el, hogy van magyarországon 3 500 000 nyugdíjas (és legalbb 2 000 000 gyerek és diák is), akik nem fizetnek az egészségügyért se tb-t se vizitdíjat, se semmit, viszont igen rendszeresen veszik igénybe a kórházak és rendelők szolgáltatásait.

Kórházak a beszedett vizitdíjakat, és napidíjakat szétosztották fizetésemelésként a dolgozók között, több kórházban havi 4000 forintot adtak mindenkinek emelésbe (ezt meg egy kórházigazgató nyilatkozta az mtv hiradóban). ők ezt már nem kapják, tehát amíg mi ingyen járunk kezelésre, ők kevesebbet kapnak legalább 5%-kal havonta azért mert életet mentenek, takarítják a **art utánunk stb. Ez igazságos??

Én is sok TB-t fizetek (és ezentúl azt hizem jóval többet foguni), és a cégem évente milliókat (mi ez az összeg a költségvetésükhöz képest? - semmi!) adományoz az egészségügynek, és sok kórháznak még így sem telik gépekre....

hát ezért kéne kicsit a felelősséget vállalni a közös dolgokból.

Néha nem ártana észrevenni másokat igen! ha senki nem fizet, be fognak zárni kórházak, rendelők, nem lesz nővér aki ellássa a betegeket, és nem lesz aki takarítsa a kórházakat... jah, és nem lesznek eszközök amivel az orvosok dolgozzanak... hiába vannak nálunk a világ legjobb orvosai, ha nem áll rendelkezésükre a megfelelő technológia, simán meghalhatunk a legjobb indulat mellett.

Nem azt kéne nézni, hogy miért olyan drága! hanem azt, hogy mit kapunk a pénzünkért!

Nyugaton (Németország, Anglia, Sakandinávia stb) nem szavaznának meg egy pártot aki adócsökkentést igér!!!!

Aki elhiszi, hogy van INGYEN szolgáltatás, az menjen ki külföldre, és nézzel körül kicsit!

Eltelt közel két évtized a rendszerváltás óta, ideje lenne kinőni a szocializmusból, és kicsit beletanulni a kapitalizmusba.


Miért, és mire költik az egyetemek azt a pénzt amit kapnak diákonként állami finanszírozásból??? érdemes lenne végre észrevenni, hogy az sem fedezi a költségvetést egyik főiskolán sem egyetemen!

De ha csak azért kéne tandíjat fizetni, hogy egy kis emelést adjanak a tanároknak/profeszoroknak, azt hiszem az is meg kéne érje a diákoknak.... Mert az nem teljesen helyén való, hogy 30 éve professzorként dolgozó, tiszteletreméltó, tisztességben megőszült emberek doktori fokozattal a magyar áltag kerset alatt kaptnak, holott ők nevelik a jövő nemzedékét. Ők lesznek a példaképek???

De én kapjam ingyen azt a tudást amiért majd százezreket, milliókat akarok keresni iskolából kikerülésem után? hogy van ez??

2008. márc. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

"MEG ÚGY ÁLLTALÁBAN SEMMIÉRT NE KELLJEN FIZETNI!"

ez tetszene nekem is! állíttassuk vissza a jegyrendszert, szerintem az jó lesz mindenkinek!

2008. márc. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Az a helyzet, hogy az IGENNEL nem változtattunk, hanem visszaléptünk hármat. Nekem nem fájt a vizitdíj, pedig nem vagyok egy gazdag ember. Anyukám nővér,most emiatt csökkentik is a fizetését, pedig megérdemelte azt a plussz 3000Ft-os fizetésemelést pl az ágytál ürítésért. És higgyétek, egyre több egészségügyi dolgozó fogja otthagyni a munkahelyét (remélem lassan anyum is), mert nem éri meg. Minősítette a magyar ember segítőjük munkáját. Szerintem megháláják. De majd csak akkor fogunk igazán besz*rni, ha egyre kevesebb orvos lesz, akkor majd csak úgy könyörgünk, hogy hadd fizessünk, csak gyógyítsanak meg minket. Van egy orvos ismerősöm, a vizitdíjból felújítatta a rendelőjét, vett új, modren műszereket, amivel az emberek egészségesebbé válását szolgálja, amivel hamarabb észrevehetőek a betegségek. Ami vizitdíj nélkül nem lett volna lehetséges... És már nem is lesz. Most 3 évig biztosan nem lesz vizitdíj. Nem lehet. Tényleg 300Ft-on megy a vita, azért fizettünk 6 milliárdot a népszavazásért. Meg nekem ne küldjön levelet a FIDESZ, hogy támogassam a kampányát, hol él ez? Félreértés ne essék, nem szeretem egyiket se. Az MSZP-t sem bírom nézni. Mert be vannak sza*va. Nem tudom mi lesz itt. A tandíjjal az a gondom, hogy vannak tanulók, akiknek nem azért rosszabb az eredménye, mert nem akar tanulni, hanem mert olyan az anyagi helyzete, hogy pl. dolgoznia kell a suli mellett, különben nem tudna egyetemre járni. (Mert ugye lássuk be így sem ingynes az az egyetem: könyvek, jegyzetek, fénymásolások, albérlet, kaja, hát élni kell). Tehát a tandíj kérdés összetettebb dolog. Egy tanács: már most tegyetek félre havonta egy kis összeget, hogy 5-10-20 év múlva ne kelljen azt mondanotok a gyerekeiteknek: ne haragudj kicsim, nem mehetsz egyetemre, ide+oda, mert nincsen pénz, anya/apa tudod nem tett félre neked ilyesmire semmit. Szal összetettebb a tandíj dolog annál. hogy kell e fizetni vagy sem, mert azon belül még fel kellene állítani bizonyos szociális körülményeket: amit említettem, mindenképpen. Más egyébként nincs is nagyon. Aki dolgozik suli melett, semmiképpen se kellene pl fizetnie.

Olyan rossz, hogy ennyi butus ember van Magyarországon, akik csak a tv-ből tájékozódnak és könnyen uszíthatóak, manipulálhatóak, mint a zsidózós emberke. Nem hiszem, hogy a saját véleménye az, amit mondott. Na de nem fikázok senkit, nem igazán a kenyerem.Valamit tenni kell, nem hátrafelé, azért ebben talán egyetérthetünk ,,párttagságtól" függetlenül. A lázadás nem visz semmire. Csak ki kell fizetnünk a károkat, amiket a tüntetók okoznak. Szal kedves tüntetők! A ki nem dobott pénz is bevétel! Ne rongáljatok, és már kevesebbe fog kerülni a kenyeretek pár forinttal. Sok kicsi pedig ugye sokra megy. De sokmindent mondanék még:) Én azt szavaztam: NEM,NEM,NEM.

2008. márc. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!