Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy igennel szavazott...

Most, hogy igennel szavazott a többség, mikortól nem ell vizitdíjat fizeni? Kinek érte volna meg a nem?

Figyelt kérdés
Vagy sokáig elhúzódhat?
2008. márc. 10. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

nekem pl. megérte volna.


egyébként elsejét igértek, de mivel törvény és jogszabály változtatás kell hozzá, lehet, hogy elhúzódik.

2008. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Nekem azért érte volna meg a nem, mert ez egy bejövö adó amitöl a kormány nem fog elesni, max meg drágítja a gyógyszert vagy több tb-t kell fizetni. na ez amit most megszavaztak annak nem jó aki mondjuk életében nagyon keveset megy doktorhoz, mert annak a tb-je alacsonyabb maradt volna és mikor dokihoz megy fizet csak kevesebbet. én úgy tudom akinek évi 10 alkalomnál többet kellett jßarnia az vissza kapta vagy valami támogatást kap, szóval akinek tényleg kell dokihoz járnia az kap rá támogatást. évi 3000 Ft-ba meg nem hal bele senki, ha meg annyira nincs rá pénze az amúgy is kap támogatást fizesse abból. vagy mondjuk ne cigit meg piát vegyen hanem vizit díjat fizessen.
2008. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de sok embernek az igen éri meg. hiszem anyukám meg nagyon sokan alig járnak 3 vagy több évente dokihoz, csak amikor muszály, de viszont nagyon rég óta fizeti a tb-t. és ha dokihoz megy még akor is fizessen plusz pénzt? ez marhaság. SZERINTEM:S
2008. márc. 11. 13:56
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

A kormány már elindította a folyamatot, ugyanis ehhez törvényt kell módosítani, ami elhúzódhat egy darabig, de azt mondják, ápr. 1-től nem kell fizetni! Mondjuk már ma hallottam, hogy egyes rendelőintézetekben és kórházakban már hétfőtől nem kellett fizetni!

Én nemmel szavaztam! Leírom miért: ténylegesen nagyon kevesen vannak, akiknek vizitdíjjat kell fizetni, a lakosság nagy része mentesült a fizetés alól. Kikről is beszélek:

"Nem kell vizitdíjat fizetni a 18 éven aluliaknak, a hajléktalanoknak, a tartós orvosi kezelésre szorulóknak (rosszindulatú daganatos kezelés, vesedialízis, cukorbetegség, veleszületett vérzékenység, HIV- és AIDS-fertőzések kezelése, szerv- és szövetátültetésre várók, szerv- és szövetátültetésen átesettek gondozása). Nem kell fizetni a terhesgondozás, a szülés, a gyermekágyas anya gondozása után, az onkológiai méhnyakszűrés, emlőszűrés, prosztataszűrés, gyomor-bélrendszeri eredetű vérzés szűrése után. Szintén nem kell fizetni a sürgősségi ellátások után, a járványügyi ellátásért és a pszichiátriai betegek azonnali intézeti gyógykezelést szükségessé tevő közvetlen veszélyeztető magatartása esetén."

"200 Ft-ot kellett fizetniük:gyesen lévő kismamák, a nyugdíjminimumot kapó nyugdíjasok, a rendszeres szociális segélyben részesülők,a munkanélküli ellátásban érintettek valamint az önkormányzatok, saját hatáskörben, minden rászorulónak adhatnak támogatást."


A kiesett bevételeket nem tudják és nem is akarják sehonnam pótolni! Meg lett mondva az elején, hogy nincs kompenzáció! Tehát majd megemelik a tb-t vagy a gyógyszerek árát, vagy netán kitalálnak majd egy új adót, amit majd mindenkinek meg kell fizetni! Nem lesz ám mentesség! Na akkor fognak majd igazán csak hőbörögni!


Engem személy szerint nem vágott földhöz évi 1200- 1500 Ft. Kb ennyit voltam orvosnál, ebből 1x betegség miatt, a többi meg csak receptírás!

2008. márc. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Mondok valamit, képzeld sokakat földhöz vág ez az összeg is!!! De nem is kell a másikkal törődni, elvégre magyarok vagyunk! Nekünk nem szokásunk!!!!!!!!
2008. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
anyukádnak azért érte volna meg a dolog, már ha tényleg tb fizető (nem ba***gatásból mondom), mert ezután majd az ő tb befizetéséből fizetik azokét is (és itt nem a nyugdíjasokra és a gyerekekre gondolok), akik nem fizetnek tb-t. Azt kellene látni és érteni, hogy a magyar lakosság jórésze számára tényleg ingyenes az egészségügy, ugyanis nem fizet semmi járulékot. A 300 forint őket fogta volna meg. Egy folyamat kezdete, vagy ha tetszik jelképe volt, ami arra irányult, hogy senkinek ne legyen ingyen. Ez lett megtorpedózva. Gratulálok érte mindannyiunknak.
2008. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Azért írtam, hogy "engem személy szerint", itt nem másokra gondoltam! Mit foglalkozzak én mással és annak a bajával? Velem talán törődik valaki? Csak a saját erőmből tartok ott, ahol tartok, és nem kezdek rinyálni, ha pár száz Ft-ot ki kell adnom (tök mindegy, mire)!!!
2008. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Azért érte volna meg a NEM, mert akkor mindenki azért a szolgáltatásért fizethetett volna amit igénybe vesz!

Én ki fogom fizetni a fiam oktatását (én nekem is kellett érte fizetnem, pedig tandíj mentes voltam állítólag, államilag finanszírozott képezésen). Nem akarok mindenki képzéséért fizeni, viszont színvonalat várnék el azért amiért fizetek.

A közös kasszába érkezett pénzeket nem tudhatod hova mennek pontosan. de ha fizetsz a rendelőben, akkor biztos, hogy az orvosod kapja, ha fizetsz a kórházban napidíjat, akkor biztos, hogy ezzel annak a kórháznak a kötségvetéséhez járulsz hozzá, a nővérek fizetéséhez/jókedvéhez, a kórház fenntartásához, minőségéhez.

Ha mindannyian a közösbe fizetünk (ahogy ezentúl fogunk), mert ki kell fizetni, ingyen semmi sincsen! akkor nem biztos, hogy a te kórházad kapja, nem a te orvosod, hanem a "legrászorultabb" vagy ki tudja ki.

Én nem vagyok a hálapénz híve, de ha legálisan fizethetnék, fizetnék minden olyan szolgáltatásért amit igénybeveszek. Csak ebben az esetben várhatsz el minőséget, felelősséget, számonkérhetőséget a pénzedért!


Ami az egyetemeket iskolákat illeti, nem lesz jobb az oktatás színvonala, ha ingyen van, nem lesz jobb a diákoknak sem. nekem fizetnem kellett külön a könyvtárért, külön fizethettem a jegyzetekért, és képzési hozzájárulást, és idegennyelvi pótlékot. De nem tandíjat fizettem, mert az akkor nem volt. Hát most sincs. de ez nem lesz akadály, hogy legomboljanak évi 50- 300 ezer forintit a diákokról. ugyanis pénz nélkül még a wc takarítására sem telik néhány esetben.


A kapitlizmusban az a jó, hogy amiért fizetsz, azt kapod, nem "zsákba macska"! viszont reklamálhatsz, ha nem a szerződésben foglaltak történnek. Lehetnek elvárásaid, a pénzed ellenében. A közös meg olyan amilyen, azt már ismerjük.

2008. márc. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Jó mondás, nem rég hallottam:

Magyarországon nem azért lopják el az építkezésekről a cementet és a szerszámokat, mert arra valakinek szüksége van, hanem mer így szokás.


Hát sajnos az is így szokás, hogy nem fizetünk semmiért! (legalább is igen sokan erre törekednek)

hát most legalább egyet kettőt most papírra vetethettünk, hogy még csak számon se tudják rajtunk kérni. A következő talán a buszjegy eltörlése lehetne, vagy a gáz ára?? kinek mi tetszi?!


Azt hiszem, ha ehhez hasonló népszavazást tartanánk arról,hogy legyen-e a kenyér áprilistól ingyen, talán csak a pékek, és egy két gabona termelő szavazna nemmel. meg egy pár elvakult kapitalista aki szeretné hinni, hogy a dolgok méllyére lát, vagy messzebre a többieknél. De hát: sok lúd disznót győz!

2008. márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%

Én azt szeretném, hogy ne kelljen fizetni:

gáz, víz, villany, szemétszállítás, élelmiszerek, ruhák, telefonszámla, internet, műszaki cikkek, illetékek, könyvek, benzin, gázolaj, MEG ÚGY ÁLLTALÁBAN SEMMIÉRT NE KELLJEN FIZETNI!

2008. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!