Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz-e, h. Ceaucescu-nak es...

Igaz-e, h. Ceaucescu-nak es Orbánnak hasonlóak gazdasági nézetei?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy mindenáron fizessük ki az államadósságot... Eredetileg azt akartam írni, hogy Ceaucescunak és Orbánnak ugyanaz a rögeszméje a gazdaságról. Ceaucescu meghalt már, a Román gazdaság is bukott akkoriban, hiába fizette ki az államadósságot. Hiába, a hatalommámor elhitette velük, hogy tévedhetetlenek...
2011. szept. 11. 19:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
egyáltalán nem! tanulmányozd szorgosan a korabeli román rendszert és a mait és rájössz mekkora hülyeséget is állítasz.
2011. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Orbánnak muszáj megszorításokat csinálnia, mert a "pézemberek" ezt várják el, és ha már nincs más választása, valamilyen ideológiai köntösbe bujtatja, ez az államadáság elleni háború.
2011. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Románia az utolsó fillérig visszafizette az államadósságát és semmit nem értek el vele!Még rosszabb helyzetbe kerültek!
2011. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Nettó hülyeség a párhuzam. Semmi köze a két rendszernek és két embernek egymáshoz, semmilyen szempontból. Eleve nem értem, hogy juthatott eszedbe ilyen hülyeséget kérdezni. Az államadósság csökkentése meg minden eladósodott országban cél, ezzel most nem fedeztél fel semmi természetfelettit.
2011. szept. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Van hasonlóság kettőjük között,ha nem is mindenben. Ceaucescu sem törődött az emberek megélhetésével,csak a saját elképzelésével. Orbán is ezt teszi, bár még nem akkor diktátor,mint ő volt. De ha így folytatja,utol fogja érni.
2011. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Ezen már én is gondolkoztam, de egy rájöttem, hogy ez nem pont így van.

1)Ceaușescu Románia örökös vezetőjének volt kikiáltva, míg Orbán egyenlőre csak 4-5 évre van megválasztva.

2)Orbánról lehet ilyeneket irkálni, meg rosszabbakat is, de ha C.-ről azt mondtad volna Romániában, hogy jó lenne, ha felakasztanák, már holnap börtönben ülnél.

3)C.-nagyon gazdag volt, ő ment egyfolytában a román TV. -ben, ezért nézte sok román a Duna TV.-t.

4)C.- tiszteletére ünnepeket szerveztek, Orbán nap még nincs.

5)Romániában nem volt mit enni, C. leánya macskája aranytálból ette a kaviárt.

6)C. létre akarta hozni a C. dinasztiát, Orbán nem akar király lenni, pedig a 2/3 többséggel megtehetné.

2011. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

"Igaz-e, h. Ceaucescu-nak es Orbánnak hasonlóak gazdasági nézetei?"


Nem.


"Mármint, hogy mindenáron fizessük ki az államadósságot..."


Az államadósságot csökkenteni kell, pont.


Komolyan ennyire hülye a baloldal, hogy ezt sem érti már meg?

2011. szept. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

18.40. Nem vagyok baloldali,de Orbán tönkreteszi az országot. Ha annyira kell az államadósságot csökkenteni,akkor miért vette igénybe Bajnai által kért,talonban levő hitelt? Miből vette meg a MOL-részvényeket,aminek az értéke ma már kevesebb,mint amennyiért megvette?

Orbán vizet prédikál és bort iszik. Csak ezt a narancsködbe burkolt hívei nem veszik észre.

2011. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Én látok párhuzamot. Mind a ketten az államadósság eszelős csökkentését tűzték ki célul, a következményekre tekintet nélkül. És mind a ketten korlátlan és ellenőrizetlen egyeduralmat építettek ki, aminek keretei között a beteges személyiségük egyre abszurdabb döntésekbe sodorta őket, a valóságot mind a ketten totálisan figyelmen kívül hagyták. Ennek természetesen súlyos ára volt Romániában és lesz Magyarországon. Az eddigi elnyomorodás még csak a kezdet. Kína nem fog megsegíteni minket. Ja, jut eszembe, Ceausescunak is Kína volt a legnagyobb barátja, és Orbán is velük létesített stratégiai szövetséget. Ahogy Ceausescu kilógott ezzel a Varsói Szerződésből, úgy Orbán is kilóg a NATO-ból és az EU-ból.
2011. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

„Miből vette meg a MOL-részvényeket,aminek az értéke ma már kevesebb,mint amennyiért megvette?”


Most éppen alacsonyabb árfolyamon megy, de hát a tőzsde már csak ilyen. Nem kell eladni, ennyi. Ha jól tudom nem is ilyen szándékkal vették.

2011. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!