Miért "baj" a főiskolai/egyetemi végzettség?
Sokszor lehet hallani, hogy túl sok a munkanélküli diplomás. Egyébként az EU átlagnak megfelelő számú diplomást képzünk évente. Itt egy 2010-es diagram a munkanélküliek közötti képzési arányokról. Amely szerint 8% a diplomás munkanélküliek aránya. Szerintem ez a válság idején nem sok, pláne a szakmunkások 34%-os arányához képest.
Természetesen azt támogatom, hogy ésszerűsítsék az államilag finanszírozott helyeket. Nincs szükség évente 200 új meteorológusra vagy sok kommunikáció szakosra. Viszont ésszerű közel felére csökkenteni a leendő diplomások számát?
Az a baj,hogy a meglevő diplomások -akiket már nem lehet nem diplomássá tenni- sem tudnak nagy számban elhelyezkedni.
A szakma meg önmagában semmit nem ér külföldön,ha nincs hozzá nyelvtudás.(Hiába tudsz falazni,ha összekevered a habarcs szakkifejezését a malterrel,vagy a téglával,akármilyen nyelvről is beszélünk...)...A kőművesek nagy többsége meg az a fajta,aki szeret inni,és 10 bővített összetett mondatot nem tud elmondani nemhogy németül,de magyarul se nagyon...
Ne csak azt nézzük, hogy a diplomások hány százaléka munkanélküli, hanem azt is, hogy a dolgozó diplomásoknak hasznosítják-e tudásukat.
Valójában kevés munkakörben van szükség magasan képzett szakemberre. Én azt tartanám egészségesnek, ha diplomát (főleg mesterdiplomát) csak az igazán tehetséges emberek tudnának szerezni (kb. 10-20%). Akkor lenne értéke a diplomának.
Azért mert nincsen szükség annyi diplomás túlképzett emberre. Nálunk pl a takarítónő 55 éves és 4 órában takarít heti 3x 2db diplomával!
Azt mondta ,hogy mindenhol elutasították mert a fizetése kicsit magasabb lett volna a többiekénél így nem maradt más minta takarítás.
Szerintem inkább képzett szakmunkások kellenének mert hiába tud értékesítési menedzser eladni bármit ,ha nem gyártják le azt a bármit a szakmunkások amit eladhatna..
Nem a munkanélküliség a baj. Hanem hogy elvileg egy diplomásnak magas szinten kellene szolgálnia az ország érdekét, hogy megtérüljön a képzésébe fektetett összeg. Hadd ne mondjam, hogy egy diplomás takarítónő, titkárnő, segédmunkás vagy pénztáros munkájával - hiába értékes munka mind - nem térül meg a képzsbe fektetett pénz, hiszen ezt diploma nélkül is tudnák csinálni. Ergo ezekre az emberekre fejenként több milliót kidobott az állam.
Megengedhetjük ezt a pazarlást a jelenlegi helyzetben?
ezekre az emberekre fejenként több milliót kidobott az állam.
Még ilyen állás pont?És akkor a hülyékre örök nyomorékokra,ápolásra szoruló ember torzókra mennyit és minek költött az állam??
láp pál: igazad van. Az is valójában kidobott pénz.
Csakhogy a civilizációnk része, hogy az elesetteket felkaroljuk, nem pedig ledobjuk a taigetoszról.
De a kettőt nem kellene összekeverni. Alapvető joga van mindenkinek az élethez, illetve az emberhez méltó élethez. Ezt támogatja az állam.
De a diploma nem alapvető emberi jog.
"Nincs szükség évente 200 új meteorológusra vagy sok kommunikáció szakosra."
Elmondom neked, hogy meteorológus kb. 2 végez évente.
Kommunikáció az már más tészta, tényleg nem sok értelme van már annak a szaknak.
De ameddig szabadon eldönthetem, hogy mit akarok csinálni, addig csak akkor tudják korlátozni, ha a férőhelyekkel játszanak stb.
Az viszont biztos, hogy Hoffmann Rózsa egy vaskalapos idióta, az egyik legkártékonyabb tagja a kabinetnek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!