Lesz még Magyarország valaha is gazdag?
"Szerintem ha találnánk egy nagy arany-gyémánt lelőhelyet az ország közepén akkor talán javulna a helyzet."
Vagy éppen vezetőink pincsikutyaként rohannának valamelyik multicéghez, hogy elújságolják neki a hírt és átadjanak minden jogot a kitermeléshez.
Jó lenne már végre felfogni, hogy nem azért vagyunk szegények, mert hülyék vagyunk és nincsenek nyersanyaglelőhelyeink, hanem azért, mert gyarmat vagyunk, aki másokat szolgál ki.
15:54
"Egyébként a végletek országa vagyunk. Vannak gazdagok és szegények"
Bizony, és Magyarország a végletek országa, amennyiben az egész világon itt az egyik legalacsonyabbak a jövedelmi és vagyonkülönbségek.
ma 15:57
Nem lehet. Mert ha 1-2%-nyival csökkentené az állam a kiadásait, akkor rögtön hörögne az egész ország, hogy ez borzalmas megszorítás és már megint megnyúzzák a "kisembert".
A magyar államadósság nem csökkenthető érdemben, mert a sok "kisember" nem engedi. A "kisemberek" élvezik inkább a sokszorosát kifizetni 10-20 év alatt annak az összegnek, amit rövid távon egy megszorítás miatt vesztenének.
ma 16:03
Magyarország nem gyarmat. Megtehetné a kormány, hogy óriási tőkéket halmoz fel, és abból beruház, sőt, külföldön is nagy befektetéseket eszközöl.
Csakhogy nem teheti, mert a bevételeit folyamatosan szét kell szórnia nyugdíjakra, segélyekre, egészségesek által felvett rokkantnyugdíjakra, szükségtelenül sok egyetemre és főiskolára, és persze az adósságszolgálatra, ami az előbbiek miatt duzzadt fel.
Ahhoz, hogy Magyarország gazdaságilag szuverén és erős ország legyen, az kellene, hogy a lakosai 1 évnél előrébb is tudjanak gondolkodni és ne azon mérjék egyedül a kormány teljesítményét, hogy mekkora nyugdíjemelést szavaz meg. Ha a lakosság elvárná a kormánytól a hosszú távon gondolkodó, értelmes politikát, akkor a kormány erre rákényszerülne.
Ha a lakosság a mannaosztás és a csőd váltakozását várja egy kormánytól, akkor a kormány erre a politikára kényszerül rá. Nem bonyolult ez.
16:06 - Nem megszorítani kéne, hanem abbahagyni a fejlesztéseket. Egy pár évig maradna az ország ezen a standardon (ami nem jó, de elviselhető).
Ja, és nem kéne lopni az állami pénzeket, csak ezt ki tudná megakadályozni.
ma 16:15
A fejlesztések óriási pénzkidobás, konkrétan a szociális kiadásokkal vetekszik a mértéke.
Csakhogy a politikában meg kell különböztetni a lehetségest és a lehetetlent. A konkrét javaslatokat és az utópiát.
Magyarországon pl. lehet követelni a kamu rokkantnyugdíjak megkurtítását vagy egyetemek bezárását, mert ez ugyan baromi népszerűtlen, de egy nagyon erős politikus talán képes ezt meglépni (Orbán talán képes rá, bár az utóbbi hónapokban pont róla is az derül ki, hogy nem mer igazán mély átalakításokba fogni).
A "fejlesztések" leállítása viszont az utópia, illetve a képtelenség kategóriájába sorolható. Nem azért invesztál százmilliókat egy Széles, egy Demján, egy Leisztinger, egy Csányi, egy Bajnai stb. a politikába, hogy aztán ez ne térüljön meg a "fejlesztések" állami támogatásaként.
Tehát a fejlesztések leállítása ugyan üdvös lenne, viszont 100%-ig ellentétes a rendszer logikájával. Rendszertani hiba, ha egy miniszterelnök megtenné, másnap repülne, az összes közgazdász, vállalkozó, értelmiségi és celeb vastapsa mellett.
Lehet, hogy lesz, de nem mostanában.
Amúgy meg mihez képest...
Talán.
Ha nem fog a dolgozó lakosság kilenctizede adót csalni.
Ha nem osztogatnak minden tüsszentésre egy rakás segélyt.
Ha az emberek megtanulnak az orruknál előbbre látni.
Ha mindenki elkezd, tisztességesen és becsületesen dolgozni.
Ha elvárja a lakosság a kormánytól is, hogy ezt tegye, és ha nem teszi, akkor leváltja.
Ahogy elnézem a langyos kakiban punnyadó, időnként valamiért morgó, de amúgy egész jól megélő népességet, ebből soha nem lesz semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!