Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van vagy lesz egypártrendszer...

Van vagy lesz egypártrendszer Magyarországon?

Figyelt kérdés

Orbán már 2009-ben egy belső fórumon ezt helyezte kilátásba a Wikileaks-en közölt nagykövetségi távirat szerint. Szerintem igaza volt, csak akkor azt nem értem, ezt nyilvánosan miért nem ismerik el.


[link]


2011. aug. 29. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Elméletben nem, gyakorlatban viszont igen. A fideszen kívül más nem is szólalhat meg.


Pont egy cikk volt ma erről:

[link]

2011. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Orbán már 2009-ben egy belső fórumon ezt helyezte kilátásba a Wikileaks-en közölt nagykövetségi távirat szerint. "


Marha nagy titok derült ki. A kötcsei beszédre, ahol ugyanezt mondta el, tényleg nem emlékszel?


Amúgy meg persze gyakorlatilag egypártrendszer van, hiszen az ellenzéki politikusok akkora balfаszok, hogy esélyük sincs.

2011. aug. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem olvastam a kötcsei beszédet, de a hírekből nem hallottam, hogy ott az egypártrendszer elhangzott volna. Csak a centrális politikai erőtérre emlékszem. Vagy az ugyanaz?
2011. aug. 29. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:11


Centrális pártrendszer: ahol egy nagy párt van és sok kicsi. Ez a helyzet pontos leírása. Az "egypártrendszer" pedig egy pongyola leegyszerűsítés. Nincs egypártrendszer és nem is lesz, csak gyakorlatilag, a már leírt módon.

2011. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
2010-ben visszatért az egypárt rendszer Magyarországra !
2011. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem egypártrendszer van, hanem többpártrendszer olyan helyzetben, hogy az egyik éppen túlnyerte magát, és felelőtlenül bánik az ebből adódó hatalommal. Ez is borzasztó, de még messze nem egypártrendszer.


Azt, hogy lesz-e valamikor egypárt rendszer, legfeljebb az atyaúristen tudja megmondani.

2011. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Hivatalosan nincs, de ha a Jobbik nyer, akkor hivatalosan is az lesz.
2011. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!