Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik a kedvenc magyar uralkodói...

Kik a kedvenc magyar uralkodóid? Miért?

Figyelt kérdés

Nekem:


1. I. Lipót (A leheőségeihez képest megtett mindent, vallásszabadságott biztosított mindenkinek)

2. 2. Lajos (Művelt, sok nyelven beszélt, mindamellett fiatalos és energikus uralkódnak tartom)

3. 4. Béla (A masodik honalapítóként tisztelik, nem hiába, valamint képes volt tanúlni a hibáiból!)


2011. aug. 24. 16:27
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
77%
IV. Béla szintúgy. Géza fejedelem is afféle kedvenc, sőt, jobban mint a fia, István. hiszen, még ha nem is keresztény királyként cselekedett, ő készített elő mindent, amire később István építhetett, védelmezett, tovább hajtott. ő adta a példákat, kezdte meg a diplomáciai kapcsolatok kiépítését. nagyjából a semmiből.
2011. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

16:40


Valóban ő készített elő mindent s ez elismerendő, de ahogy írtad, nem keresztény királyként viselkedett, kezéhez túl sok vér tapad. (sajnos) István pedig kitűnő király volt ezt elismerem, mindamellett, hogy az első is egyben!

2011. aug. 24. 16:44
 3/40 anonim ***** válasza:
54%
Nincs kedvenc uralkodóm.
2011. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
46%
Szent István: mert ő a honalapítónk :-)
2011. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

16.40-es vagyok,

hááát... attól még, hogy István keresztény volt, ő is ölte tonnaszámra, kínoztatta, kergette az ellenkezőket stb. szóval úgy írtam azt, hogy keresztény vagy nem-keresztény, mindegy. :)

2011. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

16:51


Tisztában vaagyok azzal hogy Istvánnak is voltak brutális dolgai, pontosan úgy mint ahogyan a másik szent uralkodónknak, Lászlónak is! Törvényei szinte példátlan módon kemények voltak, de csak azért hogy kialakúljon a rend és az emberi tulajdonok védelme. (Mindamellett Könyves Kálmán már lazított is a dolgokon)

2011. aug. 24. 16:55
 7/40 anonim ***** válasza:
68%
Ha valaki Mátyás királyt írja akkor agyfaszt kapok.
2011. aug. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Dick Esmen ***** válasza:
57%

Aba Sámuel

Imre

III.Mátyás(az igazságtalan)

Na meg persze I.Szent Viktor

2011. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Hmmm...

Vak Béla uralkodását kiemelném, de inkább a felesége, Ilona miatt, nagyon tisztelem, amiért kiállt Béla mellett, ők ketten igazán erőskezűen uralkodtak. :)


Anjou Nagy Lajos - ő a személyes kedvencem, egy igazi lovagkirály, remek hadvezér, maga is az élen járt a csatákban - nem egy ostromban megsebesült, az ország nagyhatalom volt, és azt a sztorit is kedvelem, mikor visszaszólt a német-római császárnak, mikor az egy kissé illuminált állapotban tulajdonképp leku**ázta Lajos anyját.

Eléggé művelt is volt, az asztrológia érdekelte. Tulajdonképp az apját is kedvelem, Károly Róbertet.

Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült összehozni egy fiú trónörököst, illetve hogy Mária lányának nem született gyermeke...


II. Lajos nekem is nagy kedvencem, szégyen, hogy olyan fiatalon kellett meghalnia.

Női lélekkel itt megjegyezném, hogy ha hihetünk a portréknak, még jóképű is volt. :D

És hát a királynéjával, Habsburg Máriával igazán szerették egymást.


Habsburgok közül I. Lipót, II. Mátyás, ha nem is kedvencek, de... uhh, szimpatikusak...

Utolsó királyunkat, IV. Boldog Károlyt szeretem, kár, hogy nem sikerült kilépnie a háborúból - ez volt a terve -, ő szerette is a magyarokat, talán még meg is menthette volna a Monarchiát, kellő reformokkal...


Igazából annyira sajnálom, hogy az Árpád-házi királyainkról/királynékról nem is maradt fenn annyira sokminden... /Vagy csak én nem találtam rá megfelelő könyvekre a témában/.

Főleg az udvari életükre lennék kíváncsi...


Néha elnézem az ilyen kosztümös sorozatokat/filmeket, az agyonismételt Tudor-téma pl, és úgy sajnálom, hogy a mi királyainkról nem készül ilyen.

2011. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Ja és II.József
2011. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!