Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MIÉP-nek van esélye labdába...

MIÉP-nek van esélye labdába rugni?

Figyelt kérdés
Én Miép-es szavazó vagyok, de fájó szivel de alehet a Jobbikra fogok szavazni. Nektek mi erröl a véleményetek?
2009. ápr. 15. 23:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
81%

Jobbiktól mikor hallottál olyat hogy ki akar lépni az EU-ból vagy a NATO-ból?


Szerintem soha.Túl sok Bencsikratát olvasol.

A Jobbik az EU-n belül sok euroszkeptikus és jobbradikális párttal együttvéve(köztük a Brit Konzervatívokkal)ellenzi az EU azt a szocialisták,zöldek,liberálisok és mérsékelt jobboldaliak által képviselt irányvonalat ami az EU-ból egy egységes államot akar faragni a tagállamok szuverenitásának eltörlésével,nemzeteinek elsorvasztásával,kultúráinak eltüntetésével és a keresztény hagyományok mellőzésével.


És azt az irányvonalat képviseli hogy az EU tagállamai tartsák meg kulturális sokszínűségüket,nemzeti érdekeiket képviseljék,államuk erős legyen,politikai sajátosságaikat és szuverenitásukat megtartsák.

És az EU ezeknek az erős nemzetállamoknak a gazdasági szövetsége legyen.

Esetleg legyen ennek a gazdasági szövetségnek egy közös európai védelmi hadserege ami sokkal európaibb mint a NATO és felváltja a NATO-t.


Mi ebben a hazaárulás?


Hazaárulás pedig az amikor a saját nemzetünk ellen fordulunk vagy nem teszünk semmit annak értékeinek megvédéséért.

Pl:Hagyjuk az Izraeli tőke egyre nagyobb térnyerését,az államunk leépítését,a magyar föld külföldieknek való eladását,hagyományaink elsorvasztását,erkölcsi züllesztést...stb

(Mint az MSZP/SZDSZ,vagy a mindenről mélyen hallgató Fidesz)


A NATO vagy az EU a saját nemzetünk,hazánk lenne?

Mert ha te a NATO-t a saját hazádnak hiszed akkor jobb ha eltakarodsz Izraelbe a tesóid közé és ott is boldog lehetsz,hiszen ott a "Fidesz testvérpártja" a Likud.

2009. szept. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%

"Mi ebben a hazaárulás?"


Terelsz. Nem a brit konzervatívokról kéne értekezned, hanem Putyinról, meg Oroszország "erkölcsi erejéről". Az a fajta hagymázas baromság jobban áll neked, meg az alkoholszagú pincérruhás verőlegényeitek színvonalának is jobban megfelel.

2009. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
73%

20:18!


Nem értekeztem a brit Konzervatívokról.

Csak annyit említettem meg hogy ugyanazon az állásponton van mint a Jobbik,az EU-val kapcsolatos kérdésben.

Mégpedig abban hogy "egységes Európa" helyett a "nemzetek Európáját" kell megteremteni(ennek lényegi összefoglalását már fentebbi kommentemben kifejtettem).


Vajon kik vannak még a szuverén európai nemzetállamok gazdasági szövetsége("nemzetek Európája")mellett?


Briteknél-UKIP,Konzervatív Párt,Brit Nemzeti Párt

Franciáknál-Nemzeti Front

Dánia-Dán Néppárt

Íreknél-Fianna Fáil

Olaszoknál-Nemzeti Szövetség,Északi Liga,Szicíliai Szövetség

Ausztria-FPÖ,BZÖ

Hollandia-Szabadságpárt

Lengyelország-Jog és Igazságosság,Lengyel Családok Ligája,Önvédelem,Parasztpárt

Finnország-Igazi Finnek

Görögország-Ortodox Gyülekezet

Belgium-Flamand Érdek

.....és még sorolhatnám


Ezek a pártok ugyanazt akarják mint a Jobbik.

Egy szabad,független Európát.Ami nem az amerikai liberál-globalizmust követi(ami nem áll másból mint az értékeink lerombolásából,erkölcsi züllesztésből,gazdasági kizsákmányolásból) hanem saját értékeit védi és tradícióit ápolja.


Az amerikáner globalizmust egyértelműen el kell utasítani.

Mert már mindenhogy megbukott.Gazdaságilag összeomlott,működésképtelen(jelenleg Kína hiteleitől függ az életbenmaradása).Társadalma erkölcsileg lehanyatlott,elfajzott....sorolhatnám.


De sajnos az EU legfőbb politikai pártjai(Szocialisták-zöldek,Néppárti tömörülés)még mindig,mintegy példát követi ezt az amerikai neoliberális-globalizmust,minden téren.

És ezzel vezetik a bukás felé Európát.


Tehát az USA bukásával Európának nem követnie kellene az USA-t,hanem saját lábra állni és nyitni az USA-Izrael által Indexen lévő hatalmak felé(Orosz,Kína,Irán)


Az USA világhatalmi pozíciójának meggyengülésével kik jártak jól?

Kína világhatalom lett,jelenleg a Kínai bankok hiteleitől függ USA gazdasági sorsa.

Oroszország újra megerősödött.

Irán az arab világ központjává vált.

India fellendülőben van.


Miért ne lehetne nyitni ezek felé az államok felé?

Oroszországgal-Kínával-Iránnal-Indiával olyan gazdasági kapcsolatokat létesíthetnénk ami Magyarországot a térség gazdaságilag-politikailag legerősebb államává tenné.

Ez színtisztán megérné az országnak.


Akkor mi a baj?

A vezető politikai pártjaink(MSZP,Fidesz)félnek bármit is lépni az ország érdekéért.Nehogy véletlenül szembeforduljanak az amerikáner-globalizmust követő "egységes Európát"álmodó,USA-Izrael seggét kinyaló Európai Szocialista és Európai Néppárttal.

Félnek attól hogy esetleg a globalista Sarkozy-Merkel-Barosso trió valami csúnyát mond rájuk.


De itt van a Jobbik és az európai nemzeti radikális párttok.Akiknek nincs megfelelési kényszerük az USA-Izrael duónak.Ezek a párttok elindíthatnák a változást európában.


Putyinról és a Ruszkikról mit meséljek?

Fentebb már elmondtam mindent hogy miért érné meg velük a gazdasági kapcsolatfelvétel.(amivel most Merkel is próbálkozik,mert nem h.lye)


Csak egy kérdés...

Neked miért lenne baj az hogy Oroszországgal újra felvesszük a gazdasági kapcsolatot?

2009. szept. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

"az USA bukásával Európának nem követnie kellene az USA-t,hanem saját lábra állni és nyitni az USA-Izrael által Indexen lévő hatalmak felé(Orosz,Kína,Irán)"



Az USA bukása? Mikor? Egyelőre ott tartunk, hogy az amerikai gazdaság 2,5-szer akkora mint a kínai és orosz együtt. Az orosz gazdaságban már nincs nagy növekedési potenciál, 10-20 év alatt kifulladhat a gáz és olaj eladására épülő jelenlegi "gazdasági csoda". Irán egy nulla, komikus ebben a kontextusban emlegetni. Kína tényleg gazdasági nagyhatalom, de a súlyos belső problémái és közelgő demográfiai válsága miatt néhány évtized múlva hanyatlani fog, ez egyre elfogadottabb tény. Nem fogja megelőzni a nyugatot 50 év múlva sem, de ha egyáltalán a nyugat közelébe jutna a fejlettsége, akkor sincs 2009-ben értelme azon spekulálni, hogy mi lesz 50 év múlva. Arra ráérünk majd 35 év múlva.


Megfigyelésem szerint azok javasolják az orosz/kínai orientációt, akiknek halvány fogalmuk sincs a kínai és orosz helyzetről, csak olvassák az újságban, hogy Kína gyorsan fejlődik, és ebből - a számok ismerete nélkül - levonják a homályos következtetést az "USA bukásá"-ról. Az USA köszöni szépen, jól van, sőt, a mostani válságból is az elsők között lábal ki. Igen messze van a bukástól, nemcsak a gazdasági növekedése gyorsabb, mint a legtöbb más fejlett országé, hanem az utóbbi években az egykori hírhedt kereskedelmi deficitjének nagy részét is ledolgozta.


"Az USA világhatalmi pozíciójának meggyengülésével kik jártak jól?

Kína világhatalom lett"


Igen, ha világhatalomnak nevezzük azt, hogy Zimbabwénak megpróbáltak eladni egy rakomány fegyvert tavasszal...


Azért ne túlozzunk.


"jelenleg a Kínai bankok hiteleitől függ USA gazdasági sorsa."


Nem, hanem a Kína irányába való amerikai eladósodás miatt (Kína tartalékai főleg dollárokból és amcsi államkötvényekből állnak) Kína jobban függ az USA-tól, mint valaha.


"Oroszország újra megerősödött."


Ami nem nehéz, mert igazából mindig erős volt, csak a 90-es években meggyengült. Na és? Oroszország gazdaságilag kb. egy átlagos nyugat-európai ország erejével rendelkezik. Ennyi erővel franciaimádók is lehetnétek, nem kell az oroszokat üldözni a szerelmetekkel.


"Irán az arab világ központjává vált."


Irán nem arab. Nincs "arab világ" nevű együttműködés. A Közel-Keletet ellentétek szabdalják szét. Irán nem központja semminek. Az, hogy olvasod az újságban, hogy Irán így, Irán úgy, nem jogosít fel arra, hogy dilettáns geopolitikai fejtegetésekbe bocsátkozz.


"India fellendülőben van."


Igen. És a következő 50 évben (vagyis a mi életünkben) ennek mi lesz a relevanciája Magyarország számára? Elárulom: semmi. Még ha India piszkosul meg is erősödne, ott maradna a szomszédban egy nagy riválisa, Kína.


A világ hadikiadásainak 75%-a a NATO hadikiadásai. A nyugati világ gazdaságilag 6-7-szer erősebb, mint Kína és Oroszország együtt. Ráadásul India, Kína, Oroszország és Mexikó meg Brazília (a jövő gazdasági nagyhatalmai) nem alkotnak semmiféle egységes tömböt, szemben a viszonylag egységes nyugattal. A következő 50 évben gyakorlatilag nincs esély arra, hogy érdemi kihívója legyen a Nyugatnak gazdasági vagy katonai téren. Ezért ködevés 2009-ben olyan megfontolásból az oroszokat szolgálni, hogy majd egyszer, száz év múlva, egyesek szerint, mi lesz. Mivel azonban Magyarország NATO- és EU-tag, fenntartom, hogy az oroszok kiszolgálása a hazaárulással határos.

2009. szept. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
73%

"Mivel azonban Magyarország NATO- és EU-tag, fenntartom, hogy az oroszok kiszolgálása a hazaárulással határos."


(Eszerint a gondolatmenet szerint akkor Kossuth,Széchenyi,Petőfi és a többi 48-as nemzeti hős is mind hazaáruló volt.Mert a Habsburg Birodalom tagjának,Magyarországnak politikai-gazdasági függetlenséget követelték.

És az 56-os hősök is hazaárulók voltak mert a KGST,Varsói Szerződés,Szocialista Tömb tagjának Magyarországnak,a politikai-gazdasági függetlenségét követelték.)


De ezek szerint akkor Angela Merkel is elárulta a hazáját.

Hisz kapcsolatba lépett az oroszokkal.

Nyilván nem,hanem éppen ésszerűen cselekedett a hazája javára.


Úgylátom újra definiálnom kell neked a hazaárulás fogalmát.

Idézet önmagamtól:"Hazaárulás pedig az amikor a saját nemzetünk ellen fordulunk vagy nem teszünk semmit annak értékeinek megvédéséért.Pl:Hagyjuk az Izraeli tőke egyre nagyobb térnyerését,az államunk leépítését,a magyar föld külföldieknek való eladását,hagyományaink elsorvasztását,erkölcsi züllesztést...stb"


Nos,Magyarország ártana Európának ha Oroszországgal,Kínával,Iránnal gazdasági kapcsolatokat akarna létesíteni?

Mert sem az EU alapokmánya nem tiltja,sem semmi más.

Legfeljebb mint említettem az amerikáner talpnyaló politikusok mint Sarkozy és Barosso kicsit mérgesen fognak nézni és az európai Szocialista/zöld és Néppárt 1-2 tagja majd felszólal hogy milyen csúnya Magyarország.

Azt ennyi...


Nekünk meg megérné az egész.


Ha radikális változásokat akarunk ahhoz radikális változtatások kellenek.

2009. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2009. szept. 25. 23:50
 27/28 anonim ***** válasza:
34%
Jelenleg sajnos nem sok, a legtöbb MIÉP-es átment jobbikba. Sok jó szándékú Magyar van aki elhitte hogy a JOBBIK tényleg tiszta és csakis kizárólag magyar érdekeket szolgál.Egyébként Csurkának igaza van a JOBBIKKAL kapcsolatban.
2010. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
azaz hazugabbik? azt írta csurka bácsi. mindig olvastam a blogját, nagy igazságok voltak benne még ha nem is értettem meg sokszor.régi műveit is olvastam, előre megmondta hogy mi lesz és sajnos nagy része igaz . az utolsó igazi magyar meghalt.. :(
2012. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!