Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel lenne jobb a mostani...

Mivel lenne jobb a mostani helyzetben, ha más lenne kormányon?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Az attól függ ki lenne kormányon. Ha a Fideszre gondolsz, szerintem Orbán Viktor és társai dolguknak érzik visszaállítani a politikába vetett hitet és bizalmat, például olyan értelemben, hogy egy őszödi beszéd szerű dolog után illik lemondani, nem szép dolog a rendőröket ráküldeni békés tömegre, hogy megverjék őket, stb.


Mindemellett a Fidesz az Euróapai Néppárt tagja is, közelebb áll hozzá az európai és a nyugati világ, valószínűleg olyan ötleteket vetnének be ami nyugaton bevált.

2009. ápr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de a mostani konkrét helyzetre gondolok.
2009. ápr. 16. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Úgy érted, ha nem szoci kormány lenne? Az akkor lenne lehetséges, ha már 2006-ban sem nyertek volna a szocik. Ebben az esetben az ország már rég Szlovákiához hasonló fejlődési utat járna, így a válság kevésbé érintené. Mondjuk nem 6%-os gazdasági visszaesés lenne, hanem 1-2% növekedés.
2009. ápr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem.Ha most nem Bajnai lenne a főnök,hanem Orbán.
2009. ápr. 17. 18:26
 5/7 Hintalow ***** válasza:
100%
Szerintem csodát ő sem tud tenni, ugyanonnan kellene kezdenie mint bajnainak.
2009. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Az elmúlt 20 évben már mindegyik nagyobb párt megpróbálta és nem sikerült. Azt kellene megfejteni,hogy miért.A magyarnak az a legnagyobb hibája,hogy mindíg elfelejti,hogy honnan jött!! Tud valaki a jelenleg acsarkodó,fröcskölő pártokon kívül másikat megnevezni? Én azt tartanám a legjobb megoldásnak,ha kevesebb létszámmal dolgozna a parlament. Egyetlen egyszer sem döntöttek arról,hogy kevesebb fizetésért képviseljék az érdekeinket, de azt mindíg megszavazták,hogy a fizetésük mennyivel emelkedjen.Ilyen esetben 100%-os volt az összhang.Érdekes "olvasmány" a képviselők vagyonnyilatkozata.Soha nem értettem,hogy ha ennyi fizetésből van pl.20-30M-ós megtakarításuk,akkor miért van 10-20M-ós hitelük is. Egyikük sem szorul rá.Van olyan képviselő,akinek falvai vannak,akkora földterületet "örököltek", akár földesurak is lehetnének. Igazságos ez? Meg kellene vizsgálni az Ő vagyongyarapodásukat is.Persze.....alig van a nevükön valami.Én 1fillér fizetést sem adnék nekik.Vegyék megtiszteltetésnek,hogy minket képviselhetnek.Autót kapnak,enni nagyon olcsón tudnak,béreljenek neki valahol olcsó szállást.Az üléseken látok üdítőt,rágcsálnivalót az asztalan, és gondolom nem ők vették! Mindegyiknek van valahol érdekeltsége, vannak vállalkozásaik és nekünk mink van? Ezek vitatkoznak azon (ilyen anyagi hátérrel),hogy a közszféra havi max.15.000.-ft-os keresetkiegészítésén mentség meg az országot? Szóval vevő vagyok a választások előtt minden olyan javaslatra, akikre ezeken kívül érdemes lenne szavazni. Mindegyik kapott már lehetőséget, de elbukták! Akkor most mire ez a görcsölés??
2009. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha Orbán lenne Bajnai helyett, akkor nem végrehajtana egy kismértékű, gyáva megszorítást, az adókat nem csökkentve, mint Bajnai, hanem:


- elvonna a nyugdíjasoktól

- felülvizsgálná a korrupciógyanús, százmilliárdokat felemésztő óriásberuházásokat (pl. 4-es metró)

- a kétes "fejlesztések" leállításából származó megtakarítást adócsökkentésre használná

- segély helyett az adókedvezmények felé tolná el a szociális rendszert

stb.

Mindezt már régen körvonalazta a Fidesz, legfeljebb szerencsétlen szocik ringatják még mindig magukat abba az álomba, hogy a fidesznek "nincs programja". Valójában a Fidesz véget fog vetni a szoci klientúra és a segélyből élők, valamint a nyugdíjasok "szent tehén"-státusának, és az így megvalósított megtakarításokból adócsökkentést tervez végrehajtani, hogy ösztönözze a gazdaság növekedését. A szocik pedig vinnyogjanak csak nyugodtan.

2009. ápr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!