Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyen adózási rendszer megvaló...

Ilyen adózási rendszer megvalósítható lenne?

Figyelt kérdés

Szal lenne egy alap összeg, amit mindenkitől vonnának, de ez egy viszonylag alacsony tétel lenne.

Aztán lenne egy 1000 kérdésből álló ív aztán annak kitöltése után kezdenék el beállítani a kapott eredmény szerint, hogy ki mennyit adózik.

Például:


Ön igényli, hogy minden évben megrendezésre kerüljön a melegfesztivál? Igen Nem


Igen behúzása esetén plusz x ft hozzáadódik az adójához.


Ön jogosan tartaná a halálbüntetés visszaállítását?


Igen Nem


Természetesen, aki nemet húz, annak x összeggel nő az adója.



Ön igényli az Aug. 20 tűzijátékot?


Igen Nem


Aki igényli az x összeggel megint feltolja az adóját.

Tehát így az fizetné ki, aki egyet ért vele illetve él a lehetőséggel.

Most miért az én adómból majomkodnak a melegek az úton?fizessék ki ők.

Ha meg nem jön össze rá a pénz,jó persze lenne egy x összeg állami támogatás, akkor nincs pride..


2011. aug. 16. 21:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Nem volna hülyeség...
2011. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Tetszik a ***** válasza:
75%

Nem fogja senki se bex-elni, hisz minek adózzon többet? A melegfesztivál meg nemzetközi támogatásokból, Aug. 20. pedig hagyományból csak azért is meg lesz rendezve.

A halálbüntetésre motiváció pedig csupán pénzzel való manipulálás; A rabok "etetése" saját állami befektetésnek vehetjük, nincs kifejezettebb összefüggésben a tömeg akaratában. Az állam úgy gondolja, hogy a pénz, amit rájuk áldoznak, megtérésük után visszakapják a pénzt adó formájában.

2011. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Annak, ha nem húznak be semmi az lenne az eredménye, hogy jó, akkor nincs melegfesztivál, aminek a biztosítása több 10 millió forint, nincs tűzijáték meg stb.

Szal a melegek úgy is behúznák, h ők akarják és akkor így ők fizetnék ki az éves idétlenkedést.

Jó tudom ez most így ebben a formában elég izé, de meg lehetne jól oldani szerintem.

Például lenne a sport kategória.


Ön melyik sportágat finanszírozná?

A sportrajongók xelhetnének, h nem kell a focit, jobban megérdemlik a kajakosok.

Vagy


Ön egyet ért azzal, h növelni kell a testnevelés órák számát az iskolában?

Aki nemet húz annak kapásból nő az adója, mert akkor több egészségtelen gyerek lesz, az meg plusz ellátás.

2011. aug. 16. 21:44
 4/19 Tetszik a ***** válasza:
81%

Ezen a kérdésen sokáig el tudnék vitatkozni, de ilyen alapon akárkit ki lehetne végezni:


Ön szerint halálraítélendő az a személy, aki 20 éve nem dolgozott és nincs mentsége alóla? Aki nemet x-el, nő az adója, mert a munkanélküli piócákat el kell tartani.


De ez csak egy példa, a fél világot eltehetnénk láb alól hasonló ürügyekkel. Csakhogy vannak bizonyos emberi és szabadságjogok, amiről az alkotmányban is szó esik.

2011. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
És mennyi adót fizetsz hogy ennyire fel vagy háborodva? Én sem lázadozok különböző rendezvények ellen, pedig én havonta 200 ezernél is több adót fizetek be. Tudod ezeket amiket felsoroltál nem a mi adóinkból finanszírozzák kizárólag, engem ezek a dolgok abszolút nem érdekelnek. Mások segélyét viszont abból finanszírozzák, amiket te is befizetsz adó gyanánt. Ezért már inkább háboroghatnál, mert te tartasz el másokat többek között a munkáddal. A legjobb viszont az amikor valaki lázadozik valami ellen miközben munkanélküli. Jobbikosok körében gyakori ez.
2011. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Jó, tehát értelmes választ is kaphatnák a szavaim kiforgatásán meg jobbikozáson kívül?

Attól, h téged nem érdekel, h mit csinálnak a pénzeddel az a te bajod.

2011. aug. 16. 22:16
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Te meg ilyen kérdőívet tölts ki:


Szándékozol orvosi ellátást kapni akkor is, ha a befizetett tb-d nem fedezi?

Szándékozol élni miután a befizetett nyugdíjjárulékod elfogyott?

Igényled, hogy ugyan úgy világítson neked az utcai lámpa, ugyan azon az úton közlekedhess, mint aki 10szer annyi adót fizet?

Jogosnak tartod, hogy jobbikos hőbörgő zagyva idióta és társai feleslegesen lekötik a rendőrséget?


Lehet ilyet játszani, csak valószínű qrva sz@rul járnál.

2011. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez oda vezetne, hogy nem fizetne senki semmit, 3 millió nyugdíjasból 2 nem támogatná pl. az iskolarendszert. A kb. 3,5 millió valószínűleg nem támogatná a segélyből élőket. Nagyon kevés ember lenne, aki pusztán jó akaratból fizetne bármit is, vége lenne nagy valószínűséggel az állami nyugdíjrendszernek is. Finanszírozhatatlanná válna a rendszer. Meg ki döntené el, hogy milyen válaszokkal növekedne vagy csökkene valaki adója? Nem sértegetni akarlak csak szerintem ezzel összeomlana a rendszer.
2011. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
* 3,5 millió aktív kereső
2011. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Sz1u ***** válasza:
75%

Az ilyen kérdőív alapján való adózási rendszernek semmi értelme sem volna (lásd: a Fidesz gyönyörűséges Nemzeti Konzultációja).


Teljes mértékben manipulálhatóak volnának a kérdésekre adott válaszok. Ki a fene szeret adózni? Így egyértelműen azokat a válaszokat ikszelnék be, amit a kormányzó párt szeretne hallani (...és a kormány természetesen a mellét verné, hogy ugye ő megkérdezte a népet...)

2011. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!