Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jobban járt aki...

Tényleg jobban járt aki 2000-években forintban és nem CHF-ben adósodott el? Számolt utána már valaki?

Figyelt kérdés
Hisz a Ft kamatovk bizony 10% fölöttiek voltak míg a franké alig néhány % csupán.
2011. aug. 14. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem aki eladósodik semmiképp sem jár jól, bármilyen pénznemben teszi is ezt.
2011. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Ugyan nem lakás, hanem autóhitel, de egyik ismerősöm még mindig nem fizet annyit (4 év után), mint ha akkor Forintban vette volna fel a hitelt. Érdekes, mert most alig van különbség a HUF és EUR/CHF alapú autóhitelek törlesztői között.
2011. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Szerintem aki eladósodik semmiképp sem jár jól, bármilyen pénznemben teszi is ezt."

Nézegettem a egy autó szalonban a kocsikat. Egész jó áron voltak kiírva. Egy eladó meg is mutatta a gépjárműveket, majd elmondta, hogy a kiírt árak csak az esetben annyi, ha hitelre veszem, ha kp.-ban fizetek akkor átlag 4-500-zal több. Hát nem is mentem vissza többet.

2011. aug. 14. 20:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem félreértetted, 4-5%-kal szokott több lenni, de max 10-zel. Kb ennyi jutalékot kaphat a kereskedő a hitelből.
2011. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Tényleg jobban járt aki 2000-években forintban és nem CHF-ben adósodott el?"


Nem. Csak azzal a frank-adóssal szemben, aki nem képzett biztonsági tartalékot.


Aki frankhitelt vett fel, de ésszel (vagyis minden hónapban félretette azt az összeget, amivel kevesebbet fizetett, mint amennyit akkor fizetett volna, ha Ft-hitelt vett volna fel), az máig jobban jár, mint aki Ft-hitelt vett fel.


Viszont a frankhitelesek többsége az említett módszer alkalmazása nélkül, azaz esztelenül járt el.

2011. aug. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 20:38


Autót nem szabad hitelre venni. Már rég 0-ra amortizálódott, miközben még mindig törleszted: ez teljesen abszurd.

2011. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Életemben először egyetértek Királyhekkerrel.
2011. aug. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:50


Bölcsnek tűnő cselekedet, csak azzal nem számolsz, hogy nem mindenkinek van miből félretennie...

2011. aug. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 01:48


Akinek "nincs miből félretennie", az eleve nem vesz fel hitelt, mert nem tudja törleszteni.

2011. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos sokan most jönnek rá sokan, hogy a hitel nem ajándék.
2011. aug. 15. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!