Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a minősített hazaárulás?

Mi az a minősített hazaárulás?

Figyelt kérdés
Van erre valami ISO szabvány? Vagy melyik hivatal minősíti ezt, talán az OÉTI? Ha én mondjuk nem a jobbikra szavazok akkor minősített hazaárulok?
2011. aug. 14. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Minősített az amit Orbán csinál. A magyar nemzet a nép bizalmával, a rábízott javakkal való visszaélés és idegen hatalmakkal való szervezkedés. Ezek így halmozottan képezik a minősített esetét.


"Ha én mondjuk nem a jobbikra szavazok akkor minősített hazaárulok?"


Akkor nem. Az csak szimpla hazaárulás. Mivel idegenek hatalomra kerülését támogatod hazád földjén. Tehát ez egyenértékű azzal amikor Hegedűs bevezette a törököt Eger várába.

2011. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

"Akkor nem. Az csak szimpla hazaárulás. Mivel idegenek hatalomra kerülését támogatod hazád földjén. Tehát ez egyenértékű azzal amikor Hegedűs bevezette a törököt Eger várába."


Vagy, amikor Vona bevezeti az iráni fegyvereseket Budapest belvárosába:


http://www.youtube.com/watch?v=izPePbyRbQU

2011. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Heheheheheheeee.... Ez most jó riposzt volt!


Pedro

2011. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

pedró és testvére covenant nem a kérdésre válaszoltatok

arra szavazol akire a magyarságod engedi, ha igazi magyar vagy és nem csak a tv-ből szerzed az infokat pártokról akkor tudod kire kell szavazni és ha te biztos vagy abba, hogy neked a fideszre, mszp-re, jobbikra, vagy egyéb kis pártra kell szavazni akkor nem leszel hazaáruló

2011. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Vagy, amikor Vona bevezeti az iráni fegyvereseket Budapest belvárosába: "


Én még egyetlen iráni fegyverest sem láttam Budapest belvárosában, ami ugye önmagában még nem lenne meglepő, hiszen biztos csak épp elkerültem őket. De tudod mi a probléma? Van még kétmillió budapesti akik valahogy szintén nem találkoztak ilyesmivel. Namármost nem lehetséges az, hogy nem kétmillió budapesti a hülye, hanem covenant?

2011. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

"Heheheheheheeee.... Ez most jó riposzt volt! "


Ha az eredeti célja is a korlátoltságának bizonyítása volt, akkor én is jónak tartom. Sőt! Lényegre törőnek. :)

2011. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

"De tudod mi a probléma? Van még kétmillió budapesti akik valahogy szintén nem találkoztak ilyesmivel. "


Ezek szerint Vona csak viccelt? Akkor miért szavaztok egy ilyen komolytalan bohócra?

2011. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Na ha ennyire értetlenek vagytok, akkor nézzük tételesen:


Büntető Törvénykönyv (BTK)

"144.§. (1) Az a magyar állampolgár, aki abból a célból, hogy a Magyar Köztársaság függetlenségét, területi épségét, vagy alkotmányos rendjét sértse, külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés tíz évtől tizenöt évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a hazaárulást

a) súlyos hátrányt okozva

b) állami szolgálat vagy hivatalos megbízatás felhasználásával

c) háború idején

d) külföldi fegyveres erőnek behívásával vagy igénybevételével követik el.

(3) Aki hazaárulásra irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt egy évtől öt évig, háború idején két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


A fentiek szerint az,hogy esetleg nem a jobbikra szavazol, NEM hazaárulás.


A hazaárulás akkor minősített, ha azt a BÍRÓSÁG kimondja. A "minősített" szó itt azt jelenti, hogy a bűncselekmény súlyos, különösen veszélyes formája. Tehát nem ISO szabvány, hanem csak egy súlyosbító JELZŐ.


[link]

Itt is van néhány gondolat arról, hogy mi is a hazaárulás.

És el lehet gondolkodni arról, hogy vajon melyikük a minősített...


Pedro

2011. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dick Esmen ***** válasza:
Amikor lecsuk a bíróság.Amúgy szerintem a hazaárulásért életfogytiglan járna.
2011. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!