Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem hazaárulás vagy cserbenhag...

Nem hazaárulás vagy cserbenhagyás a saját nemzettel szemben az, ha az állampolgár elhagyja azt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 17:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
ez kicsit önkényuralmi felfogás...
2010. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, a nemzet, az ország azért alakult ki, hogy egy embercsoport összetartva jobban tudjon élni, mintha mindenki magának élne.


Viszont, ha ennek a csoportnak a vezetői annyira korruptak lesznek, hogy az ember bármennyire is dolgozik, csak annyi pénzt és elismerést kap érte, mintha semmit sem csinálna, vagy egy sokkal alacsonyabb kategóriájú munkahelyen dolgozna, akkor azt hiszem jogosan felmerül a gondolat, hogy ezek szerint a csoport kihasználja őt, és ezek után azt hiszem, jogosan mennek el!

2010. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha a nemzet elárulta az állampolgárt, akkor nem árulás. És én nem szívesen megyek el, de muszáj lesz, itt nem maradok. Hacsak nem leszek politikus :)
2010. nov. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
4%
De igen.
2010. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Ja tehát az a jobb ha valaki hazafi, de szar a fizetése.

Hát én inkább a normális fizetést választom. Tanulmányaim után szándékozom kimenni.

Ha majd az ország olyan életszínvonalat tud teremteni mint nyugat akkor maradok. De erre a következő 30 évben semmi esély.

2010. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2%
Én lezárnám a határokat, kitoloncolnék minden külföldit és se ki se be nem engednék senkit.
2010. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

"Én lezárnám a határokat, kitoloncolnék minden külföldit és se ki se be nem engednék senkit."

Na erre lenne ám felzőrdülés.

Ha valaki kint jobb állást kap, akkor ne mehessen el. Itt nem az emberek a hibásak. Sajnos minden pénzbe kerül.

Én ha valahol megkapom az itteni 3X akkor alapból megyek.

Ha megadják azt a pénz amit kint kapok akkor maradok.

2010. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szándékozom elhagyni Magyarországot, de ezzel együtt az a véleményem, hogy a "hazaárulás" fogalmát inkább meríti ki a politikai "elitnek" az a tevékenysége, amivel arra kényszeríti a magyar lakosság jelentős hányadát, hogy ezen gondolkodjon, illetve ilyet cselekedjen.
2010. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Guglizz rá a "hazaárulás" kifejezésre. Az, hogy valaki elhagyja a hazáját, sok minden, de nem hazaárulás. Az ennél sokkal súlyosabb bűn. (bár szerintem az elmenés nem bűn, hiszen szabadok a határok)

Indokolatlanul erős kifejezés ez.

2010. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Elhagyni a hazádat, hogy egy másikban azért, mert talán jobb élet vár rád, és ezzel cserbenhagyod honfitársaidat, elősegítve a nemzethalált elég indok a hazaárulásra szerintem.
2010. nov. 12. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!