Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy kis ügyeskedéssel válhatna...

Egy kis ügyeskedéssel válhatna Magyarország mezőgazdasági nagyhatalommá?

Figyelt kérdés

Én a következőkre gondoltam:


-Több embert foglalkoztatnánk mezőgazdasági munkákban, az állam adna is plusz támogatást azoknak, akik ebben az ágban dolgoznak


-Egy csomó mindent nagy üvegházrendszerekben termelnénk, mint a hollandok


-Elsősorban krumplit, kukoricát, búzát, almát, meggyet és szilvát termelnénk


-A déli határ mentén kísérleti narancs, olajbogyó és gyapotültetvényeket létesítenénk


-Legalizálnánk a füvet holland-stílusban és magunknak termelnénk a coffeeshop-okban árusítandó füvet


-A balatoni harcsát népszerűsítenénk külföldön és luxusételként próbálnánk eladni


-A magyar szürkemarhát is népszerűsítenénk, valamint kísérleteket végeznénk rajta (pl. sörrel itatás és masszírozás) hátha valami olyasmi luxus-húst kapunk, mint a japán kobe-marha


-Ugyanez a mangalica disznóval


-Amerikai-stílusú farmok létrehozása


-Sörfőzés népszerűsítése, hogy necsak bor hanem sör nagyhatalom is legyen az ország


2011. aug. 8. 19:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Nem lenne olcsó. Rögtön azzal kellene indítani, hogy rendkívül magas fizetést adni a mezőgazdaságban dolgozóknak.
2011. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem túl kevés a művelhető terület a nagyhatalommá váláshoz.
2011. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"

Szerintem túl kevés a művelhető terület a nagyhatalommá váláshoz."


Ott az Alföld meg a Kisalföld, a hegyekben szőlő és juhtenyésztés

2011. aug. 8. 19:28
 4/30 anonim ***** válasza:
81%

Ha nagyhatalommá nem is, de meg tudnánk termelni, ami magunknak kell, plusz jutna belőle külföldre is. És akkor talán nem Brazíliában termelt cukorrépát dolgoznának meg hazánk egyelten megmaradt - német kézben lévő - cukorgyárában.

Én csak ebben látom az ország jövőjét.

2011. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha a MEV nem éget volna le a 80-as évek végén mikroelektronikai nagyhatalom lennénk. A mezőgazdaságot meg leépítették kb ugyanolyan beruházás és idő lenne e kettő valamelyikének újra felfuttatása. Szóval nem egy kis ügyeskedés kéne az uniós kvótákról ne is beszéljünk.
2011. aug. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a jó termőföld,nagyon rossz az időjárás. Nagyon komoly beruházásokra lenne szükség,hogy a homokos területeken öntözni lehessen, a belvizes területekről pedig elvezetni a vizet.

A szürkemarha és mangalica nevelés most is van,és van rá kereslet is. Csak a feltételek nem adottak a tenyésztés bővítéséhez.

2011. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

"-A déli határ mentén kísérleti narancs, olajbogyó és gyapotültetvényeket létesítenénk "


eddig olvastam

a kérdezőnek fogalma sincs arról, mit beszél.

Újabb Rákosi született?

2011. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%

"Legalizálnánk a füvet holland-stílusban és magunknak termelnénk a coffeeshop-okban "


Én bizonyos tekintetben liberális vagyok, de ezt szükségtelennek tartom...

Minek?

azt hiszed, hogy a coffeshopok lendítik fel majd a mezőgazdaságot?

2011. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%

„És akkor talán nem Brazíliában termelt cukorrépát dolgoznának meg hazánk egyelten megmaradt - német kézben lévő - cukorgyárában.”


Osztrák kézben. Amúgy egyet értek.


„Szóval nem egy kis ügyeskedés kéne az uniós kvótákról ne is beszéljünk.”

Na igen, az uniós kvóták...


„-Elsősorban krumplit, kukoricát, búzát, almát, meggyet és szilvát termelnénk”

Miért?


„-A déli határ mentén kísérleti narancs, olajbogyó és gyapotültetvényeket létesítenénk”

Nem éri meg.


„-Legalizálnánk a füvet holland-stílusban és magunknak termelnénk a coffeeshop-okban árusítandó füvet”

Egy kábítószeres utópiája.


„-A balatoni harcsát népszerűsítenénk külföldön és luxusételként próbálnánk eladni”

Kb. mintha a sülkrumplit próbálnád népszerűsíteni és luxusételként eladni.


„-A magyar szürkemarhát is népszerűsítenénk, valamint kísérleteket végeznénk rajta (pl. sörrel itatás és masszírozás) hátha valami olyasmi luxus-húst kapunk, mint a japán kobe-marha”

Népszerűsíteni lehet, de a többi része vicc.


„-Amerikai-stílusú farmok létrehozása”

Megint csak miért?


„-Sörfőzés népszerűsítése, hogy necsak bor hanem sör nagyhatalom is legyen az ország”

Ez nem hülyeség, vannak kisebb sörfőzdék, amik valóban minőségi sört főznek.


Én még az egészhez hozzátenném azt hogy a biogazdálkodást kéne erősíteni, sok embert tud foglalkoztatni, és jövedelmezőbb is.


Egyébként mindenhez csak egy dolog kell, ami a legfontosabb, és az a piac.

2011. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Európában élelmiszer túltermelés van. Attól, hogy sokat termelsz, még nem lesz rá kereslet.

Burgonyát pl a lengyelek sokkal olcsóbban állítanak elő, mint mi. Így hiába termeltetnél sokat, nem a tiedet vennék, hanem az olcsóbb lengyelt.


Ott lehet olcsóm üvegházat üzemeltetni, ahol van olcsó áram. Hollandoknál van, nálunk nincs.


Tovább nem részletezem, de nagyon látszik, hogy nem értesz a témához.

2011. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!