Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Bajnai...

Mi a véleményetek Bajnai Gordon miniszterelnökségéről? (lent)

Figyelt kérdés

"

A kormány cselekvési terve négy pillérre épült:


Azonnali válságkezelés


Ennek leginkább mérhető hatása a forint árfolyamának stabilizálódásában jelent meg. 31 milliárdos költséggel 100 ezer munkahelyet mentett meg a Bajnai kormány munkahelymegőrző programja. Az "Út a munkához" program segítségével további 100 ezer alacsony képzettségű ember tért vissza a munka világába, sokévi passzivitás után. A Krízis alap támogatásaiból 100 ezer családnak jutott pénzügyi támogatás. A távhő árát is csökkentették, ez 650 ezer család, összesen mintegy 2 millió ember életében hozott könnyebbséget.


Egyensúlyteremtés


A költségvetés egyensúlyának helyreállítása érdekében 1200 milliárd forintos megtakarítást hajtott végre a Bajnai kormány. Ez, arányait tekintve, az elmúlt évtizedek legnagyobb hasonló kiigazításának tekinthető a világban. Az államháztartási hiány 3,8 százalék alatt maradt, ezzel Magyarország megteremtette az Európai Unió egyik legfegyelmezettebb gazdálkodását. Az adatok 2010. év elejére azt mutatták, hogy Magyarország rendelkezik az Unió országai közül az ötödik legalacsonyabb költségvetési hiánnyal.


Bizalom újjáépítése


A válságkezelő kormány programjának harmadik pillére a bizalom újjáépítése volt. Ez tette többek között lehetővé, hogy a jegybanki alapkamat 20 éves mélypontra volt csökkenthető, ami komoly segítséget jelentett a gazdaság újbóli felpörgetéséhez, így a vállalkozások jövedelmezőségének növeléséhez.


Növekedés beindítása


A nyugdíjrendszer átalakítása biztosította a nyugdíjasok járandóságát, de értékes munkaerőt is bent tartott a munka világában. A Bajnai kormány a szociális rendszerben is komoly átalakításokat hajtott végre. Ezek arra ösztönözték a munkára képes embereket, hogy segély helyett inkább vállaljanak munkát, ugyanis így jobban járnak. Az adórendszerben is komoly, mindenki számára érzékelhető változások történtek. Az adóátrendezés hatására 2010 év elején már több millió munkavállalónak emelkedett a nettó fizetése. Egy átlagos keresetű emberé kb. 15 ezer forinttal. Az adóátalakításoknak köszönhetően további 400 milliárd forint maradt a magyar vállalkozásoknál beruházásra és munkahelyteremtésre.


"


2011. aug. 2. 02:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

"A volt pénzügyminiszter kijelenti, hogy a Bajnai kormány nem, hogy nem hibáztatható bármilyen arányú államadósság növekményért, hanem bárki másnál többet tett azért, hogy az ország adósságproblémái mielőbb megoldódjanak. A válságkezelő kormányzás alig egy éves időszakában több intézkedés szolgálta a költségvetési kiadáscsökkentést, az adósság leszorítását, a kamatterhek csökkentését, az árfolyam stabilizálását, sőt a gazdasági növekedés beindítását, mint akár előtte, akár utána bármikor.


Nyilvánvaló, hogy ez volt az a rövid időszak, amikor a kormány munkáját érdemben irányító szakemberek félretettek minden politikai és népszerűségi szempontot, s ennek eredményeként értek el egy 12 hónapos periódus alatt 1000 milliárd forintot is meghaladó költségvetési megtakarítást úgy, hogy a gazdaság a kormányzati időszak elején mély recesszióban volt, majd a végén növekedésbe fordult, miközben a kormányváltáskor Magyarország államadóssága már az Európai Unió átlaga alá került."


[link]

2011. aug. 2. 02:35
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Júj de szépen hangzik, de én jobban szeretem a számokat, mennyit is nőtt az államadósság ez időtájt? Nem nehéz hitelből viszonylagos jólétet teremteni, Kádának is sikerült. Most akkor az emberek ezentúl ne Kádárt hanem Bajnait sírják vissza?
2011. aug. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
25%
Ja, és az, hogy Libajnai azok után amit tett (több ember felakasztotta magát, rengetegen vesztették el a megélhetésüket), még miniszterelnök lehetett, szégyen.
2011. aug. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

És mi lett volna ha nem vesszük fel az IMF hitelt?


Nézd meg a görögöket. Ők először tiltakoztak ellene és nem is vették fel majd kénytelenek voltak.



Ami az államadósságot illeti. A jelenlegi kormány is vett fel hitelt. Persze ezt kötvényben. Idén volt az eddigi legnagyobb nemzetközi kötvénykibocsátás. Sőt további kötvényt akarnak kibocsátani. És miből tudott volna a fidesz hitelt visszafizetni magánynyugdíjak államosításán kívül? Semmiből. És érdekes módon a nagy többségnek volt reálhozama, pedig a fidesz ezt nem így állította be.


Érdekes lesz, hogy miből fogja a kormány következőnek fizetni az adósságot. Mert a nyugdíjpénzből semmi nem fog maradni.

[link]

Vagy jövőre miből foglya kifizetni a közel 600 milliárd hiányt a nyugdíjaknál?


Vagy a csökkentést a most megvásárolt mol részvényekkel eladásával fogják elérni? Ezt is felvetették.

Persze itt is felmerül az imf. Miből vették volna meg Orbánék ha az nem lenne? Miért nemlehetett volna 2 évvel ezelőtt megvenni 80 milliárdal olcsóbban? Akkor miért tartották rossz ötletnek?


A fidesz szerint jó volt a Bajnai kormány. Persze ezt csak külföldön mondják mert ,hogy is nézne ki ha a saját szavazóiknak bevallanák, hogy hazudtak ezzel kapcsolatban.


Én inkább magamat függetlennek mondanám. Itt nem párt alapján akarom őt megítálni.

2011. aug. 2. 02:54
 5/19 anonim ***** válasza:
28%

miközben a kormányváltáskor Magyarország államadóssága már az Európai Unió átlaga alá került."


Ez olyan szépen hangzik :D Tehát Magyarország továbbra is eladósodott, csak mondjuk nem akkora ütemben, mint a görögök, portugálok, olaszok. MEKKORA EREDMÉNY!!! :D


Ha 4 ország mindegyikének adóssága egy egység, majd 3-nak az adóssága 2-vel nő, egynek pedig 11-el, akkor a következő évben az átlag adósság 5 egység lesz. Ez azt jelenti, hogy akiknek 1 egységről 3-ra gyarapodott az adósságuk, azok hú de tutik? :D:D Szép dolog ez a statisztika...

2011. aug. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Persze a fidesz Költségvetése nagyon jó. Megmondta nekik még tavaly a KT, hogy szar. Erre ők megszüntették őket. Majd idén kiderült, hogy tényleg az.
2011. aug. 2. 02:58
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Attól, hogy az egyik rossz, nem válasz rá az, hogy a másik is.


Hogy mi a megoldás? Visszavenni a központi bankunkat a pénzoligarcháktól. Mert jelenleg monopóliumuk van a forint nyomtatására. Kamatmentes pénzt kell előállítani, így lényegében megszűnne az inflációnak egy formája. Ja és persze felülvizsgálni az IMF hitelek felvételének körülményeit, mert nekem van egy olyan sejtésem, hogy nem a gazdasági megsegítés volt a cél, hanem a gyarmatosítás. A felelős politikusokat meg börtönbe életük végéig. Amikor az IMF hitelek is bevallottan csak 30-35% ban hasznosak, akkor mégis miről beszélünk? (Ez a saját adatuk)

2011. aug. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Most akkor az emberek ezentúl ne Kádárt hanem Bajnait sírják vissza?"


Kádárt nem kell visszasírni. Jön az Orbán képében.


[link]

2011. aug. 2. 03:02
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

A komment megírásának időpontja: ma 02:58


Ugyanúgy rossz lesz a fidesz költségvetése is, mivel ugyanarra a neoliberális gazdaságpolitikára épül, mint az MSZP-féle. Amíg a saját pénzünket nem mi nyomtatjuk, hanem kölcsön formájában kamatra adják nekünk, addig nem lesz itt változás, ezt már most elmondom.

2011. aug. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Ne legyél már ilyen elvakult, nem csak fekete-fehér (fidesz-mszp) létezik a világon.
2011. aug. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!