Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ebben az újdonság? Mindig...

Mi ebben az újdonság? Mindig is tudtuk, hogy mi vagyunk az egyik legpesszimistább nép.

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 30. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Uborkaszezon van és híreket kell adni.
2011. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül nem mondtak újdonságot.
2011. júl. 31. 00:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy komment a hír alatt. Vele értek egyet.

Nem pesszimisták vagyunk, hanem realisták, mert tudjuk, hogy a mi fejünkre tényleg ... egy nagyot azok, akik fent vannak.

A többi nép meg csak vigyorogjon tovább, mint a tejbetök, mit sem tudva arról, hogy egyes emberek a sorsukkal játszadoznak és lényegében nem érdekli őket az a sors, amivel játszanak. Mi legalább tudjuk, hogy nem akarnak nekünk jót.

2011. júl. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tegnap láttam kongóiakról egy dok. filmet. Ők tényleg el vannak keseredve, tényleg pesszimisták - és nem is ok nélkül.

Az emberek itthon nem pesszimisták, hanem látják és érzik, hogy le se sz*rják az átlagember fejét, ezért vagy itthon próbálnak meg megmaradni, vagy kimennek külföldre.

2011. júl. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Nem pesszimisták vagyunk, hanem realisták, mert tudjuk, hogy a mi fejünkre tényleg ... egy nagyot azok, akik fent vannak.

A többi nép meg csak vigyorogjon tovább, mint a tejbetök, mit sem tudva arról, hogy egyes emberek a sorsukkal játszadoznak és lényegében nem érdekli őket az a sors, amivel játszanak"


Ja, most akkor azt akarod mondani, hogy a magyar a tökéletes a többi meg a selejt.


Máshol lehet előrébb tervezni. Itthon nem.

2011. júl. 31. 00:44
 6/14 A kérdező kommentje:

És ennek van némi igazságtartalma:


[link]


Azért ez is eléggé befolyásolja a magyarok mentalitását. Nem látjuk azt, hogy jó irányba haladna valami.

2011. júl. 31. 00:51
 7/14 anonim ***** válasza:

Valami hírt kell adni. Tök mindegy hogy mit, ennyi :D


Az más kérdés, hogy miért van ez. Már hosszú idők óta kedvetlenek vagyunk, sok az öngyílkosság stb. Már a turáni átok óta

2011. júl. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

AZ átok ebben is a hibás.


"Sokak szerint a magyarok hírhedt pesszimizmusa, a magas öngyilkossági ráta, a politikusok széthúzása és a sok történelmi csapás, mind az átok miatt van."

2011. júl. 31. 01:04
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Csak az pesszimista aki semmit nem tesz hogy jobb legyen, csak várja a csodát. Magától nem jön el. Én a Kádár rendszerben is optimista voltam, tudtam hogy vége lesz egyszer, a rendszerváltást követően ez az érzés csak erősödött bennem, hittem abban hogy a tudásomat kamatoztatni tudom, meg is lett az eredménye. Most a Fidesz alatt pedig csak még jobb lett minden. Aki pesszimista, az ne is várja azt hogy majd magától jobb lesz. Tenni, dolgozni, némi áldozatot is hozni ha kell a sikerért. Az erre szakosodottak már nyomhatják is a piros kezeket. Csak ez még kevés a jó élethez. Lázár így is mondhatta volna: Aki pesszimista, az nem is viszi semmire tehát annyit is ér.
2011. júl. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Látván hogy kikkel állunk szemben, és kik basáskodnak fölöttünk, nem is csoda hogy mindenki borúlátó.
2011. júl. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!