Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyire nehéz helyzetben...

Ennyire nehéz helyzetben vannak a kis/közepes cégek?

Figyelt kérdés

Eddig akárhány állásinterjún voltam, mindig előjön a dolog, hogy teljes időre egyszerűen nincs lehetősége bejelenteni. Egy picit többet tud fizetni cserébe, kompenzálásképpen.


Jó, mondjuk ez nem akadály, TB-t tudom fizetni csekken.

23 éves vagyok, nyugdíjra meg úgysem számíthatok...


Komolyan ennyire nehéz helyzetben vannak MO-n nálunk a kisvállalkozások? Miért nincs semmiféle segítség nekik? Így csak a munkanélküliség fog nőni, ha az kisebb cégek csődöt jelentenek, sőt adóktól is elbukik az állam, helyette fizetheti a segélyt. Felháborító.


2011. júl. 29. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Az a nagy büdös helyzet, hogy nagyon sok olyan vállalkozó van (akinek nem inge ne vegye magára), akik akkor se jelentenének be, ha csak 1 Ft adót kellene utánad kifizetni - ekkor gondolom az lenne a kifogás, hogy nehogy 1 Ft-ért kelljen már egy sz*ros papírt kitöltenem, többe kerül maga a papír.
2011. júl. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A vállalkozásnak pont az a lényege, hogy alkalmazkodni kell a körülményekhez. Jó időszak lett volna ez, hogy az erkölcstelen és tehetségtelen vállalkozások eltűnjenek.
2011. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Na és akkor most objektíven: amikor bejelent egy vállalkozás, nagyjából a nettó béred 210-220%-a az ő teljes költsége. Több mint a duplája!

Ez azt jelenti, hogy ha te mondjuk kapsz havi 160 ezret, az neki 350 ezrébe kerül. Ami azt jelenti, hogy óránként olyan 2500 Ft-ot kell termelned neki, hogy a mindenféle járulékos költségekkel együtt nullára jöjjön ki. Hogy haszna legyen, még többet.

Ellenben ha nem jelent be, akkor mondjuk 350 helyett csak 200 ezer az összköltsége. Így elég feleannyi jövedelmet termelned ahhoz, hogy nyereséges, vagy legalább nullszaldós legyen a cég.

Én elképedtem, amikor ezt megtudtam.


A másik dolog: valójában te is jobban jársz ezzel. A plusz pénzt ha okos vagy, önkéntes nyugdíjpénztárba teszed. Így legalább nem az állami nyugdíj nevű pénznyelőbe kerül majd, hanem biztosan megmarad neked nyugdíjas éveidre.

2011. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"A plusz pénzt ha okos vagy, önkéntes nyugdíjpénztárba teszed."


Ha igazán okos vagy, akkor semmiféle "látszatot" nem keltesz a nem adózott jövedelmedre. Ugyanis igen kínos tud lenni, amikor minimálbérre bejelentve az adóhatóság felteszi a kérdést, hogy kedves Gipsz Jolán ugyan mondja már meg, hogy miből tellett havi szinten 40e Ft-os önkéntes befizetésre...

Ugyanis a "fekete munka" nem csak a munkáltatói oldalon nem szabályos, hanem ugyanúgy társtettes az adócsalásban az a munkavállaló, aki mindebbe belemegy. Ha bukta van, akkor bizony neki meg kell fizetni a meg nem fizetett jövedelemadót, valamint a kellemes pótlékot és bírságot is (amely van, hogy milliós tételt tesz ki.)

Tehát nem túl okos ötlet - főleg ha a példában szereplő 160e Ft-os jövedelmet kapja kézhez minimálbér helyett - "legalizálni" a feketebevételeket. Legalábbis nem így...

2011. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
középvállalkozásban dolgozok, és igen, sokkal rosszabb a helyzet mint pár éve!
2011. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 doboszoli ***** válasza:

Kisvállalkozásnál, árbevételtől, nyereségtől függetlenül, havi majd' 50 ezres TB járulék. Akkor is, ha mondjuk szezonjellegű a vállalkozás, és öt hónapig egy forint mozgás sincs.

Kíváncsi vagyok hány vidéki virágüzlet tudja ezt kitermelni.

És akkor jön az Okoska: miért nem vállalkozol? Élhetetlen vagy!

Nem támogatás kellene, elég lenne az élni hagyás.

2011. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!