Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyenkor hol van az APEH?

Ilyenkor hol van az APEH?

Figyelt kérdés

Különös, hogy a kisvállalkozókkal, és a 70-80 000 Forintból tengődőkkel leveleznek a legszivesebben, miközben:



[link]


2011. júl. 24. 00:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%

"legyél kommunista

az valamit javíthat a kedélyeden."


Én eddig is kommunista voltam.

2011. júl. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok kommunista, és nem is leszek az soha.

Viszont nem felejtem el, hogy a kommunizmust a maga születésének idejében is hasonló mértékű társadalmi aránytalanságok, és viszásságok hívták életre és táplálták, mint ami ma egyre inkább tapasztalható. A valamikori "úri osztály" egy része, a grófok, bárók éppen úgy "dőzsöltek" mint ma, és éppen úgy lenézték a "prolit", mint ahogyan ma lépnek át egyesek ma a "kisemberen". Ezenkívül ugyanilyen cinikusan, és magabiztosan nyilatkoztak, "Legyél kommunista" mondák már akkor is, és végül valóban sokan kommunistákká lettek akkor. Pedig azt sem tudták akkor, hogy mi az.

Mint mondtam, én nem vagyok kommunista, én nem hiszek a kommunizmusban, de abban igen, hogy a történelem "ismétli önmagát". Vagyis hasonló kérdésekre ma is hasonló válaszok születnek majd előbb, vagy utóbb.

Meglátod, végül addig fognak a "nép" tyúkszemén taposni, és élcelődni, míg végül túl sokan lesznek kommunistákká, és akkor sokan járnak majd úgy, mint jártak a "dícső 133 napos Tanácsköztársaság idején.

Akkor, annak a rendnek a végén is kérdezés nélkül akasztottak fel az első fára bárkit, akiről csak gyanították, hogy "úr", vagy "gróf" vagy csak nagyobb szelet kenyér jutott az asztalára, mint a másiknak. Azokat úgy elvitték, hogy sok még ma sem került elő, sőt soknak a szomszédja sem. A felelősök akkor is időben megszöktek, és sok esetben azokon csattant a bosszú, akik itthon maradtak, mert magukat ártatlannak tartották. Egyszerű dolgos nagyparasztokat, mesterembereket, értelmiségieket, ártatlanokat gyilkolt a feldühített tömeg.

Ez történelem. A mai "urak" nem tanultak a történelemből, pedig aki a történelemből nem tanul, annak végül ismételnie kell.

2011. júl. 24. 06:11
 13/14 A kérdező kommentje:
Ezért szerintem ne legyen senki cinikus, és senki ne élcelődjön a kialakult helyzeten, hogy akinek nem tetszik "legyen kommunista", mert ha túl soknak lesz elege, akkor hirtelen olyan sokan lesznek a "kommunisták", hogy lefagy a mosoly az arcodról, és nem lesz kedved viccelődni.
2011. júl. 24. 06:16
 14/14 anonim ***** válasza:
Van itt kommunista, trágár , irigykedő, vagdalkozó. Szép kis társaság. Nem az a vicc, amit én írtam, hanem ez. Valahogy már nagyon fárasztó ez a jómódú réteg elleni hadjárat. Ott van a lehetőség mindenki előtt, éljen vele ahogy tud. Sokan nem tisztességesek, persze, de jogilag nem bűnöző az aki minimálbérért robotoltat. Maximum erkölcstelen. Ha valakiben is van valamennyi képesség és mer egy kicsit kockáztatni, még akkor jól is sülhet el amibe belekezd. Egyet azért tisztázzunk: Senki nem azért kezd el egy vállalkozást hogy majd én most munkahelyeket fogok teremteni. Saját magának akar jó életet. Én is így kezdtem, csak mára már nem ez a fontos számomra. Ha nem így volna, minimálbérért dolgoztatnék mindenkit. Mert megtehetném!
2011. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!