Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit hiányoltok a "válság...

Mit hiányoltok a "válság kezelő csomagból"?

Figyelt kérdés
Mit hiányoltok Bajnai Gordon ma kiszivárogtatott csomagjából?
2009. ápr. 2. 16:26
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Én a nyugdíjazás terén hiányolom a katonák, rendőrök, stb. nyugdíjkorhatár-emelését. Elismerem, hogy a tűzoltók, a vadászpilóták és egyéb veszélyes körülmények között dolgozók nagyobb terhelésnek vannak kitéve, mint egy másik, ezen a szférán kívül dolgozó ember. De azt ne mondja senki, hogy egy irodai alkalmazott (pl.könyvelő) a katonaságnál több terhelést kénytelen elviselni, mint pl.egy multinál ugyanilyen beosztásban dolgozó ember.

Ha mindenkinek emelik 65-re (amit nem tudom, hányan érnek-érünk meg), akkor a katonák, rendőrök, stb.nyugdíjkorhatárán is lehetne emelni csak 1-2 évet, és nem kellene 40-45 évesen (nem tudom pontosan mennyi) nyugdíjba engedni őket. Tisztelet a kivételnek.

2009. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Voltak már válaszok,amikben benne van amit én is gondolok

De milyen kuss van a kisebb parlamentről,kisebb létszámú

minisztériumokról,eleve kevesebb államaparátusról.Pl. miért kell egy 500 fős településnek saját önkormányzat,ahelyett,hogy néhány ilyet összevonnának.És

az úniós pénzek,hogy nem kellene számolatlanul osztogatni

a haveroknak.És akik a privatizációkor szarért, hugyért

jutottak cégekhez és még a maradékot is kilopták belőlük és mai napig büntetlenül a kormányban (is) ülnek,pedig

milyen károkat okoztak,okoznak,hát tőlük visszavenni mindent.

2009. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem válságkezelés, hanem népirtás fegyverek nélkül.
2009. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem engednék senkit jogtalanul rokkantnyugdíjba menni és a nyugdíjasak nem dolgozhatnának. Hogy e miatt ne haljon éhen senki, minden nyugdíjas egyenlően kapna 50000Ft-ot.

3 gyerekig járjon a családi pótlék, és minimum az egyik szülőnek (kivéve ha elváltak) dolgoznia kell.

2009. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!