Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit hiányoltok a "válság...

Mit hiányoltok a "válság kezelő csomagból"?

Figyelt kérdés
Mit hiányoltok Bajnai Gordon ma kiszivárogtatott csomagjából?
2009. ápr. 2. 16:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Én személy szerint azt, hogy végre ne a dolgozókkal fizetessenek meg mindent. Végre vághatnának egy nagyon a szoc. segélyeken, esetleg a 0-ra redukálhatnák.

Kérdező voltam

2009. ápr. 2. 16:27
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hiányolom többek között azt, hogy pl.:

-családi pótlék csak 3 gyerekig járjon, 3 gyerek felett ne, az egyik szülőnek legyen munkaviszonya

-szociális segélyt csak közmunkáért

-képviselők számának lecsökkentése, fizetésük ne haladja meg a minimálbér 3-szorosát, számlával igazolják a kiadásaikat


Így hirtelen ennyi jutott eszembe!

2009. ápr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Azért a max 3 gyerekig járó családi pótlék elég nagy marhaság...
2009. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Miért?
2009. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tartom marhaságnak a max 3 gyerek után járó csp-t. Tudod hányan apellálnak arra, hogy 5-6-7 gyerek után milyen sok csp jár? Aki 3-nál többet vállal, az vegye figyelembe, hogy el tudja-e őket tartani. Bár rendkívüli eset szerintem, ha valahol mondjuk 4-es 5-ös vagy még többes ikrek születnek, na ők ugye ezt nem tudhatták előre, nekik szerintem kéne adni.

Azzal nem igazán értek egyet, hogy legalább az egyik szülőnek legyen munkaviszonya, mert sokan - pl. én is - egyedülállóak, halvány fogalmam sincs, hogy az apjának van-e munkaviszonya egyáltalán, mert egyszerűen eltűnt, még az országból is. És sajnos sokan vannak így.

A többivel egyet értek amit írt az egyik válaszoló.

De szerintem talán a politikusok kezdhetnék saját magukon a megszorításokat.

2009. ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Az átgondoltságot elsősorban.

Pl. az építési kedvezményekkel munkahelyek szünnek meg az építőiparban. Behal a lakáspiac. Nem lesz bevétele az eladott építőanyagból és a munkbérekből.

Másik példa hogy 2 év után vissza kell mennie mindenkinek dolgozni. Nincs bölcsöde elég és nincs munkahely sem, mert azt nem teremtett.

Ja és az adó csökkentés is kimaradt.

2009. ápr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A gazdaságélénkítést. A munkahelyteremtést. A ténylegesen felesleges kiadások megnyírását. És ez nem a közszféra bérének befagyasztása, mert azoknak a bére, akiket ez érint, nem olyan magas... Szociális segélyek megnyírása. Maximálisan egyetértek. "Ki nem dolgozik, ne is egyék..."
2009. ápr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

nagyon is jó az a 3 gyerekig járó családi. legalább a cigány nemfog szülni világba. :P

jogos az is h az 1ik szülőnek dolgoznia kell.

mien szép lenne ha 1ik se dolgozna (mint eddig is hányan teszik). és csak várnák a pótlékot hát ezt nekik..

2009. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A msáik oldalt. Csak arról szól, hogy az embereknek mivel lesz rosszabb. Sem arról nem szól, hogy miért fogja megérni dolgozni, és hogy hol lehet majd egyáltalán dolgozni.

Ha arról lenne szó, hogy kimondottan egy-két-három évig zsíros kenyeret kell ennem és vizet kell innom, mindemellett keményen kell dolgoznom, de a 3 év leteltével már tuti lenne szörp és májkrém is, vagyis látnám, hogy tényleg hatásos és utána valóban egy szebb, jobb, virágzó országban fogok élni, akkor megérné és azt mondanám: rendben!

De ez ugyanaz mint az évek óta tartó műsor: még elvenni, még elvenni, és még azt is elvenni ami van. Sőt, ha véletlen maradt az elejéről, akkor még azzal is támogassam a haveri kört. És nem a saját haveri körömet... Reálisan már nem kenyéren és vizen kéne megélnünk, hanem egymást kéne megennünk ha húst akarunk és az esővizet meginni. Majdnem itt tartunk.


Van résztulajdonom egy cégben. A világpiacon abszolút nem vagyunk versenyképesek. Pedig a minőség jó, sőt tulajdonképpen az egyik legjobb, mégis 20-25%-kal magasabb csak az önköltség, és még nem beszéltünk nyereségről. Pedig más EU-s országban is produkálnak ugyanolyan célú terméket. Ráadásul állítólag ott magasabbak a bérek... Tehát nekem ne mondja senki, hogy nálunk még alacsonynak is számítanak az elvonások. Márpedig ezt hazudozzák reggel, délben és este.

Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag mindenki szarik arra, hogy egy termék magyar gyártású vagy sem. Akkor sem, ha ugyanannyiba kerül. Vagy 2 Forinttal drágább. Magunk alatt vágjuk a fát.

2009. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A munkára alkalmas embereknek juttatott szociális segélyek eltörlését.

Az összes politikus esküjét és hajlandóságát arra, hogy jelentős összeggel ők is beszállnak a válság enyhítésébe.

Egyébként sok-sok "kis" dolog van, amivel szintén növelnék az államkasszát, csak valamiért ez nem jut eszükbe.

2009. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!