Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miatt lett ciki...

A Jobbik miatt lett ciki "nagymagyarnak, turbómagyarnak" lenni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 20:37
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Amúgy szeretem a Balatont, szeretem a hazai árut. DE Magyarország nem szép! LEHETNE, de nem az. Ahogy megyek haza a nyugatiból a töltés mellett annyi kosz, szemét van, hogy hihetetlen."


Valamennyire egyetértek. A szemét eltakarja a szépséget. Ahol nincs szemét, az szép, de minden szebb, ha tiszta.

2011. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Mi az a jobbik?
2011. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Vagy máshogy fogalmazva: az a ciki, aki az őseinek hisz (vagyis a szkíta-hun-magyar rokonságban), és nem az, aki a szomszédnak (finnugor elmélet)? "


Nem elképzelhetetlen a szkíta-hun-magyar rokonság, de:

- nem bizonyítható (nem kell tényként kezelni, csak lehetőség),

- ha a rokonaink, akkor sem feltétlenül az őseink, inkább amolyan testvérként kell rá tekintenünk, mint pl. a finnek.

A magyar nép keveréknép lett mára. A honfoglalás kori sírokból vett DNS minták sokkal közelebb voltak az ázsaiakhoz, mint a mostani magyaroké. Engem nem érdekel az, hogy kik az őseink. Én embernek tartom magam, nem holmi magyar árjafajnak.

Amúgy a "Hungaria" kifejezés nem a hun szóból ered, minket a németek ungaroknak neveztek, majd a franciák tették elé a h betűt. Ez meg téveszmék sorát idította el.

2011. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Amúgy a "Hungaria" kifejezés nem a hun szóból ered, minket a németek ungaroknak neveztek, majd a franciák tették elé a h betűt. Ez meg téveszmék sorát idította el."


Nyilván már a 11-12. században is ezek a "téveszmék" uralkodtak a magyar királyi udvarban.

2011. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!