Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mások hogyan bírják még?...

Mások hogyan bírják még? Minden nap zaklatott vagyok, mert félek, hogy ebből államcsőd lesz és nem tudok mit tenni.

Figyelt kérdés
Nem tudok megszabadulni a 63e Ft-os autó részlettől, mert ahhoz egy milliót be kellene fizetnem, amihez újabb hitelt kellene felvennem. Nem tudom eladni a házat, mert nem jelentkezik rá senki. A folyószámlánk mínuszban van rendesen, mi lesz, ha elfogy a keret? És a megszorítások mindenkit érinteni fognak..Sosem voltam depressziós, de most nem látom a kiutat. Fiatal vagyok, muszáj volt hitelt felvennem, hogy családot tudjak alapítani, munkából sosem jött volna össze annyi pénzem, ne mondja senki, hogy nem kellett volna túlzásba esnem, mikor felvettük a hiteleket. Nem keresünk túl keveset az átlaghoz képest, egy hónapban 300e Ft jön össze úgy, hogy két gyerekkel vagyok itthon. Mások hogyan bírnak ezzel megbírkózni?
2009. márc. 31. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megvalaszoltad a sajat kerdesed: nem kerestek tul keveset az atlaghoz kepest. En 3 gyereket nevelek a ferjemmel osszesen havi 80 ezer forintbol. Nekunk is van hitelunk, de kitartunk (mast nem nagyon tehetunk).
2009. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én sehogy. Teljesen a padlón vagyok. Semmi kilátásom sincs. Munkahelyemen folyamatosan elbocsátanak valakit. Főnökök kihasználják a helyzetet. Életkedvem elérte a nullát.Még, hogy a pénz nem boldogit???!!!!
2009. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Talán lejebb kéne adni, add el az autót és járj busszal.

Ne a lakást akard eladni a fejedfelöl inkább a kényelmet add fel.

Spórolj, ne költs olyan extra dolgokra, nem kell minden nap hús hússal enni, egyetek csak egyszer egyszer sajtot, a gyereknek csak ünnepekre vegyél csokit, stb...


Mi is voltunk a párommal olyan helyzetben hogy egy évig nem volt munkám. Akkor nem vettünk drága sajtot vagy egyáltalán nem vettünk sajtot, nem ´konyhai papír törlöt használtam hanem sürübben mostam a konyharuhát. Nem ettünk minden nap húst, és nem palmolive tusfürdöt használtunk. A kocsit meg alig használtuk. Ha kellett volna azt adtuk volna el legelöször. Spórolj.

2009. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen.0-án vok anyagilag.
2009. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
14:24-es alapjában igazad van. Pl. a papírtörlőn lehetne spórolni..99 Ft, az már több kiflire is elég. Palmolive terméket soha nem használtam, de eszembe jutott, hogy szappanra lehetne váltani. A kocsit nem tudom eladni, nem tudom jól olvastál-e a soraim között, mivel lízingelt, csak akkor, ha felveszek annyi pénzt, ami a vételár és a jelenlegi ár közötti különbség és azt befizetem. Ehhez újabb hitelt kellene felvenni.
2009. márc. 31. 15:37
 6/12 A kérdező kommentje:
A ház eladása lenne a megoldás, mert abból kifizethenénk az összes hitelt, vehetnénk egy szerény családi házat és élhetnénk a keresetünkből. Dehát nem jön senki, így egyre zaklatottabb vagyok.
2009. márc. 31. 15:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló: Légy kedves írd meg, hogy jöttök ki, három gyerekkel 80e Ft-ból???
2009. márc. 31. 15:40
 8/12 A kérdező kommentje:
Jah, és húst egy héten egyszer veszünk, akkor is daráltat, mert az olcsó.
2009. márc. 31. 15:41
 9/12 anonim válasza:
100%

Megértelek, de azt mondom , MOST ne hagyjon el az optimizmusod! Vannak, akik lényegesen kevesebb jövedelemből élnek mint TI. Szarul ugyan, de élnek, túlélnek. Oszd be még jobban a pénzeteket. Ne annyit költs, amennyit elkölthetsz,hanem kevesebbet. Olcsó helyen, olcsó, magyar árut vegyél, csak annyit amire feltétlen szükség van. Ne vásárolj félkész/kész ételt. Otthon csinálj kompótot, vegetát, stb.

Vásárolj turiban ruhákat. Ok, nem olyan a választék mint a Westndben, de ha mákod van, 1500-2000-ért ÚJ holmit kapsz, cimkével .Gyerekholmit detto. Próbálj meg valami plusz pénzkereseti forrást fellelni. Tudsz e kötni/varrni/bizsut készíteni, stb. És : MINDENT el lehet adni, 25 nm-es udvari purtitól az 500 nm-es villáig - csak idő kell hozzá!!!!

Ha pozitivan kell a dolgokhoz állni, még ha nehéz is.

2009. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az ország keleti felében élünk, diplomások vagyunk, havi max. 200-ből élünk. Lakáshitelünk 55 e ft,+ lakásvásárlási illeték részletekben + 2 diákhitel + a számlák + a kaja, és ősszel jön a baba:)

tegnap még kérdéses volt, hogy ma mit eszünk, de szülők adtak 5000 (!) forintot, amire még sohasem volt példa, mert sohasem kértünk szülőktől, márcsak a büszkeség miatt is. de ezt fel kellett adni, mert a babáról is szó van már. szerencsére a táppénz (ami még ezután jön( még kevesebb, ha minden igaz, a gyed is csak egy évre fog szólni.... ja, ruhát, piperecikkeket minimálisat vásárolunk, már egy nadrágra sem telik... szóval....

2009. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!