Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csökken Magyarország...

Miért csökken Magyarország népessége?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 17:33
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
42%

18:34


"Sokan nem mernek gyereket vállalni,mert nincs létbiztonság"


100 éve, amikor a gazdasági cselédeknek (a "puszták népének") 6-8 gyerekük volt, a szoba-konyhás fűtetlen, villany nélküli lakásban lakó munkásoknak meg 3-4, akkor bezzeg még volt létbiztonság, mi? :))))

2011. júl. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
47%

02:17

"Ma gyereket vállalni minimálbérrel,albérlettel,hitelekkel,állandó beosztásokkal-KÉSZ ÖNGYILKOSSÁG!!"


A te szüleidnek sem kellett volna vállalni téged, inkább Olaszországba kellett volna elmenniük nyaralni és akkor most eggyel kevesebb beírás lenne itt most.

2011. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
71%

53%-os

Az ilyenek miatt mint amilyen te vagy,nagyon sok nem kivánt szerencsétlen sorsu kisgyerek születik meg a nyomorra, és a nélkülözésre.Inkább neked nem kellett volna megszületned,hogy ne hirdesd a hülye "igédet".Úgy néz ki nálad még tévé sincs,hogy látnád micsoda nyomor van ebben az országban,vagy lehet szeretsz éhezni.A baj csak az,hogy ezt egy gyerekkel is megtennéd minden lelkiismeret furdalás nélkül,csak azért,hogy legyen.

2011. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

ma 13:03


Ha szerinted ma sok gyerek születik nyomorba, akkor 100 évvel ezelőtt azt mondtad volna, hogy az ÖSSZES gyerek nyomorba születik. Nem beszélve a középkorról, ókorról és őskorról.


Vagyis ha rajtad múlott volna, kihalt volna az emberiség, mielőtt egyáltalán kialakult volna :)))))

2011. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
60%

Mond már meg, hogy ugyan kit érdekel, hogy mi volt itt száz évvel ezelőtt, amikor a többségnek holnap reggel kell menni dolgoznia?

Jó hogy nem hivatkozol a kőkorszakra, amikor egy mamuttal elvolt a család fél évig.

2011. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Aki tud fogjon pockot, és csináljon sok gyereket, hogy 53%-os utódainak is kegyen olcsó munkaerő.

Szerintem ez egy kiváló gondolat... :D

2011. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
60%

Mégis nekem az a véleményem, hogyha 53%-os olyan életképes, sikeres, akkor nyugodtan nevelje fel az összes gyerekét, iskoláztassa őket kiváló iskolákban azért, hogy ők vigyék az országot a hátukon tovább. Én ehhez kívánok sok sikert.

Biztosan megoldják majd azt is, hogy miképpen lehet emberek nélül fenttartani egy nemzetet.

Mert a magam részéről én (és a többség) nem fogok azért gürcölni, hogy ha megérem, végignézhessem amint az én gyerekeim úgy nyomorognak, mint a "puszták népe".

Én erre nem vállalok gyereket.

Valójában ez nem is baj, mert így addig csökken majd a népesség, amíg újra eléri majd a fenttarthatóság szintjét.

Viszont szerintem félő, hogy addigra mindenki úgy él majd, mint ötszáz éve.

2011. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
53%-os válaszolónk szerint a gyerekekhez nem kell pénz,lényeg a szeretet(!)Így van,azzal jól is lehet lakni...meg azt fel is lehet húzni,meg abba bele is lehet bújni,és azt ki is lehet venni a hűtőből.A gond csak az kedves 53%-os,hogy ez az életben nem igazán így működik.
2011. júl. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
46%

20:31


Akkor ne menjünk vissza 100 évvel ezelőttre, hanem nézzünk szét a világban.


Japánban az átlagos gyerekszám családonként 1,2, Ugandában 6.


Nyilván Ugandában már megoldott a létbiztonság, ezért ott tudnak gyereket szülni, míg Japánban még nyomor van, így ott nem.


Tényleg ennyire nem bírjátok használni az agyatokat?

2011. júl. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

ma 00:30


Ha szerinted elsősorban pénz kell a gyerekhez, akkor áruld már el, hogy lehet, hogy minél magasabb az életszínvonal, annál kevesebb gyerek születik.


Nem kitérő választ és hisztit kérek, hanem érvelést.

2011. júl. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!