Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi miért vagyunk idióták?

Mi miért vagyunk idióták?

Figyelt kérdés

Az összes EU-orsxzágban (de még a nem EU-sban is), inkább gazdaságélénkítő csomagokat nyomnak be, pl. franciák egész komoly %-ban támogatják az új autó vásárlását, mert tudják, hog yezzel munkahelyeket őriznek meg, na mi meg minden józan ész ellenére, amikor minden nemzetközileg elismert közgazdász véleménye az, hogy válságban a lehető legrosszabb lépés, ha megszorító csomagokat hozunk, nos mi itt a 62 ezres nyugdíjakat akarjuk 58 ezerre levinni és majd ezzel kilábalni.

Valami félelmetes.

A magyar tényleg ennyire hülye? Tudom mi a nemzetközi vélemény a magyarokról, de miért?


2009. márc. 30. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Most a kiadás csökkentésének mi a köze van a gazdaságélénkítéshez? Fognak csökkenni a vállalkozások egyes terhei is, ne félj.

Nem tűnt fel, hogy nekünk a válságkezelés mellett az államháztartás-hiányt is csökkentenünk kell? Ezért kell csökkenteni a kiadásokat. Egy nemzetközileg elismert közgazdász pl. Bokros Lajos is, aki hasonló lépéseket szorgalmazott.


Nagyon egy oldalról sikerült megragadnod az egészet...

2009. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Az államháztartási hiányt nem lehet csökkenteni, mert hiteleket kell felvenni ahhoz, hogy a gazdaságot "élénkítsük". Ahhoz, hogy ezeket a hiteleket vissza tudjuk fizetni, megszorításokat kell alkalmazni, ezért akarják a nyugdíjakat, fizetéseket befagyasztani, a szociális támogatásokat megnyirbálni stb stb. Mindeközben a bankok rekord profitokat realizálnak, elég csak az OTP tavalyi nettó 300 milliárdos nyereségét megnézni. Tehát egy legalizált uzsora-kamatrabszolgaság kialakítása folyik. Franciaországban sem valami rózsás a helyzet, ott is milliók tüntettek a megszorítások ellen, ott is ment a kődobálás és a gyújtogatás.
2009. márc. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nylonx válasza:

én most ezt a 2 órás videót filmet néztem reggel és sok érdekes dolgot mond

[link]

érdemes megnézni szerintem mindenkinek

2009. márc. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, elismerem, baromi egyoldalúan, csak a lényeget fogalmaztam meg.

Hadd mondjak egyetlen érdekes dolgot azért:

Most a nyugdíjakkal akarunk sza....kodni hogy 72 ezer helyett lesz 69 ezer, és hű de nagy megszorítás, holott többszörösen kimutatott tény, hogy csak az állami korrupciós csatornákban jóval több pénz tűnik el évente, mint amennyit a megszorítások hozhatnak. Nagyságrendekkel több!


Akkor tehát miről beszélünk ?????

Ki akar itt rendet tenni? Sztem a "rend" lenne a legkevesebbek érdeke.


Franciákkal pedig nagyon jó, hogy példálózol, ők nem sokat szórakoznak, nem tetszik nekik valami, és már lángokban áll fél Párizs ... Nálunk ha kicsit csúnyát mondasz, lecsuknak, ennyi, szóval mit is akrunk itt mi?

2009. márc. 30. 14:36
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja mert Bokros azt mondja ....

Na nemrég Csáth Magdolna, a Corvinus Egyetem egyetemi tanára jelentette ki, hogy válságban annál nagyobb hülyeséget egy állam nem tud csinálni, minthogy megszorító intézkedéseket hoz. És akkor ő csak egy példa a sok jeles közgazdász közül.

2009. márc. 30. 14:39
 6/6 anonim válasza:

Igen, a magyar ilyen. NÉzd meg a történelmet, mi folyton türtünk. Nyakunkra lépett és uralkodott rajtunk az osztrák, a német, az orosz, most meg a zsidók és a "szakértők".

A politikusaink egymást szidják a parlamentben, munkaidő után meg együtt söröznek (Bajnai Kóka üzlettársa , illetve GYurcsány munkatársa volt...ez eddig az infó róla, nem lepődnék meg, ha más is kiderülne).Hiteltelen az összes politikus, de a nép tesz ellenük valamit? Nem. Szavazzunk? Miről?Bábkormány van, a háttérben zsiros összegek mennek ki az Uniónak, pl. a franciáknak is, olyan megállapodások köttetnek, amik felérnek egy hazaárulással.

Szeretem Magyarországot, de a mentalitást, ami most itt van, rühellem. Miért kell szó nélkül eltűrnünk, ami itt megy? Hát hol van az "istenadta nép", miért nem ébred már meg....??....


A kisfiam 7 hónapos, nem úgy vállaltam be őt, hogy majd nézzük a vajas kenyér fényképét...

2009. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!