Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánnak ez is tetszik?

Orbánnak ez is tetszik?

Figyelt kérdés

Hazánk új barátja és szövetségese, Kína most ünnepelte a Kommunista Párt megalapításának 90. évfordulóját, amiről a Kínai Nemzetközi Rádió magyar honlapja így számol be:


[link]


Remélem, mi azért nem így fogjuk ünnepelni a FIDESZ alapításának évfordulóit...


2011. júl. 3. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Most miért baj, ha ünnepelnek?


Ez az érdekesebb:

Kilienc évtized alatt a KKP tagsága 80 millióra nőtt. Ez nagyjából megegyezik Németország lakosságával. Kína időközben a világ második legnagyobb gazdaságává vált.

2011. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

"A miniszterelnök szerint a magyarok a történelmük során megtanulhatták, hogy az a nép, amely hajlandó feladni az igazságot egy kis jólétért, az egyiket sem érdemli, és végül mindkettőt elveszíti. Orbán Viktor erről Vlagyimir Bukovszkij emberi jogi aktivista pénteki kitüntetésén beszélt a Parlamentben."


[link]


Nos, fiúk lányok, ezt hívják politikai prostitúciónak.

2011. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kínaiak legalább otthon ünnepelnek...
2011. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Covenant! Ez nagyon jó!
2011. júl. 3. 14:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi itt a probléma? Csak én nem értem?
2011. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én sem értem. Most ennyire csak a szlogenekre jelképekre hajtunk? És akkor mi van ha a Kínaiak kommunistának vallják magukat? Lényeg az, hogy erős a gazdaságuk, megfelelő tőkével rendelkeznek.

Vagy szerintetek jobb a nyomor csak az a fontos hogy "demokratának" valljuk magunkat???

2011. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

"Vagy szerintetek jobb a nyomor csak az a fontos hogy "demokratának" valljuk magunkat???"


Orbán pedig a fenti beszédében pontosan azt mondta, hogy fontosabbak az elvek, meg a büszkeség, mint az odavetett alamizsna. És persze az évtizedes küzdelem az emberiség rákfenéje, a kommunizmus és a diktatúra ellen. Pár héttel később meg már ünnepli magát, mint a Kínai Népköztársaság hű szövetségesét.


Ha nem így gondolja, akkor miért mondja? Vagy ha a kommunizmus ellen harcol, akkor mit nyal be nyakig nekik? Vallja be, hogy csak a pénz kell, az üzlet nem a barátságról szól, hanem érdekekről, erre a kínaiaknak is odanyom egy patetikus szöveget a halhatatlan kínai-magyar barátságról, meg az elmúlt 60 évről, Sztálinnal, Rákosival, meg Kádárral együtt. Tényleg nem veszitek észre, mekkora gusztustalanság folyik itt?

2011. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
A gazdasági befolyás mindig is akár politikai vagy más jellegű befolyással is járhat. A pénz beszél, a kutya meg csak...
2011. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

15:07


Te engem megmondom őszintén nem érdekel, csak ne b@ssza el az országot annyira hogy államcsőd, vagy polgárháború legyen. Nagyon is örülnék, ha végre kezdene felnyílni a szeme, és a demagóg szlogenek puffogtatása helyett elkezdene reálpolitikusként funkcionálni.

2011. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én egyes válaszolóknál ugyanazt a lelkes naivitást érzem a kínai tőkével szemben, mint ahogy 20-25 éve a nyugati tőkét fogadtuk. Azóta kiderült, hogy ingyen adtunk el mindent, és katasztrofálisan eladósodtunk. Miből gondoljátok, hogy Kína most a jótevőnk lesz, és a Kína-barátság a reálpolitika? Azért, mert hisztek Orbánban?
2011. júl. 3. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!