Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó a demokrácia?

Miért jó a demokrácia?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 17:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
ja bocs... tudod mi az a principatus? :D fel tudnád rajzolni? szerintem nem...
2011. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahogyan a kommunizmus is csak egy kis közösségben működhet, úgy a demokráciának is megvannak a maga korlátai.

Lehetséges, hogy egy rendszert más filozófiával kell vezetni, ha a mérete ezt kívánja meg.

2011. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
34%
A kommunizmus működhetne az egész földön is, az önző emberek szablyák a határt.
2011. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
71%

"demokráciának is megvannak a maga korlátai. "


Igen, mégpedig nemzeti korlátai vannak. Az Eu és Amerikaikanál működik. A keleti népek viszont az erős központi hatalmat preferálják.

Pl Oroszok -> cárkultusz Putyin

Kínaiak kommunista párt

Araboknál is a diktaturák a jellemzők.

és valójában a magyarok is erre vágynak ezért választották meg Vikit 2/3 ra

2011. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
37%

"Mit szóltok az alkotmányos monarchiához, az angoloknak nagyon bejött, halál komolyan gondolom." - Ott is pont olyan demokrácia van, mint máshol nyugaton, csak más a csomagolás...


A kommunizmus lenne a legtökéletesebb, csak sajnos az ember alkalmatlan rá...

2011. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
67%

"A kommunizmus működhetne az egész földön is, az önző emberek szablyák a határt."


Igen, pl aki dolgozik azt zavarja hogy egyesek gyerekszülésből meg segélyekből is ugyanolyan jól élnek mint ők. Az emberek már csak ilyen önzőek.

2011. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
68%

"A kommunizmus lenne a legtökéletesebb, csak sajnos az ember alkalmatlan rá..."


És ugyan mi lenne olyan jó benne??? Az hogy a dolgozók eltartják az ingyenélőket és cserébe nem kapnak semmit? Előbb utóbb senki nem dolgozna mert nem olyan hülye hogy az ingyenélők szaporítását finanszírozza, és visszasüllyednénk az állati sorba. Civilizáció kaja nuku. Hello éhezés, betegségek, egymás agyonverése.

Annyira jó lenne ez???

2011. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

"És ugyan mi lenne olyan jó benne??? Az hogy a dolgozók eltartják az ingyenélőket és cserébe nem kapnak semmit? Előbb utóbb senki nem dolgozna mert nem olyan hülye hogy az ingyenélők szaporítását finanszírozza, és visszasüllyednénk az állati sorba. Civilizáció kaja nuku. Hello éhezés, betegségek, egymás agyonverése.

Annyira jó lenne ez???"


A kommunizmus alapgondolata jó, ezt ne vitassuk. Csak éppen mindenkinek kéne dolgoznia, azok akik meg nem dolgoznak, tényleg okuk kellene, hogy legyen rá. Konkrétan idősek, kismamák, és betegek. Ha van elég munka, akkor működhetne a dolog.

2011. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Csak éppen mindenkinek kéne dolgoznia, azok akik meg nem dolgoznak, tényleg okuk kellene, hogy legyen rá. Konkrétan idősek, kismamák, és betegek."


Most is ezek nem dolgoznak mégis eltarthatatlan a sok ingyenélő. Okot meg könnyű találni pl én is beteg vagyok. Ha most lennének orvos ismerőseim leszázalákoltatnám magam.

Ha nő lennék akkor meg elkezdenék gyerekeket szülni mint a cigányok az szerinted is legális ha valaki ezen az ürügyön nem dolgozik. Persze a gyerekeknek is kell kaja, és ha én csak szülök akkor azt már előteremteni nem tudom, tehát megintcsak a többi emberen élősködök mert az ő adójukból kapom a CSP-t GYEST szociális segélyt.


AZ "idősekről" meg annyit hogy az én szüleim korában a háború előtt sem volt nyugdíj csak az államiaknak (rendőr katona stb) mégsem haltak éhen. Nagypapám még 75 évesen is kiment szántani a tehenekkel, nagymamám 90! évesen felvette a nagy hátit és azzal vitte a cuccot eladni a városba.


Ezeken kívül még manapság van pár munkanélküli akik amolyan "közellenség" kategóriába tartoznak az orbán kormány alatt, az ingyenélők között eddig is ők voltak a legkiszolgáltatottabb helyzetben nekik semmilyen joguk nem volt, kb 20 E bérpótló támogatásukkal egy egyedülálló munkanélkülinek. MOst még ezt is megvonják ha nem vállalják hogy elhurcolják őket 3-4 órányira a családjuktól közmunkára. Pedig alig hiszem, hogy ezek vágták volna tönkre a költségvetést.

Összehasonlításképp egy kismama csak ugy kap 40-50E CSP+GYES 1 gyerek után, ráadásul ha "rászoruló" még 60E szociális segélyre is jogosult!! Na ez a pazarlás.

2011. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nem jó. Ami rossz lehet egy rendszerben, ebben megvan.

Ha pedig nincs, megvan a lehetőség az importálására.

Ennek oka, hogy az általános választójog miatt befolyásolható emberek tömege szólhat bele a politikába... négy évente.

2011. júl. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!